Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Detox Nedir? Detox ile Kilo Vermek İsteyenler Ne Yapmalı?

Detox Yaparak Zayıflamak Mümkün Mü?

Son yıllarda moda haline gelen detox nedir bir bakalım. Detox; kişiye özel diyet ve beslenme programlarının yanında, soluduğumuz hava, içtiğimiz su, yediğimiz işlenmiş gıdalar, yaşadığımız stres ile vücudunuza hapsolan toksik birikimlerin atılmasını sağlayan programdır. Kişiyi hastalıklardan korumak, kilo vermesini hızlandırmak, vücudundaki zararlı maddeleri atmasını sağlamak, daha sağlıklı ve enerjik olmasını sağlamak Detox uygulamalarının hedeflerindendir. Detox diyeti ve beslenme programları uygulanarak sağlıklı zayıflamak ile besinlerden mümkün olduğu kadar fazla verim almak sağlanır. Detox programı sayesinde daha zinde bir vücuda kavuşmak mümkün hale gelir.

Detoxla Zayıflamak ve Arınmak İçin Hazır Mısınız?

İlk olarak detox nedir sorusunu açıklayarak başlayalım. Detox programı kişinin uzman bir diyetisyenle yapması gereken, diyetine ek olarak düzenlenen zayıflamaya katkısı olan bir uygulamadır. Detox diyeti hazırlanan danışanların aynı zamanda standart beslenme planlarına uymaları gerekir. Detox tek başına yapılan bir diyet değildir.

Peki tam olarak detox nedir? Detox nasıl yapılır? Detox yaparak zayıflamak mümkün mü? Sizler için araştırdık…

 

Detox Programına Neden İhtiyacınız Var?

Detox nedir sorunuza tekrar yanıt verecek olursak; detox bir arınma, tazelenme ve temizlenme programıdır. Vücudunuzu toksinlerden en hızlı ve düzenli şekilde arındırabilmek için detox diyeti uygulamak avantajlı olacaktır. Her insanın tükettiği yiyecek miktarı ve aldığı enerji ile yeme alışkanlıkları farklı olduğu için detox diyeti ve programlarının uzman diyetisyenler ile birlikte kişiye özel olarak hazırlanması gerekir. Detox ile zayıflamak son yılların modası olsa da diyetisyen kontrolü olmadan yapılırsa kötü sonuçlar doğurabilmektedir.

Detox diyeti, her açıdan kişinin hayatına katkısı olan bir uygulamadır. Detox ile zayıflamak dışında detox programı sağlığınızı da korumaktadır. Detox diyeti yapacak olanlar beslenmenin yanında egzersizle de vücutlarını daha formlu bir hale sokabilirler.

[widget-87]

Detox yaparak vücudunuzdaki zararlı toksinlerden kurtulun! Detox nasıl yapılır?

Baş ağrısı, enerji düşüklüğü, yorgunluk, kilo alma, aşırı yemek yeme ve bağışıklık sistemi zayıflığı durumlarında detox uygulamak avantajlı olacaktır. Detox diyeti yapmak sizlere sağlıklı bir hayatın kapılarını aralayacaktır. Detox diyeti ve diğer zayıflatan diyetler bir arada kullanıldığında daha hızlı sonuç alınmaktadır.

Detox diyeti yapmaya:

 • Vücudunuzdaki mikroplardan kurtulmak için,
 • Daha enerjik olmak için,
 • Metabolizmanızı hızlandırmak için,
 • Kolay kilo vermek için,
 • Ödem atmak için,
 • Cildinizin daha canlı ve sağlıklı olması için,
 • Hem bedensel hem ruhsal rahatlığa kavuşmak için,
 • Erken yaşlanmanın önüne geçmek için ihtiyacınız vardır.

Size özel hazırlanan detox diyetleri ile sağlıklı beslenmenin yanında vücudunuzu zararlı toksitlerden arındırabilirsiniz. Fit yaşamanın sırlarını öğrenmiş olursunuz.

Detox programında neler yapılır? Detox nasıl yapılır?

Detox nedir sorunuza yanıt verdikten sonra bir de detox nasıl yapılır birlikte bakalım. Detox diyeti uygulamaları ile vücudunuzu koruyup olması gereken sağlığına kavuşturmak amaçlanır. Detox ile zayıflama, sıkılaşma ve beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi de hedeflenmektedir. Diyetisyen kontrolünde yapılması gereken detox diyeti ve diğer uygulamalarda sırasıyla atılan adımlar:

 • Analiz: Detox nedir diyenler için ilk olarak diyetisyen tarafından yapılan analizle başlayalım. Detox diyeti başlamadan önce kişinin vücudundaki tuz, şeker ve yağ oranları tespit edilir. Sağlık geçmişi incelenir, herhangi bir hastalığa sahip olup olmadığı öğrenilir.
 • Arınma Diyeti: Detox diyeti kapsamında kişinin analizi sonucu elde edilen verilerden hareketle arınma diyeti adı altında kişiye özel detox diyeti uygulanır. Vücudun toksinlerden arınması sağlanır. Detox nasıl yapılır sorusunun cevaplarından biri budur.
 • Yeniden Yapılanma: Detoksun ikinci aşaması olan yeniden yapılandırma bölümünde vücudunuz kendini yenilemeye başlar. Daha sağlıklı bir beden ve ruh sistemine sahip olursunuz.
 • Olanı Koruma: Detox diyeti sayesinde ortaya çıkan sağlıklı görünümü korumak için diyet ve beslenme listeleri ile egzersiz programları hazırlanır. Detoks diyeti ile elde edilen sonuçlar diyet uzmanı tarafından incelenerek kişinin ne kadar yarar gördüğü analiz edilir.

Detox diyeti yapılırken danışanın diyetisyeni ile uyumu ve motivasyonu çok önemlidir. Programa ne kadar sadık kalınırsa o kadar başarılı sonuçlar alınır.

Detox İle Zayıflamak Mümkün Mü?

Detox ile zayıflamak son yıllarda yaygın bir terim haline geldi. Kadınların çoğu detox yaparak zayıflamak mümkün mü sorusunu soruyor. Ancak detox ile tek başına zayıflamak mümkün değildir. Detox sadece vücudunuzdaki toksinlerden arınmanızı sağlar ve daha dinç hissetmenize imkan verir. Detox nedir sorusunun mantığında da bu vardır. Arınma ve tazelenme uygulamasıdır.

Hem detox hem sağlıklı beslenme!

Detox diyeti yapmak isteyenlerin diyetisyenlerinden destek almaları, detox diyeti tarifleriyle birlikte kendilerine özel hazırlanmış beslenme programlarını da uygulamaları gerekmektedir. Doğru beslenerek ve arındırıcı detoxları uygulayarak formda kalmak daha kolay olacaktır. Detox nedir, detox nasıl yapılır, detox yaparak zayıflamak mümkün mü gibi sorularınızı diyetisyeninize sorarak ayrıntılı cevaplar alabilir, sağlıklı bir bedene kavuşabilirsiniz…

[widget-107]

Yorum Yap