Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Hızlı Kilo Almak İsteyenler İçin 7 Etkili Yöntem

“Acilen Kilo Almak İstiyorum” Diyenlere Diyetisyenlerden Öneriler!

Kilo almak, kilo vermek kadar zordur. Dünyayı yese kilo almayan insanlar vardır. Siz kilo vermek için yıllarca uğraşırsınız, sevdiğiniz yemeklere yasak koyarsınız ancak arkadaşınız bir oturuşta 2 ekmek yer, kilo almanın yanına yaklaşmaz. Bu durum insanı ne kadar sinir eder değil mi?

Sandığınız kadar keyifli bir durum olmayan kilo almama sorununa sahip olanların denemediği yol kalmaz. “En hızlı nasıl kilo alabilirim? Kilo almak için ne yapmalıyım? Ne yesem kilo alamıyorum!” gibi endişelerle diyetisyenlerinin kapısını çalarlar. Peki, diyetisyenler hızlı kilo almak isteyenlere ne öneriyorlar. Hızlı kilo almak için ne yemeli? Kolay yoldan nasıl kilo alınır? Gelin, birlikte bakalım…

1. Protein alımını yükseltin.

Hızlı kilo almak için ne yemeli diyorsanız protein alımını yükseltmelisiniz. Yumurta, kırmızı et, tavuk eti, brokoli, nohut, peynir ve süt ürünleri sayesinde kilo almayı hızlandırabilirsiniz.

Protein almak kas yapısını da destekleyeceği için zamanla vücudunuz daha çok protein isteyecek ve böylece daha çok kilo alacaksınız. Kilo alamıyorum diyorsanız bu yöntemi deneyin.

2. Kalorisi yüksek besinler tüketin.

Bir porsiyon peynir 69 kalori içermektedir. Bir muz yaklaşık 100 kalori içerir. Yemeklerinize ekstradan yağ eklemek kalori arttıracaktır. Bu tarz kalorili gıdalarla beslenmek sizlere sağlıklı kilo alımı sağlayacaktır.

Yüksek lif ve enerji kaynağı olan besinleri tüketerek kilo almak istiyorum endişenize kısa sürede son verebilirsiniz. Hızlı kilo almak doğru yöntemlerle çok kolay.

3. Yeme alışkanlığı kazanın.

Kilo alamıyorum diyenlerin yaptığı en büyük hata yeterli beslenememektedir. Kilo almak için gerekli olan tüm besin gruplarının tüketilmesi gerekir.

Balık sevmiyor olabilirsiniz ancak vücudunuzun balıktaki vitaminlere ihtiyacı vardır ya da şeker tüketmiyor olabilirsiniz yine vücudunuzun şekere ihtiyaç duyduğu durumlar olacaktır. Bu nedenle size özel bir programla yeme içme alışkanlığı kazanmanız önemlidir.

[widget-87]

4. Ağırlık çalışın.

Sadece kalorili besinler tüketerek hızlı kilo almak mümkün değil. Aldığınız kalorili gıdaların vücudunuzda kilo olarak kalmasını sağlamak için spor yapmanız gerekir.

Kilo almak için ne yapmalı sorunuzun en doğru cevaplarından biri ağırlık çalışmanızı önermek olacaktır. Ağırlık kaldırarak yediklerinizi kasa ve dolayısıyla kiloya çevirebilirsiniz.

5. Sağlıklı diyetleri yapın.

Hızlı kilo almak için ne yemeli ve doğru besinler tüketerek nasıl kilo  alınır diyorsanız sağlıklı bir diyet yapmalısınız. Yeterli ve dengeli protein, karbonhidrat ve yağ depolamalısınız. Protein sayesinde kas yapınızı geliştirerek daha kolay kilo alırsınız.

Tamamen yaşam standartlarınıza, yaşınıza ve alışkanlıklarınıza göre hazırlanmış bir diyetle kilo almanız kaçınılmaz olacak. Hızlı kilo almak için ne yemeli diyorsanız diyetisyeninize sorun.

6. Kendinizi şımartın.

Hızlı kilo alma konusunda çevreniz her zaman tatlı, kek, pasta, hamur işi yemeniz gerektiğini söyleyecektir. Normalde bu strateji bazıları için mükemmel çalışır, bazıları içinse sadece yağ yapar ve kilo almayı değil şişmanlığı tetikler.

Bu nedenle şeker oranınızı arttıracak bir beslenme şekli yerine sizin için doğru besinlerle kendinizi şımartmayı deneyin. Günde 2 porsiyon tatlı yerine 5 porsiyon meyve yiyin. Böylece sağlıklı kilo alın.

7. Sıvı alımını arttırın.

Kilo almak için ne yapmalıyım diyorsanız sağlıklı meyve suları, enerji kaynağı kürler ve detoks suları için. Böylece vücudunuzda size yük olan toksinleri atarak yediğiniz protein ve vitamin kaynaklarının doğru kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

Su içerek tükettiğiniz besinlerin daha hızlı yakılmasına ve daha çabuk acıkmanıza neden olabilirsiniz. Su hem kilo verdirir, hem kilo almayı destekler. Mucizevi bir içecek değil mi?

Hızlı kilo alma amacına ulaşmak için sağlıklı gıdaları bolca tüketin, egzersiz yapın ve iyi uyuyun. Kilo almak için ne yapılmalı, hızlı kilo almak için ne yemeli sorularınızı da diyetisyeninize sorun. Arkadaşlarınızdan ya da doğruluğu kanıtlanmamış kaynaklardan edindiğiniz bilgilere göre kilo almaya çalışmayın, sağlığınızı tehlikeye atmayın. Ayrıca dikkat edin, hızlı kilo almak çok da sağlıklı olmayabilir…

[widget-90]

Yorum Yap