Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Bacak İnceltme Yöntemleri

Doğru Yöntemler İle Sütun Gibi Bacaklar!

Bacak bölgelerinde oluşan yağlanma en sık rastlanan bölgesel yağlanmalardandır. Gün içinde hep hareket halinde olan bacaklarımız maalesef ki gündelik hareketlerle incelmemektedir. Farklı yöntemler de uygulamak gereklidir. Bu nedenle bacak inceltme yöntemleri sanıldığı kadar kolay sonuç vermeyebilir. Bacak bölgesi inceltme hareketleri ve bacak inceltme egzersizleri özen, sabır ve disiplinle uygulanmalıdır.

Daha çok kadınların şikâyetçi olduğu bacak bölgelerindeki yağlanma, kilo problemi olan kişiler için ekstra zor bir durumdur. Kış aylarında saklansa da yaz aylarında oldukça moral bozan bacak bölgesindeki yağlanmalar ve selülitler maalesef can sıkıcıdır. Peki, ne yapılabilir? Bacak inceltme yöntemleri nelerdir? Bacak inceltme egzersizleri neler? Bacak inceltme yolları zor mu? Bakalım…

Bacak bölgesi için zayıflama yöntemleri;

[widget-87]

1. Yürüyüş

Bacak inceltme yöntemleri sorusuna vereceğimiz ilk yanıt tabi ki de yürüyüş olacaktır. Yürüyüş oldukça etkili bir yöntemdir. Önce vücudunuzu ısıtır daha sonrasında bacak hareketlerinizin yaratabileceği sakatlanmaları önlemiş olur.

Yürüyüş yalnızca vücudu ısıtmak için değil tek başına bile bacakların şekillenmesinde etkili bir bacak inceltme hareketi olabilir. Yürüyüş gibi düşük aktiviteler arasında yer alan sporlar enerjiyi yağdan alırlar. Bu sayede tekrar sayısının sık olduğu bu sporların vücuttaki yağın çok daha hızlı yakılmasını sağlar. Bacak inceltme egzersizleri arasında en etkilisi yürüyüştür.

2. Düzenli beslenme

Bacak inceltme yöntemleri arasında yer alan önemli bir nokta da düzenli beslenmektir. Fit bir vücuda sahip olmak için sadece spor yeterli değildir.  İyi bir sonuç alınabilmesi için bacak inceltme hareketleri ve egzersizlerinin her zaman düzenli beslenme ile desteklenmesi gerekir.

Ne kadar fazla spor yaparsanız yapın tükettiğiniz yağlı ve zararlı besinler sonucunda yaptığınız her şey boşa gider. Yani bir dilim tatlının kalorisini ertesi gün yarım saatlik bir sporla yakabildiğiniz bu dünyada beslenme şekliniz oldukça önem taşımakta.

 

3. Bacak inceltme hareketleri

Bacak inceltme yöntemleri arasında bacak inceltme hareketleri olmazsa olmaz. Bacak inceltme hareketleri arasında yer alan jump squat, front back lunge, step up, suma squat, glute bridge gibi hareketler ile ağırlıklı olarak bacak kaslarınızı çalıştırsa da aynı zamanda karın, bel ve kalça gibi birbiriyle bağlantılı bölgeleri de çalıştırmanızı sağlamaktadır.

Bacak inceltme hareketleri ile bütünsel olarak mükemmel bir vücuda sahip olmanız kaçınılmaz olacaktır.

Bacak inceltme yöntemleri ile birlikte sağlıklı beslenme de sonuç almanızda oldukça faydalı olacaktır. Fakat vücudunuz spora alışık değilse, bacak inceltme hareketleri yaptıktan sonra oturmakta bile güçlük çekebilir ve adım atarken acı çeker hale gelebilirsiniz. Fakat vücudunuzun o spor yapmaya  alışması çok da uzun sürmeyecektir.

Bacak inceltme egzersizleri ve bacak eritme hareketleri sayesinde vücudunuzdaki değişimleri önce siz hissedeceksiniz, birkaç hafta sonra ise çevrenizden övgüler alacaksınız. İşte o zaman bacak inceltme hareketlerini yaparken çektiğiniz acıların karşılığını aldığınızı düşünecek ve iyi ki yapmışım diyeceksiniz. Bacak inceltme egzersizleri hakkında detaylı bilgi için spor koçlarına danışabilirsiniz…

[widget-109]

Yorum Yap