Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Selülit İçin Bitkisel Çözümler

Selüliti Yok Etmenin Doğal Yolları! Selülit Nasıl Geçer?

Selülit oluşumu vücuttaki doku ve yağların dengesiz veya sorunlu bir şekilde dağılmasından kaynaklanır. Özellikle havaların ısınmasıyla birlikte oldukça hem görünüm hem de psikolojik olarak rahatsız eden bir durum haline dönüşen selüliteler, kadınlar için büyük bir problemdir.

Selülitlerden kurtulmak için yapılması gerekenler arasında birkaç etkili egzersizin dışında selülit için bitkisel çözümler ile sonuç bulunabilir. Selülit tedavisi için servet harcamanıza gerek kalmaz böylece. Selülitten kurtulmak için öncelikle doğal yollara başvurabilirsiniz. Peki, selülit için bitkisel çözümler neler? Selüliti yok etmenin doğal yolları neler? Selülit nasıl geçer? Selülit tedavisi nedir? Hep birlikte inceleyelim.

Selülite bitkisel çözümler;

1.Aloe vera

Selülit için bitkisel çözümler arasında ilk aloe veradır.  Aloe veranın allesin özelliği selülitlerin neden olduğu cilt çukurlarını ve diğer cilt problemlerini geçirmek için oldukça faydalıdır. Haftada 2 veya 3 kere uygulayabileceğiniz bu bitkisel çözüm için aloe vera jelini, selülitlerden etkilenen bölgelere masaj yaparak yaklaşık 60 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Aloe vera selülitlerin yanı sıra sivilce lekelerine, ayak çatlaklarına ve saç dökülmelerine de oldukça faydalıdır. Selülit nasıl geçer diyorsanız mutlaka aloe vera deneyin!

2.Yeşil çay

Selülit için bitkisel çözümler arasında yer alanlardan bir diğeride yeşil çaydır. Yeşil çay, alışakanlık haline getirilip sabahları tüketimine dikkat edilerek vücuttaki selülitlerde gözle görünür biz azaltma sağlayacaktır.

Selüliti yok etmenin doğal yolları arasında yer alan yeşil çay tüketimi kilo vermek içinde oldukça etkili bitkisel bir çözümdür. Yeşil çay, vücutta depolanan yağların salınımını arttırarak selülitlerin azalmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca yeşil çay adet sancısına ve mide ekşimesine de faydalıdır.

[widget-87]

3.Yosun tozu

Selülit için bitkisel çözümler arasında yer alan yosun tozu içerdiği peeling ve detoksifikasyon özellikleri sayesinde oldukça faydalı ve selülitlere iyi gelerek geçirilmesini sağlamaktadır. Selüliti yok etmenin doğal yolları arasında yer alan yosun tozu aynı zaman da cilt dokusunun sıkılaşmasına sağlamakta ve kan dolaşımım artmasına yardımcı olmaktadır.

Selülite tedavisi için kullanılan yosun tozunu haftada 2 kere uygulayabilirsiniz. Uygularken yosun tozuna bir miktar su ve zeytinyağı eklenerek selülitli bölgeye sürülmeli. Yarım saat bekleyen karışım ılık su ile çıkarılmalı. Selülit nasıl geçer diyorsanız bir de bu yöntemi deneyin.

Selülit için doğal yöntemler isteyenler için işte selülite bitkisel çözümler bunlar. Selüliti yok etmenin doğal yolları uygulanarak en pratik şekilde selülitlerinizden kurtulmanız artık çok kolay. Tabi selülitlere bitkisel çözümler en iyi şekilde etki etsin istiyorsanız düzenli bir şekilde uygulamalısınız.

Selüliti yok etmenin doğal yolları kullanılırsa hem masrafsız hem de sağlınızı tehdit eden bir unsur kullanmadan geçirmiş olursunuz. Tabi bu bitkisel çözümleri kullanırken cildinize uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Selülite bitkisel çözüm uygulanırken bir uzmandan yardım almanızda yarar vardır.

[widget-109]

Yorum Yap