Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Doğum Sonrası Kilo Verememenin 5 Nedeni

Doğumdan Sonra Kilolarından Kurtulamıyor Musun? Hamilelik Kilolarını Vermek İçin Doğru Tercihler Yapmalısın!

Anne olmak her kadının hayalidir fakat doğum sonrası kilolar anne olmak isteyenleri biraz tedirgin ediyor olabilir. Gebelik sürecindeki hareketsiz kalma ve sezaryen doğumun artmasıyla ilişkili olarak yeni doğum yapmış kadınların kilo vermeleri zorlaşıyor. Annelerin beslenme alışkanlıkları da kilo verememeyi beraberinde getirebiliyor. Diyet yapıyorum ama doğum sonrasında kilo veremiyorum diyorsanız sizin için sıraladığımız, doğum sonrası kilo verememe nedenleri listemize göz tatbilirsiniz. Hatalarınızı görerek beslenme alışkanlıklarınızı ve sağlıksız tercihlerinizi değiştirebilirisiniz.

1. Egzersiz Yapmamak

Doğum sonrası kilo verememe nedenler arasında egzersiz yapmamak en büyük etmenlerden biridir. Dokuz ay boyunca hareketsiz kalan anne egzersiz yapmak konusunda birazcık üşengeç davrana bilir fakat bunu aşmanız gerektiğini unutmayın.

Fazla kilolarınız size gün geçtikçe daha çok yük olacağı, maalesef acı gerçeklerden biri. Doğum sonrası kilo verme amacınız varsa mutlaka spor yapın.

2. Her Gün Tartılmak

Diyetin en hoşunuza giden kısmı tartıldığınızda kilonuzu daha az göstermesidir. Diyete başladıktan sonra sürekli tartılarak zayıflama sürecini hızlandırmayı ya da daha çok zayıflamayı sağlayamazsınız. Sağlıklı tartılma işlemi haftada bir kez kıyafetsiz bir şekilde tuvalete çıktıktan sonra yapılan tartılma işlemidir.

Doğumdan sonra hemen kilo vermenin imkansız olmasından dolayı sık sık tartıya çıktığınızda kilonuzun değişmediğini görerek kilo veremeyeceğiniz düşüncesine kapılabilirsiniz. Bu yüzden her gün tartıya çıkmak doğum sonrasında kilo verememe nedenleri arasında yer alıyor.

[widget-87]

3.Moda Diyetleri Denemek

Doğum sonrası kilo verememe nedenleri arasında ünlü diyetleri uygulamak da var. Bu hem sizin sağlığınızı tehlikeye sokar hem de emzirdiğiniz bebeğin yetersiz besin almasına neden olur. Doğumdan sonra neden kilo veremiyorum diyorsanız bunun cevabı yanlış diyetleri uyguluyor olmanızdır.

Doğum sonrasında kilo alamama nedenlerinden moda diyetler konusunda yeni doğum yapmış olan annelerin dikkatli olması gerekir. Uzman diyetisyenlerinize danışarak kendinize özel diyet programınızı oluşturabilirsiniz.

4. Yapılan Kaçamakların Farkında Olmamak

Doğum sonrası kilo vermeme nedenleri arasında yiyeceklerin miktarları göz önünde bulundurmamak yer almaktadır. Mesela sabah yediğiniz iki bisküvi, doğum günü kutlamalarında elinize tutuşturulan yaş pastaları gözden kaçırıyorsunuz.

Doğum sonrası kilo vermeme nedenleri tam da bunlardan kaynaklanıyor olabilir. Kaçamaklara sınır koymanızın zamanı gelmedi mi?

5. Light Ürünlerin Tüketiminin Sınırsız Olduğunu Düşünmek

İşte yanılgılarınızdan en büyük olanı ve doğum sonrası kilo verememe nedenleri arsında olan bu yanılgıyı aydınlatma vakti geldi.

Light besinlerin tüketilmesi gereken miktarlar sınırlıdır ve kalorileri berili oranlardadır. Bu ürünlerin tüketimini planlayarak doğum sonrası kilo verememe sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Farkında olmadan zayıflamak için yaptığınız hatalar daha sizi zayıflatmaktan yanı sıra sizin daha fazla kilo almanızı sağlıyor. Doğum sonrası kilo verememe nedenleri listemizden yararlanarak bu hatalara dur deyin. Doğumdan sonra neden kilo veremiyorum sorunuzu diyetisyeninize sorun, doğum sonrası kilo verememe nedenlerinizi öğrenin. Size özel doğum sonrası kilo verme programlarıyla sağlığınızı kaybetmeden zayıflayın.

[widget-101]

Yorum Yap