Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Nasıl Zayıflarım?

Zayıflamak İstiyorum Diyorsanız Mutlaka Okuyun!

Kilo vermek zorlu bir süreç gibi görünebilir. Ancak kilo verdikten sonra kişi hem sağlıklı bir hayata kavuşur hem de ideal vücut ölçüsüne ulaşır. Nasıl zayıflarım diyet listesine nasıl uyarım, nasıl kilo verilir, zayıflamak istiyorum, kilo vermek istiyorum ama veremiyorum düşünceleri hayatın en büyük problemi gibi görünebilir ancak zayıflama yöntemleri sayesinde hızlı zayıflama ve sağlıklı kilo verme hayallerine kavuşmak zor değildir.

Nasıl zayıflarım diye düşünenlerin öncelikle zayıflamak için kararlı olmaları gerekmektedir. Bu yüzden kilo verme diyetlerine veya zayıflama egzersizlerine başlamadan önce neden kilo vermek istenildiğine karar verilmelidir. Zayıflamak istiyorum, kilo vermek istiyorum ama veremiyorum diyenler bir amaçla diyete veya egzersize başladıklarında daha başarılı sonuçlar elde edeceklerdir. Bunun sonucunda kazanılan sağlıklı beslenme alışkanlığı hayatlarının da bir parçası haline gelecektir.

Nasıl kilo verilir sorusu her birey için özel olarak yanıtlanacak bir sorudur. Bunun nedeni herkesin yaşı, kilosu, beslenme alışkanlıkları, metabolizma hızı ve sağlık durumunun farklı olmasıdır. Nasıl zayıflarım diyenler mutlaka diyetisyen kontrolünde kendine özel beslenme programlarıyla kilo vermeye çalışmalıdır.

Kilo Vermek İstiyorum Ama Veremiyorum Bahanesi Yok!

Sağlıklı zayıflamak için bazı kurallar vardır. Beslenme düzenini değiştirmek, daha hareketli bir hayat rutini benimsemek bu kurallardan bazılarıdır. Her gün mutlaka yürünmeli veya evde düzenli olarak spor hareketleri yapılmalıdır. Kişiler, bu programları belli bir süre zayıflamak için uygulayabilirler ancak kişilerin kilo vermek için bir amaçları olmaması durumunda uygulanan bu programlar rafa kalkar ve zayıflama süreci durur.

Nasıl zayıflarım diye düşünen kişiler, neden zayıflamak istediklerine karar verdikten sonra kendilerine uygun zayıflama yöntemini seçmelilerdir. Çünkü uygulanan bilinçsiz beslenme düzeni, şok diyetler, yanlış egzersiz programları kişinin daha fazla kilo almasına neden olacaktır. Bunun yanında uygulanan bu programlar ile kişi ileride sağlık sorunlarıyla da karşılaşabilir.

Kilo vermek için amaçları olan kişilerin sağlıklı bir şekilde incelmelerini sağlayacak en etkili yol diyetisyenler ile çalışmaktır. Zayıflamak için beklentilere yanıt verecek diyetisyenler, sağlıklı beslenmeyi ve bol egzersiz yapmayı hayatınızın bir parçası haline getireceklerdir.

[widget-87]

Nasıl zayıflarım sorusunun hayatınızı zehir etmesini istemiyorsanız mutlaka kararlı olmanız gerekir. Kendinizde bu motivasyonu ve gücü bulamıyorsanız da kilo vermek için size destek olacak bir psikologla çalışabilirsiniz. Ayrıca zayıflamak istiyorum diyorsanız bunlara dikkat edin:

 • Öğün atlamayın. Aç kalarak zayıflanmaz.
 • Nasıl kilo verilir diyorsanız bol su için. Yedikleriniz daha hızlı yakılsın.
 • Yeşil çayın gücünden yararlanın. Nasıl zayıflarım diyorsanız metabolizma hızlandırıcı yeşil çayı tüketin.
 • Yemeklerinizde mutlaka bol salata olsun. Nasıl zayıflarım diyenler öncelikle yeşil sebzelerle barışmalıdır.
 • Kilo vermek için lokmalarınızı iyi ve yavaş çiğneyin.
 • Proteine ağırlık verin. Nasıl zayıflarım endişenizi giderecek püf noktalardan biri de protein tüketmek olacaktır.
 • Şekeri ve tuzu hayatınızdan çıkarın.
 • Nasıl kilo veririm diyorsanız sağlıklı yağlar tercih edin.
 • Kızartma tüketmeyin.
 • Zayıflamak için paketlenmiş gıdalardan uzak durun.
 • Lifli besinler tüketin.
 • Nasıl zayıflarım diyorsanız vitamin takviyesi alın.
 • İyi uyuyun.
 • Pozitif düşünün. Nasıl zayıflarım endişenizi aşmak için iyi düşünmeniz şart.
 • Açken alışverişe gitmeyin.
 • Doğru zayıflamak için diyetisyen desteği alın.

Karar Ver ve İdeal Vücut Ölçüne Kavuş

Nasıl zayıflarım diyet listesine nasıl uyarım, kilo vermek istiyorum ama veremiyorum diye düşünenler için 3 altın kural vardır. Zayıflamayı gerçekten isteyin, zayıflamaya karar verin ve zayıflamaya başlayın. Gerçekten kilo vermek isteyenler bu kuralları unutmazsa istedikleri sonuca ulaştıklarını göreceklerdir.

Siz de nasıl kilo verilir diye düşünüyor ve zayıflamak için bir adım atmak istiyorsanız kararınızı verin ve bu süreçte her zaman sizin yanınızda olacak diyetisyeni seçin. Kilo vermek için işin uzmanından destek alın.

[widget-89]

Yorum Yap