Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Liposuction Sonrası Beslenme Önerileri

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) Nedir?

Liposuction yani yağ aldırma, fazla kilolarıyla sorun yaşayan kişilere uygulanan bir yöntemdir. Liposuction nedir? Liposuction işleminde doğal yollarla zayıflama sağlanamayan kişilerin cerrahi uygulamalarla fazla yağ dokuları alınır. Yağ aldırma ameliyatı fazla kilolarından şikayet eden kişilerin başvurdukları son zamanlarda çok popüler olan bir estetik ameliyattır.

Liposuction nedir sorusuna cevap verdikten sonra liposuction hangi bölgelere yapılır sorusuna cevap verilmelidir. Liposuction (yağ aldırma ameliyatı) doğal zayıflama yöntemlerine cevap vermeyen karın, kalça, bacak içleri, koltuk altları ve yüzün belli bölgelerine uygulanmaktadır. Ancak yağ aldırma ameliyatı sonrası kilo korumaya dikkat edilmezse alınan yağlar vücuda geri dönecektir. Bu yüzden liposuction sonrası beslenme konusunda dikkatli olunmalıdır. Liposuction sonrası beslenme nasıl olmalıdır? Yağ aldırma ameliyatı sonrası dikkat edilecekler neler? Birlikte inceleyelim…

 

Liposuction Sonrası Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Diyet ve sporun yağ yakmada yeterli olmaması durumunda başvurulan liposuction işlemi (yağ aldırma ameliyatı), vücudun şekillenmesini sağlamaktadır. Ancak yağ aldırma ameliyatı sonrasında beslenmeye dikkat edilmez ve egzersiz yapılmazsa verilen yağlar daha fazla olacak şekilde vücuda geri dönecektir. Bu yüzden liposuction sonrası beslenme son derece önemlidir.

[widget-87]

Yağ aldırma ameliyatı sonrası günde en az 2 litre su içmeye özen göstermek gerekmektedir. Su içmek vücuttaki yağların çözülmesine ve erimesine yardımcı olacaktır. Bunun yanında günde 3 ana ve 3 ara öğün tüketmek gereklidir. Tüketilen öğünlerde besin grubu dağılımı da oldukça önemlidir. Ana öğünlerde protein, yağ ve karbonhidrat dengeli bir şekilde dağıtılmalıdır. Tahıl, sebze ve meyve Bunların dışında günlük tuz tüketimi sınırlandırılmalıdır. Çünkü tuz vücudun ödem ve şişlik yapmasına zemin hazırlar. Liposuction sonrası beslenme sürecinde tuz tüketimi tavsiye edilmez. Ayrıca maden suları da vücutta ödem oluşturduğu için tüketilmemesi gereken içeceklerdendir.

Yağ aldırma ameliyatı sonrası eski görünüme kavuşmamak için düzenli olarak egzersiz yapmak da son derece önemlidir. Sağlıklı beslenmenin yanında düzenli egzersiz yapmak hem vücudun yağlanmasını engeller hem de kişilerin daha fit görünmesini sağlar. Liposuction sonrası beslenme ile birlikte kişinin hayatına hareket katması gerekir.

Kurtulduğunuz Yağlar Vücudunuza Geri Dönmesin!

Liposuction sonrası beslenme alışkanlıklarınızı düzenleyerek ve düzenli olarak egzersiz yaparak fazla yağlarınızdan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Böylece vücudunuz daha fit görünecek ve metabolizmanız daha hızlı çalışacaktır. Ancak beslenmenize dikkat etmediğinizde tekrar kilo almanız kaçınılmaz olacaktır.

Yağ aldırma ameliyatı sonrası süreçler hakkında bilgi almak isteyenler ve liposuction sonrası beslenme ilkelerini merak edenler uzman diyetisyenlerden ve liposuction (yağ aldırma ameliyatı) uygulaması yapan kişilerden randevu alarak detaylı bilgilere ulaşabilirler. Liposuction sonrası beslenme ile hayatınıza sağlık katabilirsiniz.

[widget-104]

Yorum Yap