Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Erkeklerde Yağ Oranını Azaltacak Öneriler

Erkekler Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?

Son zamanlarda erkekler, daha sağlıklı görünmek için fit bir vücuda kavuşmak istemektedirler. Fit bir vücuda kavuşmak ve kasların daha belirgin olmasını sağlamak için vücuttaki yağ oranının düşürülmesi gerekmektedir. Erkeklerde kilo verme yolları bu yüzden son dönemde çok araştırılan konulardan biri olmuştur.

Erkeklerde zayıflamanın yolu yağ ve kas oranının dengeli olmasından geçmektedir. Yağ oranı yüksek olan erkekler bazı basit egzersizler ve beslenme önerileri ile bu dengeyi sağlayabilirler. Erkekler için zayıflama önerilerini dikkate alanlar hayatlarında yapacakları küçük değişiklikler ile daha fit ve sağlıklı bir görünüme kavuşacaklardır.

Erkekler İçin Zayıflama Önerileri

Vücuttaki yağ ve kas oranını dengelemek erkeklerde kilo verme konusunda kolaylık sağlayacaktır. Daha sağlıklı bir görünüme kavuşan erkekler de işlerinde ve sosyal hayatlarında daha aktif olacaklardır. Yağ oranını azaltmak için erkeklerde kilo verme yolları şunlardır:

1.Bol su içmek

Günde en az 2 litre su içmek erkekler için zayıflama diyeti listelerinin en başında yer almaktadır. Bunun dışında yemeklerden önce içilecek 2 bardak su da erkeklerin yağ yakmasında yardımcı olacaktır.

Yemek yemeden önce 2 bardak su içen kişilerin öğünlerden aldıkları kalori düşürecek ve erkeklerde kilo verme için gerekli olan yağ oranında azalma meydana gelecektir. Yemekten hemen önce içilen su kişiyi tok hissettirir ve aşırı yeme isteğinin önüne geçer.

2.Porsiyonları küçültmek

Erkekler için zayıflama önerileri arasında bir de yemek yenilen tabakları küçültmek yer alır. Tabak boyutları yemeğin porsiyonunu da etkilemektedir. Tabak ne kadar büyük olursa öğünde yenilen yemek miktarı da o derece artacaktır. Bu yüzden öğünlerde küçük tabaklar tercih edilmelidir.

Erkekler için zayıflama diyeti hazırlanırken porsiyon boyutu kısmak tavsiye edilmektedir. Porsiyon boyutunu kısmak öğünlerden alınacak kaloriyi de azaltacaktır. Erkeklerde kilo verme küçük porsiyonlarla daha kolay.

[widget-87]

3.Sebze tüketmek

Lif oranı yüksek olan yiyecekler çok iyi yağ yakıcılar olarak bilinmektedir. Bu yüzden lif açısından oldukça zengin olan sebzeler, erkeklerde zayıflama sorununa çözüm olacak yiyeceklerdir. Sebze tüketmek, yemeklerin hacmini artırır böylece kişi olduğundan daha fazla tokluk hisseder.

Sebze tüketmek sindirim sistemi üzerinde de olumlu etkiler sağlayacaktır. Sebzelerin içinde bulunan lifler, sindirim sistemini düzenler ve bu sistemin sağlıklı bir şekilde devam etmesine yardımcı olur. Erkekler için zayıflama diyeti içinde sebze önemli bir yer tutmaktadır.

4.Limonlu su tüketmek

Sabahları içilecek 1 bardak limonlu su sindirim sistemini hızlıca çalıştırır ve bağırsakların uyarılmasını sağlar. Limonlu su içmek, kişilere gün içerisinde doğal bir enerji desteği de verir. Yüksek kalorili kahvelerin yanında içilen limonlu su, gereksiz kalori alımının da önüne geçer.

Erkeklerde kilo verme yolları arasında olan limonlu su tüketimi kişinin c vitamini ihtiyacının üçte birini karşılamaktadır. İçeceklere limon posası eklemek de kişilerin daha fazla tok hissetmelerine yardımcı olmaktadır. Yağ ve kas oranını dengelemek için limonlu su tüketmek aksatılmamalıdır.

5.Yavaş Yemek

Erkekler için zayıflama önerileri içinde bir de yavaş yemek yer alır. Yavaş yemek doygunluk hissini artıracak ve kişilerin aşırı yemek yeme eğilimlerinin önüne geçecektir. Yavaş yemek yendiği takdirde beyin midenin hızına yetişir ve daha az kalori alınarak doyma hissine ulaşılır. Erkeklerde kilo verme böylece kolaylaşır.

Yavaş yemek için lokmalar arasında 1 yudum su içmek tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda yemek yerden televizyon karşısında oturulmamalıdır. Televizyon karşısında yemek yiyeceklerin tamamen çiğnenmesini engelleyebilir ve yemeklerin daha hızlı tüketilmesine neden olur.

Erkeklerde kilo verme uygulamaları kadınlara oranla daha hızlı sonuç verir. Çünkü erkeklerin kas oranı kadınlardan daha fazladır. Erkeklerde zayıflama diyeti ve egzersizleri sayesinde kısa sürede forma girmek mümkündür.

Sağlıklı görünmek için fit bir vücuda kavuşmak isteyen erkeklerde kilo verme pek çok yolla uygulanmaktadır. Uzman diyetisyenlerden yardım almak erkeklerde zayıflamayı hem kolaylaştırır hem de zayıflamanın kalıcı olmasını sağlar. Nasıl kilo verilir sorunuza yanıt almak ve erkeklerde kilo verme yolları hakkında bilgi sahibi olmak için mutlaka diyetisyeninizi bulmalısınız.

[widget-98]

Yorum Yap