Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

İç Bacak Eritme Hareketleri

Bacak İçlerini Çalıştırın Fazlalıklarınızı Atın!

Kilolarımızı ve bölgesel fazlalıklarımızı ortadan kaldırmak için sağlıklı ve düşük kalorili diyetler uygulasak ya da her gün hareket etmeye çalışsak da bazı bölgelerimizin yağlanmasına maalesef ki engel olamıyoruz. Bu bölgelerden biri de şüphesiz iç bacak bölgesidir. Bu bölgedeki yağlanmaları yok etmek için yalnızca beslenmeye dikkat etmnek yetersiz kalabiliyor.

İç bacak kasları vücudumuzun en zor çalışan kas grupları arasındadır. Bu nedenle yaptığınız egzersizlerin yanı sıra bacak içi kasları için özel egzersizler de eklemeniz gerekecektir. Bu ekleyeceğiniz hareketler kas oluşumu için değil daha sıkı daha ince ve daha şekilli bacaklara sahip olmanız içindir. Peki, iç bacak kaslarını çalıştıran egzersizler nelerdir? İç bacak eritme hareketleri nelerdir? İç bacak hareketleri nasıl yapılır? İnceleyelim…

İç bacak egzersizleri ve iç bacak sıkılaştırma hareketleri:

1. Topla squat

İç bacak egzersizleri arasında squattan daha iyi bir egzersiz alternatifiniz yoktur. Alt bedeninizi komple güzelleştirmek istiyorsanız squat vazgeçilmeziniz olmalı. İç bacak eritme hareketleri arasında yer alan topla squat için plates topunuz yanınızda bulunmalı.

Önce bir duvara doğru yaslanmalısınız ve yanınızda bulunan topunuzu duvar ile sırtınızın arasına yerleştirin. Elleriniz belinizde dururken ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Daha sonra dizlerinizi kırarak belinizi toptan ayırmadan çömelir pozisyona gelin 3 saniye durun ve tekrar eski pozisyona geçin.

2. Flamingo dengesi

İç bacak eritme hareketleri arasında yer alan bir diğer hareketimiz de flamingo dengesidir. Flamingo dengesini yaparken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. İç bacak eritme hareketleri arasında flamingo dengesini yaparken öncelikle sağ elinize bir dumbell, sol elinizi de kalçanızın üzerine yerleştirin.

Daha sonra üst bedeninizi öne doğru eğerken, sol bacağınızı geriden kalça yüksekliğinize kadar kaldırın, aynı anda sağ kolunuzu da öne, ileriye doğru kalça yüksekliğinizde uzatın. Bu iç bacak inceltme hareketi az tekrarla ve yavaş yapılmalı.

[widget-87]

3. Tek bacaklı daire hareketi

İç bacak eritme hareketi arasında bulunan diğer bir egzersiz ise tek bacaklı daire hareketidir.  İç bacak eritme hareketleri arasında bulunan bu hareket bacaklarınızın yanmasına neden olacaktır. Bu hareketi yaparken düz bir zemine uzanın, ellerinizi iki yana doğru vücudunuzla paralel şekilde yerleştirin.

Ayak parmaklarınız tavana doğru bakacak şekilde sol bacağınızı yukarı kaldırın. Bacağınızı yana doğru açarak en az 5 kez saat yönünde ve en az 5 kez de saat yönünün tersine doğru döndürün. Sonrasında aynı hareketi sağ bacak için tekrarlayın.  İç bacak inceltme hareketleri arasındaki bu egzersizde kalça asla hareket etmemeli yalnızca bacaklar hareket etmeli.

Zayıflatan egzersizler ve kilo verdiren hareketler sayesinde hem eğlenerek hem de sağlıklı bir yaşam tarzına kavuşarak kilo verirsiniz. Verdiğiniz kiloları da tekrar almayarak daha mutlu bir yaşam sürersiniz.

Zayıflatan egzersizler ve kilo verdiren hareketler hakkında bilgi almak, size özel diyetlerle de kilo verme sürecinizi desteklemek istiyorsanız hemen diyetisyeninize ulaşın.

[widget-109]

Yorum Yap