Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Devlet Hastanelerinde Diyetisyen Muayene Ücreti Ne Kadar?

Devlet Hastanesi Diyetisyen Ücretleri Neye Göre Belirleniyor?

Diyetisyene gitmek isteyenlerin en çok merak ettiği sorulardan biri de; “Devlet hastanesinde diyetisyen ücretli mi değil mi?” sorusudur. Devlet hastanelerinde muayene ücreti genel olarak alınmazken kişinin ihtiyaçlarına ve yapılacak tahlillere göre bazı ek ücretlerle karşılaşılabilir. Bu nedenle devlet hastanesi diyetisyen fiyatları hakkında en detaylı bilgi ilk randevuda alınacaktır.

Diyetisyenler; devlet hastanelerinin dışında, devlete bağlı olan toplum sağlığı merkezlerinde, kadın doğum ve çocuk hastanelerinde, diyaliz merkezlerinde, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde, belediyelerde, yaşlı bakım evlerinde, çocuk esirgeme kurumlarında ve diğer sosyal hizmet kurumlarında hizmet vererek sağlıklı beslenmek ve kilo vermek isteyen kişilerin taleplerini karşılamaktadırlar. Peki devlet hastanesi diyetisyen ücretleri neye göre değişir? Diyetisyen muayene ücreti devlet hastanesi ve kliniklerde nasıl belirlenir? Devlet hastanelerinde diyetisyen ücretleri aralıkları ne? Yakından bakalım…

 

Devlet Hastanesinde Diyetisyen Var Mı? Danışmanlık Fiyatları Ne?

Türkiye’de diyetisyenlerin özel hastanelerde ve kendi ofislerinde hizmet verdiği ancak devlet hastanelerinde görev yapmadıklarına dair bir algı var. Devlet hastanelerinde de diyetisyenler hizmet veriyor elbette. Hangi hastanelerde diyetisyen olduğunu öğrenmek için, ALO 182’i arayabilirsiniz. Operatöre bağlanarak almak istediğiniz hizmeti belirtebilir ya da hastane adı vererek diyetisyen hizmeti verilip verilmediğini sorgulayabilirsiniz.

Bununla birlikte Türkiye’de devlet hastanesi diyetisyen ücretleri hakkında net bir bilgi yoktur. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde devlet hastanelerinde hizmet veren diyetisyenler ile küçük illerde hizmet veren diyetisyenlerin sayısı az olduğundan devlet hastaneleri diyetisyen hizmeti sunarak ihtiyaçları karşılamaktadır. Diyetisyen ücretleri açısından baktığımızda ünlü diyetisyenlerin danışmanlık fiyatları fazla olurken mesleğe yeni başlayan diyetisyenlerin ücretleri düşük olabilir.

Devlet hastanesi diyetisyen ücretleri üzerinde etkili olan bir diğer durum da diyetisyenin hastane ile anlaşmalı olarak çalışmasıdır. Diyetisyeni olmayan hastaneler, görüşme başına ücretlendirme yapan diyetisyenlerle anlaşarak hizmet verebilirler.

[widget-87]

Diyetisyen muayene ücreti devlet hastanesi devlet hastanelerinde ödenmez ancak özel hastanelerde karşılaşılan bir durumdur. Bu nedenle özel hastanelerden diyetisyen ücretleri hakkında bilgi almak yararlı olacaktır. Özel ilgi isteyen ve diyetisyeni ile her zaman iletişim kurmayı bekleyen kişilerin özel hastane diyetisyenlerinden hizmet almaları daha sağlıklı olacaktır.

Genel olarak diyetisyen fiyatları; danışmanlık süresine, yapılacak tahlillere, kişinin herhangi bir sağlık sorunu olup olmamasına, ek hizmetlere göre belirlenmektedir. Devlet hastanelerinde diyetisyen ücretleri hakkında bilgi almak için gitmek istediğiniz hastaneyi aramalısınız.

Devlet Hastanelerinden Diyetisyen Randevusu Nasıl Alınır?

Devlet hastanesi diyetisyen ücretleri hakkında bilgi almak ve randevunuzu oluşturmak için MHRS Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ni kullanabilirsiniz. TC kimlik numaranızla hesap oluşturduktan sonra Randevu Al butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve  şifrenizle ile giriş yapabilirsiniz. Ardından ilk olarak klinik kısmından İç Hastalıkları (Dahiliye) bölümünü seçiniz. Uygun diyetisyenler listesini gördükten sonra dilediğiniz isimden randevu alabilirsiniz.

Devlet hastanesi diyetisyen randevu seçeneklerinden bir diğeri de telefon yoluyla randevu almaktır. ALO 182’i arayarak operatöre bağlanabilirsiniz. Ardından TC kimlik numaranızla hizmet almak istediğiniz hastane ve hekim için randevu oluşturabilirsiniz. Devlet hastanesi diyetisyen ücretleri ve muayene fiyatları hakkında bilgi almak için diyetisyeninize ve hastaneye ulaşmak sağlıklı olacaktır.

[widget-117]

Yorum Yap