Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri

Aç Kalmak Zorunda Değilsiniz Sağlıklı Zayıflamanın Yolu Var! 

Düzensiz ve sağlıksız beslenme, hareketsiz kalma kilo alma ya da vücudun yağlanması gibi problemlere yol açmaktadır. Kilo sorunu olan kişiler, görünümlerinden rahatsız oldukları için zayıflamanın yollarını aramaya başlarlar. Ancak her zayıflama yöntemi sağlıklı değildir ve sağlıklı kilo verme yolları kişiden kişiye değişmektedir. Yine de herkes için geçerli, kişinin hayatını düzenleyerek kilo vermesini sağlayan sağlıklı zayıflama yöntemleri bulunmaktadır.

Önce neden zayıflamak istediğinize karar verin!

Zayıflamanın yollarını araştırmaya başlamadan önce neden zayıflamak istendiğine karar vermek gerekir. Bu karar, kilo verme sürecinde daha istikrarlı olmayı sağlayacak böylece zayıflamak ve hayatı düzene sokmak kolaylaştıracaktır. Sağlıklı zayıflama yolları uygulanırken de kişi daha kararlı ve azimli olacaktır.

Neden zayıflamak istediğine karar veren kişiler, sağlıklı kilo verme yöntemlerini hayatının bir parçası gibi uygulayacaktır. Aksi takdirde zayıflama yöntemleri, kişiler için işkence haline gelir. Sağlıklı zayıflama yöntemleri arasında ilk sırada diyetisyen desteği almak yer alır çünkü her zayıflama yöntemi kişi için uygun olmayabilir. Diyetisyenler, kişiye özel beslenme programları ile sağlıklı kilo verme yollarını belirlerler.

 

Sağlıklı Zayıflamanın Yolu Kişiye Özel Program!

Diyetisyen tarafından hazırlanan sağlıklı zayıflama yöntemleri ile kilo veren kişiler, hem doğru bir şekilde hem de kalıcı kilo verirler. Bu yüzden pek çok yerde karşılaşılan şok diyetlerden uzak durmak gerekir. Bunun yanında her bireyin günde en az 2 litre su içmesi zayıflamanın ilk adımıdır. Ardından egzersiz yapmak, tuz ve şekerden uzak durmak, unlu mamulleri tüketmemek gibi hepimizin çok iyi bildiği beslenme alışkanlıklarını kazanmak gelir.

İdeal vücuda kavuşmak için yapmanız gerekenler

Sağlıklı kilo vermek için; protein, vitamin ve mineral kaynaklarından zengin beslenmek, yağ yakan baharatları ve otları kullanmak, öğün atlamamak, ara öğünlerde sağlıklı atıştırmalıklar tüketmek, ana öğünleri besleyici ve hafif tutmak en öncelikli yapılacaklardır.

Zayıflamanın yolları arasında detox kürleri ve içecekleri de vardır. Suyun içine 3 – 4 damla limon sıkmak veya limon dilimlemek hem metabolizmanızı hızlandıracak hem de içinde barındırdığı C vitamini sayesinde vücut direnci artıracaktır. Gün içerisinde öğün atlamamak sağlıklı kilo verme yollarından en önemlisidir. Çünkü atlanılan öğün sonrası kişiler daha çok yemek isterler. Düzenli olarak egzersiz yapmak yine zayıflama yöntemlerinden en önemlilerindendir. Hareketli bir yaşam tarzı kilo vermeyi kolaylaştıracaktır.

Akşam yemeği ile uyku arasına en az 3.5 saat ara konulmalıdır. Uyumadan önce yenilen yemekler çok zor sindirilir. Yemekleri yavaş yemek hem sindirimi kolaylaştırır hem de kişiye doyma hissi verir. Bunlarından yanında diğer sağlıklı zayıflama yolları şunlardır:

[widget-87]

  • Düzenli uyumak. Zayıflamanın yollarından olan düzenli uyumak bağışıklık sistemini de güçlendirir.
  • Her şeyin aşırısından korunmak. Örneğin tuz kullanımı günlük sınırı geçmemelidir. Sağlıklı zayıflama yöntemleri arasında en önemlisi bu.
  • Bol sebze tüketilmek, yiyecekleri ızgara, fırın veya haşlayarak pişirmek sağlıklı kilo verme yöntemleri içindedir.
  • Yağ kullanımını en aza indirmek. Zayıflamanın yollarından biri de yemeklerde zeytinyağı kullanımını artırmak.
  • Asitli içecekler içmemek. Asitli içeceklerin içerisinde barındırdıkları şeker de kişinin kilo almasına neden olmaktadır. Sağlıklı kilo vermek için asitli içeceklerden uzak durmalısınız.
  • Yemek yerken televizyon izlememek. Yemek yerken televizyon izleyen kişiler ne yediklerinin farkına varamazlar ve kilo almaya devam ederler.
  • Kalorlili gıdalardan uzak durmak. Sağlıklı kilo vermek için mutlaka kızartmalardan, patates, hamburger, pasta, pizza gibi kalorisi yüksek yiyeceklerden uzak durmalısınız.
  • Yiyecekleri uzun süre çiğnemek. Sağlıklı zayıflama yöntemleri arasında diyetisyenlerin ve uzmanların önerdiği yollardan biridir. Ne kadar uzun çiğnerseniz o kadar hızlı doyarsınız.
  • Dışarıda yemek yemeyi minimuma indirmek. Sağlıklı kilo vermek için sosyal ortamlarda gıda tüketimine dikkat etmelisiniz. Yapacağınız seçimler kalorili besinlerden çok salata ve ızgara tarzı seçimler olmalıdır.

Zayıflamanın yolları listemizde bir de stresten uzak durmak yer alır. Çünkü kişi stresli olduğu zaman daha çok yemek tüketir ve kortizol hormonu daha çok çalışarak vücudun yağlanmasına neden olur. Bu öneriler dikkate alındığı takdirde sağlıklı kilo verme daha kolay hale gelecektir.

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri İçin Diyetisyeninizi Bulun!

Sağlıklı zayıflama yolları arasında en önemlisi görüp duyduklarınıza inanmayarak işinde uzman bir diyetisyene başvurmaktır. Diyetisyenler kişinin yaşına, kilosuna, boyuna, sahip olabileceği rahatsızlıklara, mesleğine ve yaşam şekline göre bir program hazırlayacaktır. Böylece hem fizyolojik hem de psikolojik etkenler göz önüne alınmış olacaktır.

Diyetisyen Desteğiyle Zayıflama Yöntemlerini Keşfedin Yepyeni Bir Görünüm Kazanın!

Zayıflama sürecinde yanlış beslenme alışkanlıkları edinmek hem daha fazla kilo almanızı sağlar hem de sağlığınızı bozar. Bu yüzden uzman diyetisyenlerin hazırladığı diyet ve egzersiz programlarına ihtiyacınız vardır.

Daha fit bir görünüme kavuşmak, kilo verirken vücudun bozulmasını önlemek için sağlıklı zayıflama yöntemlerine başvurulmalıdır. Siz de zayıflamanın yolları ve sağlıklı kilo verme yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız uzman diyetisyenlerden randevu almayı unutmayınız. Unutmayın, zayıflamanın yolları herkes için farklı!

[widget-89]

Yorum Yap