Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Hızlı ve Sağlıklı Kilo Almanın Yolları

Nasıl Kilo Alınır? Vücudunuza Yaktığınızdan Daha Fazla Kalori Alın!

Fazla zayıflık ve kilo alamama sorunu, pek çok problemi beraberinde getirir. İlerleyen zamanlarda zayıflık nedeniyle kas yoğunluğunu kaybeden kişilerin, organlarında hasarlar meydana gelebilir. Bu sorunları yaşamak istemeyen kişiler “Nasıl kilo alınır?” sorusuna cevap aramaktadırlar. Sağlıklı kilo alma yolları oldukça basittir.

Her şeyden önce yanlış kilo alma yöntemlerinden uzak durmak gerekmektedir. Hazır besin gıdalarını fazla tüketmek, yalnızca sağlıksız şekilde kilo almanıza neden olacaktır. Bu durum ilerleyen zamanlarda daha büyük sağlık problemleri ile karşılaşmanıza neden olabilir. Bu yüzden “Nasıl kilo alınır?” sorusunu mutlaka uzman bir diyetisyene yöneltmelisiniz. Sağlıklı beslenme ve sağlıklı kilo alma, ancak bir uzman diyetisyen yardımıyla yapılmalıdır. Diyetisyenlerin önerilerinden olan kilo almanın yolları ise sayfamızda…

 

Kilo Almanın Yolları Nelerdir? Bol Miktarda Protein Tüketin!

Organların hasar görmesi, tırnakların kırılması, kemik erimesi, kalpte çarpıntı yaşanması, kalp ritminde bozukluk, kemik yoğunluğunda azalma, saç dökülmesi aşırı zayıflık nedeniyle ortaya çıkan sorunlardan bazılarıdır. Bu sorunları geride bırakmak için nasıl kilo alınır sorunuza cevap verelim. Her bireyin yaş, cinsiyet, beslenme alışkanlıkları ve sağlık durumuna göre kilo alma koşulları ve yöntemleri farklıdır. Bu nedenle standart kilo alma diyetleri ya da önerileri uygulanmamalıdır. Kişiye özel beslenme programları gereklidir ancak diyetisyenlerin önerdikleri sağlıklı alışkanlıklar kazanılarak da kilo alınabilir. Bunlar neler mi?

Programlı ve düzenli yemek, ara öğünleri atlamamak kilo alma yöntemlerinden en önemlisidir. Düzenli beslenme kişinin sağlığına kavuşturmada etkili bir adımdır. Kilo alma yöntemlerinden biri de bol su tüketmektir. Düzenli beslenmeye başlayan kişi kendisine hedef koymalıdır. Hedef koymak kişinin kilo almak için daha fazla motive olmasını sağlayacaktır. 

[widget-87]

Hızlı kilo alma yolları olarak bol miktarda protein tüketmeniz de önerilir. Et, balık, yumurta, birçok süt ürünleri, baklagiller, fındık protein ihtiyacınızı karşılayacaktır. Ayrıca öğünlerle öğünde bol miktarda protein, yağ ve karbonhidrat tüketmek en sağlıklısıdır. Hızlı kilo alma yollarından biri de fıstık, ceviz, badem gibi kuruyemişleri öğün aralarında tüketmektir. Bunun yanında yağlı süt, patates, kırmızı et, bitkisel yağlar, tropikal meyveler tüketmek de sağlıklı kilo alma yolları arasındadır.

Ayrıca:

  • Kilo almanın yolları arasında en etkilisi doyurucu bir kahvaltıdır. Sabahları mutlaka doyurucu bir kahvaltı yapın.
  • Kilo alma yöntemleri olarak kahvaltıda çay içmek yerine süt ya da meyve suyu için.
  • Nasıl kilo alınır diyorsanız kahvaltı ve öğle yemeği arasını çok uzun tutmayın.
  • Sağlıklı kilo alma yolları nelerdir merak ediyorsanız ekmek, makarna, pilav yerine doyurucu sebze ve ızgara yemekleri tüketmelisiniz.
  • Kilo almak için güneş batana kadar kas ve kütle oranınızı arttıracak besinler tüketin. Akşamları ise meyve ve hafif kuruyemişler tercih edin.
  • Kilo almanın yolları arasında akşamüzeri kahvaltılık bir öğün tüketmek de var.
  • Hızlı kilo alma yolları arasında bulunan kurubaklagil ve et tüketimini deneyin.
  • Sık ve düzenli beslenerek de sağlıklı kilo alabilirsiniz. Kilo almanın yolları arasında en çok tavsiye edilenlerden biri budur.
  • Ancak dikkat edin, kilo alma yolları arasında karbonhidrat ve protein tozları yoktur. Bu önerilerde bulunanlara itibar etmeyin.
  • Üzüm, hurma, kuru kayısı gibi kuru meyveler, tam yağlı süt, tam yağlı yoğurt, beyaz peynir gibi yağlı süt ürünleri, sızma zeytinyağı ve avokado yağı, yulaf ve kahverengi pirinç gibi tam tahıllar, tavuk, dana eti, kuzu eti de ihtiyacınız olan enerjiyi kazandırarak hızlı kilo almayı sağlayacaktır.

Nasıl kilo alınır diye soran kişiler, bu uygulamaları yapmaları halinde daha sağlıklı bir kiloya kavuştuklarını göreceklerdir. Ancak tavsiye edilen kilo alma yöntemleri uygulandığını halde kilo alınamıyor ise kilo alamama nedeni bir hastalıktan veya kullanılan bir ilaçtan kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda kilo alamayan kişilerin mutlaka bir uzman hekime danışmaları gerekmektedir.

Hızlı Kilo Alma Yollarını Öğrenin Sağlığınıza Kavuşun...

Kilo almak için yüksek kalorili besinler tüketmeli, bol su içmeli ve sağlığınıza uygun beslenmelisiniz. Ancak kilo almaya çalışıyor ve bir türlü kendi beslenme düzeninizi kuramıyorsanız mutlaka bir diyetisyene başvurmalısınız. Nasıl kilo alınır sorunuza en doğru cevabı diyetisyeniniz verecektir.

Kişiye özel beslenme programları ile diyetisyenler, kilo almanın yolları ve sağlıklı kilo alma yöntemleri arayışınıza çözüm bulmaktadırlar. Sağlıksız bir şekilde kilo almak istemiyorsanız işi uzmanına bırakın. Yaşınıza, cinsiyetinize, fiziki özelliklerinize, sağlık durumunuza ve beslenme alışkanlıklarınıza göre kilo alma yolları ile tanışın...

[widget-90]

Yapılmış Yorumlar (1)

Hatice Çurku
28 Kasım 2020, 02:19

21 yaşındayım bir çocuk annesiyim doğumda 16 kilo aldım ne yazik ki onları istemsiz bisekilde geri verdim ve bir türlü kilo alamiyorum aslında ilaç ve benzeri gibi şeyler kullanmak istemiyorum daha önce cemen otu tohumu kullandım ama yine fayda etmedi nsl kilo alabilirim hic bilmiyorum😏

Yorum Yap