Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Diyet Omlet Tarifi

Kahvaltıların Vazgeçilmezi Diyet Omlet Tarifi

Beslenmenize dikkat ediyorsanız ve diyet programınıza lezzetli bir yiyecek eklemek istiyorsanız yulaflı peynirli omlet tarifi oldukça doğru bir tercih olacaktır. Diyet omletin içerisinde yer alan yulaf ve peynir de kahvaltınızın besin değerini arttıracaktır. Öncelikle ana besinimiz olan yumurta enerji verir, bağışıklık sistemini güçlendirir, beyin sağlığını korur. En önemlisi tok tutarak kilo vermenize yardımcı besinler arasında yerini alır.

Diyet omlet tarifinin diğer bir faydası yulafın içeriğindeki yüksek lif miktarından kaynaklı verdiği uzun süreli tokluk hissidir. Bunun dışında kan şekerini dengede tutar, kolesterolü normal seviyede tutar, sindirim sistemini çok iyi çalıştırır, kanser oluşumuna karşı önleyicidir, anti-depresan görevi görür ve enerji verir. Peki, oldukça faydalı besinlerden oluşan diyet omlet nasıl yapılır? Diyet omlet yapımı için gerekenler nelerdir? Bakalım…

 

Yulaf Ve Peynir İle Lezzetli Bir Diyet Omlet

Oldukça sağlıklı olan ve diyet listenizi renklendirecek olan diyet omlet tarifinin malzemeleri de yapımı da oldukça kolaydır. Peki, diyet omlet tarifi için gerekli olan malzemeler nelerdir? Diyet omlet nasıl yapılır? Öğrenelim…

[widget-87]

Yulaflı peynirli omlet tarifi (diyet omlet tarifi)

Malzemeler

  • 3 adet yumurta
  • 1 çay bardağı yulaf
  • 1 kibrit kutusu boyutunda beyaz peynir
  • 1 yemek kaşığı tereyağı
  • Tuz

Diyet omlet nasıl yapılır diye merak mı ediyorsunuz?  Diyet omlet yapımı için öncelikle kaseye yulaf kepeğini koyun, üzerine yumurtayı ekleyin ve iyice çırpın. Ardından beyaz peynirinizi üzerine ufalayın, tuzu ekleyin ve tekrar karıştırın.  Diyet omlet yapımı için son aşamada tereyağınızı tavada eritin, karışımınızı tavaya boşaltın ve pişirin. Diyet omlet tarifi listemizin en doyurucu olan yulaflı peynirli omlet tarifi ile yemeğiniz hazır.

Diyet Omlet İle Lezzetten Vazgeçme!

Kahvaltı için oldukça sağlıklı ve lezzetli olan yulaflı peynirli omlet tarifi zinde hissetmemize yardımcı olacaktır.  Malzemeleri az ve hazırlanması kolay olan diyet omlet tarifi ile kahvaltınızı renklendirip çeşitlendirebilirsiniz. Yulaflı peynirli omlet tarifi yalnızca diyet amaçlı değil günlük olarak da hazırlanabilir.

Yumurta tokluk hissi verdiği için başlı başına diyet listelerinin vazgeçilmezidir. Bir de buna tok hissettiren ve yüksek miktarda lif içeren yulaf eklenince diyet listesinin olmazsa olmazı haline geliyor. Kişiler yapısal olarak farklılık gösterdikleri için yiyeceklerde kişilerde farklı etkilerde bulunabilir. Bu nedenle diyet omlet tarifi yapmadan ve diyet listenize eklemeden önce diyetisyeninize danışın.

[widget-125]

Yorum Yap