Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Başarılı Girişimcilerin Sağlıklı Beslenme Alışkanlıkları

Vazgeçemedikleri Ritüelleri İle Fit ve Genç Kalmayı Başaran Ünlü Girişimciler

Adından söz ettiren girişimlerin lideri olmak kolay değil elbette. Başarılı bir girişimci olmak ve bu girişimlerin sürekliliğini sağlamak için hem bedenen hem de ruhen sağlıklı olmak gerekiyor. Bu nedenle ünlü girişimciler, erken kalkıyor, sabah sporlarını yapıyor, kahvaltılarını aksatmıyor ve gün içinde sağlıklı beslenmeye dikkat ediyorlar. Başarılı girişimcilerin alışkanlıkları, onların bu günlere gelmesinde etkili oluyor.

Türkiye’nin ve dünyanın başarılı girişimcileri, sağlıklı alışkanlıkları ve zinde görünümleriyle dikkat çekiyor. Peki bu şekilde görünmek için neler yapıyorlar? Nasıl besleniyorlar? Hangi sporlarla uğraşıyorlar? Ünlü girişimcilerin alışkanlıkları ve gençlere tavsiyelerini gelin, birlikte okuyalım…

1. Steve Jobs

Ünlü girişimcilerin alışkanlıkları arasında dünyanın başarılı girişimcileri listesinde her zaman ilk sırada olan Steve Jobs’un ritüelleri de var.

1999 yılında Time’a verdiği röportajda, çocukları uyanmadan önce sabah 6’da kalktığını ve onlarla beraber kahvaltı yaptıktan sonra okula gönderdiğini söylüyor. Kahvaltının onun için çok önemli olduğunu söylüyor. Başarılı girişimcilerin alışkanlıkları arasında sağlıklı beslenmek ve ailelerine verdikleri değer her zaman öncelikli oluyor.

2. Elon Musk

Tesla, SpaceX, SolarCity ve The Boring Company gibi dev şirketlerin sahibi olan Elon Musk, dünyanın başarılı girişimcileri arasında yer alırken diğerlerinin aksine sabahları asla kahvaltı yapmıyor.

Beslenmeyi öğle saatlerine sakladığını belirten Tesla, bu yöntemin kendini daha dinç hissetmesini sağladığını belirtiyor. Başarılı girişimcilerin alışkanlıkları arasında diyetisyenlerin tavsiye etmediği yollar olsa da Musk'ın ne kadar dinç ve genç göründüğünü fark ediyorsunuzdur.

3. Jeff Bezos

Türkiye pazarına da giren Amazon.com’un CEO’su olan Jeff Bezos, her gün mutlaka 8 saat uyumaya özen gösteriyor. Uykunun, her zaman iyi çalışmanın aracı olduğunu belirtiyor.

Başarılı girişimcilerin alışkanlıkları listemizdeki Jeff Bezos, toplantılarını asla sabah saatlerinde yapmıyor ve önemli organizasyonlar için ilerleyen saatleri tercih ediyor.

[widget-87]

4. Orhan Gürbüz

Türkiye’nin başarılı girişimcileri arasında yer alan Orhan Gürbüz de sabahları kahvaltısız güne başlamayanlardan. Gün içindeki tüm enerjisini kahvaltıdan aldığını söyleyen Orhan Gürbüz, akşamları da spor yapmaya özen gösteriyor.

Fotoğrafçı kimliği de olan ünlü girişimci, doğada çekim yapmayı çok sevdiğini ve rahatlamak için sık sık fotoğraf çektiğini belirtiyor. Ünlü girişimcilerin alışkanlıkları sadece doğru beslenmekle sınırlı değil görüyorsunuz ki. Doğa sevgisini de en önemli sağlıklı yaşam kaynaklarından biri olarak görüyorlar.

5. Sadettin Saran

Başarılı girişimcilerin alışkanlıkları listemizde ter alan Sadettin Saran, genç işadamlarına hayal kurmayı alışkanlık haline getirmelerini önerirken alkol ve sigaradan kesinlikle uzak durmalarını söylüyor.

“Spor benim içime işledi, haftada altı gün 12 saat spor yapıyorum.” Diyerek sağlıklı fiziğini de spora borçlu olduğunu belirtiyor. Ünlü girişimcilerin alışkanlıkları hep sağlıklı şeyler!

6. Jack Ma

Ünlü girişimcilerin alışkanlıkları, hem spor hem de beslenme açısından gençlere örnek oluşturuyor.

Dünyanın başarılı girişimcileri arasında yer alan Alibaba’nın CEO’su Çinli iş adamı Jack Ma, her sabah mutlaka koçuyla birlikte tai-chi yapıyor. Üstelik çok fazla seyahat etmesine rağmen koçunu yanından ayırmıyor ve rutini bozmuyor. Başarılı girişimcilerin alışkanlıkları sizlere de ilham olacaktır.

7. Mark Zuckerberg

Başarılı girişimcilerin alışkanlıkları listemizde olmazsa olmaz bir isim daha. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg de Jeff Bezos gibi günde mutlaka 8 saat uyumaya özen gösteriyor.

Aynı zamanda vaktini kıyafet seçmeye ayırmayarak hayatını basitleştirdiğini, sade olan her şeyin daha kolay ilerlediğini söylüyor. Gençlere her zaman vakitlerini çalışmaya ayırmalarını öğütlüyor.

Başarılı girişimcilerin alışkanlıkları ve gençlere öğütleri bunlar. Türkiye’nin başarılı girişimcileri ve dünyanın adından söz ettiren liderleri, sağlıklı ve genç görünümlerini yaşam standartlarını ve alışkanlıklarını korumaya borçlular. Siz de ünlü girişimcilerin alışkanlıkları ve rutinlerinden feyz alarak hayatınızı yönlendirebilirsiniz. Başarılı girişimcilerin alışkanlıkları ile kendi hikayenize katkıda bulunabilirsiniz. Başarının yolu istikrardan, sağlıklı olmayı önemsemekten ve çok çalışmaktan geçer, unutmayın…

[widget-89]

Yorum Yap