Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Zayıflamayı Sağlayan 6 Yiyecek

Zayıflatan Besinlerle Kilo Vermeyi Kolaylaştırın

Diyet yapanlar ya da kilo vermek isteyenler, zayıflatan besinler ve baharatlara karşı oldukça ilgilidirler. Hatta hangi çayın nelere yaradığını, tok tutan kilo verdiren yiyeceklerin nasıl pişirilmesi gerektiğini bilirler. Bilmeyenler içinse zayıflatan besinler ve kilo vermeyi kolaylaştıran mucizevi 6 yiyecek sayfamızda yer alıyor. Dilerseniz bu yiyecekleri diyet listelerinize ekleyebilir ve zayıflama serüveninize dahil edebilirsiniz.

Zayıflatan yiyecekler, diyetisyenler tarafından önerilen ve sizin de az çok aşina olduğunuz besinlerdir. Ancak doğru kullanıldığında sonuç vereceklerdir. Zayıflamayı sağlayan yiyecekler ve kilo verme yolunda sizlere oldukça yardımcı olacak gıdalar şunlar:

1. Kivi

Zayıflamayı sağlayan yiyecekler listemizdeki kivinin 1 adedinde 46 kalori bulunuyor.

Zayıflatan besinler arasında ilk sıralarda yer alan kiviyi günde 3 öğün yiyerek iştahınızı kapatabilir ve kilo verebilirsiniz.

Sindirimi rahatlatıcı özelliği olan kivi sayesinde sağlıklı beslenirsiniz. Diyetisyen önerilerinde de yer alan kiviyi gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz.

2. Yoğurt

Zayıflamayı sağlayan yiyecekler arasında severek tüketeceğiniz bir besin var: Yoğurt! Yağ yakmayı da hızlandıran yoğurt sayesinde aynı zamanda vücudunuzun ihtiyacı olan kalsiyum ve proteini de karşılayabilirsiniz.

Her öğünde yoğurt tüketmek sağlıklı şekilde zayıflamanızı sağlayacaktır. Tok tutan kilo verdiren yiyecekler arasında olan yoğurt aynı zamanda pek çok hastalıktan sizi koruyacaktır.

3.Yeşil çay

Özellikle Çin’de tüketilen yeşil çay, sağlıklı yaşamı da beraberinde getiriyor. Kilo verdiren besinler arasındaki yeşil çayın vücudu incelttiği, selülitleri azalttığı ve vücut direncini artırdığı biliniyor.

Metabolizmayı da hızlandıran zayıflatan besinler listemizdeki yeşil çay, düzenli tüketildiğinde hızla etki gösteriyor. Günde 1 - 2 bardak tüketilmesi diyetisyenler tarafından öneriliyor. Zayıflamayı sağlayan besinler arasında yer alan yeşil çayı mutlaka tüketin…

[widget-87]

4. Yulaf

Hızlı zayıflatan besinler arasında yer alan yulaf, demir, selenyum, manganez, çinko, E vitamini ve diğer B grubu vitaminlerini içermektedir.

Tok tutan kilo verdiren yiyecekler içeriklerindeki posa ve antioksidan özelliği sayesinde tokluk hissinin uzun sürmesini sağlar.

Zayıflamayı sağlayan yiyecekler arasında olan yulaf diyetisyenlerin en çok önerdiği gıdalardandır.

5. Greyfurt

Zayıflatan yiyecekler listemizde yer alan greyfurt, metabolizmayı hızlandırıyor, vücut direncini artırıyor.

Kilo verdiren besinler arasındaki greyfurt, mevsiminde tüketildiğinde daha yararlı oluyor. Tadını sevmeyenler için mandalina ve portakal ile birlikte sıkılarak tüketilmesi öneriliyor.

Ne yesem zayıflarım diyenler için greyfurt kilo verdirmenin yanında çeşitli sağlık sorunları için de doktorlar tarafından öneriliyor.

6. Brokoli

Lif ve C vitamini deposu olan brokoli ayrıca kilo vermeye yarayan kalsiyum içeriyor ve hazmı kolaylaştırıyor.

Özellikle kış aylarında bol bol brokoli yiyin. Zayıflamayı sağlayan yiyecekler arasında brokoli en hafiflerden.

Kilo verdiren yiyecekler arasında olan brokoli düşük kalorisiyle de tabak tabak yeseniz dahi size kilo aldırmayacaktır.

Kilo verdiren besinler ve zayıflatan yiyecekler sayesinde yağlarınızı yakabilir ve sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Zayıflatan yiyecekler, sizlere yıllardır hayalini kurduğunuz görünümü kazandırabilir. Diyetisyeninizden zayıflamayı sağlayan yiyecekler hakkında bilgi alın, bu yiyecekleri diyetlerinize ekleyin, hem dengeli beslenin hem de kilo almayın.

[widget-89]

Yorum Yap