Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Kilo Alma Diyetisyeni Fiyatları

Diyetisyen Ücretleri Neye Göre Belirleniyor?

Her şeyi yiyorum ama kilo alamıyorum diyenler için kilo alma diyetisyenleri Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veriyorlar. Sindirim bozuklukları, dolaşım bozuklukları, enfeksiyon ve parazit gibi nedenler ile alınan besinlerin vücut tarafından kullanılamaması ile ortaya çıkan kilo alamama sorununa kişiye özel diyet listeleri ile çözüm bulan uzmanların kilo alma diyetisyeni fiyatları ise her diyetisyen ve hastanenin kurumsal bakış açısıyla şekilleniyor.

Kilo alma diyetisyeni fiyatları belirlenirken; danışmanlık süresi, kilo sorunlarının kapsamı, kullanılacak yöntemler ve beklentiler etkili oluyor. Kilo alma diyetisyeni fiyatları; her danışan için özel olarak belirleniyor. Kişinin yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına, vücut analizlerine, genel sağlık durumuna, beklenti ve ihtiyaçlarına göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösteriyor. Peki tam olarak diyetisyen fiyatları nasıl belirleniyor? Diyetisyen ücretleri ortalaması ne? Gelin, birlikte bakalım…

1. Danışmanlık Süresi

Her diyetisyen danışmanlığında olduğu gibi kilo alma diyetisyeni fiyatları da kişiye özel olarak belirlendiği için diyetisyen ücretleri danışmanlığın süresinden etkilenecektir. Diyet listelerinin uygulanma süresi diyetisyen ücretleri ortalamasını belirler.

Kilo alma diyetisyeni fiyatları üzerinde etkili olan bu faktöre göre 1 yıl danışmanlık alan kişi ile 3-4 yıl danışmanlık alanların ödediği diyetisyen ücreti farklı olacaktır.

2.  Kullanılacak Yöntemler

Kilo alma diyetisyeni fiyatları kullanılacak yöntemlerden de etkilenmektedir. Hangi diyet listelerinin kullanılacağı, doktor ya da psikolog işbirliğinin gerekip gerekmeyeceği diyetisyen ücretleri üzerinde etki eder.

Özel diyetisyen fiyatları, danışmanlığın ne kadar detaylı ve programlı olacağına göre değişecektir. Kişiye özel kilo alma diyetisyeni fiyatları ekstra hizmetlerle şekillenir.

[widget-87]

3. Klinik ve Özel Hastane Olması

Kilo alma diyetisyeni fiyatları, beslenme uzmanının devlet hastanelerinde, özel hastanelerde ve kendi ofislerinde çalışıp çalışmamaları durumundan etkilenmektedir.

Özel hastane diyetisyen ücretleri daha yüksek olurken kendi ofisinde hizmet veren diyetisyenlerin muayene ve danışmanlık fiyatları daha ekonomiktir. Ancak bazı diyetisyenler kendi ofislerinde hastanelere oranla daha fazla ücret alabilirler.

4. Yaşanılan Şehir

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Eskişehir, Adana, Bursa, Mersin, Trabzon ve Kocaeli gibi illerde diyetisyen ücretleri yüksekken daha küçük ve az nüfuslu illerde diyetisyen fiyatları ekonomiktir. Bunun nedeni şehrin diyetisyen ve danışan kapasitesinin oranıdır.

Diyetisyen ücretleri yaşanılan şehrin küçük ve büyük şehir olma özelliklerinden çok etkilenir. Küçük şehirlerde diyetisyen fiyatları makulken büyük şehirlerde kilo alma diyetisyeni fiyatları yüksektir.

5. Diyetisyenin Uzmanlığı ve Ünü

Kilo alma diyetisyeni fiyatları, eğer diyetisyeniniz ünlüyse size biraz yüksek gelebilir. Meşhur diyetisyenler muayene ve danışmanlık fiyatlarını her geçen gün daha çok arttırıyorlar.

TV programlarında boy gösteren, Instagram fenomeni olan, alanında uzman ve işini hakkıyla yapan beslenme uzmanlarının diyetisyen fiyatları diğer beslenme danışmanlarına göre yüksek rakamlardadır.

Kilo alma diyetisyeni fiyatları; dediğimiz gibi diyetisyenle yapacağınız ilk görüşmede belirlenecektir. Danışmanlığın kaç ay süreceği, vermek istediğiniz kilo oranı, ek hizmetlere gerek olup olmaması diyetisyen ücretleri üzerinde etkili olacaktır. Online diyetisyen fiyatları, özel diyetisyen ücretleri ve diyetisyen muayene ücretleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız diyetisyeninizi hemen bulun…

[widget-117]

Yorum Yap