Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Zayıflamaya Yardımcı Baharatlar

Metabozlimayı Hızlandıran Baharatları Mutlaka Tüketin!

Zayıflamak için her yolu deneyenlerdenseniz şimdiki önerilerimiz tam size göre! Zayıflamaya yardımcı baharatlar sayesinde diyetlerinizi ve zayıflama serüveninizi destekleyebilirsiniz. Yemeklerinizde kullanacağınız, ara öğünlerinizde atıştırmalıklarınızla birlikte tüketeceğiniz zayıflatan baharatlar ile kilo vermeniz daha kolay olacak.

Kilo verdiren baharatlar, aynı zamanda pek çok hastalıktan sizi koruyacak ve var olan hastalıklarınız için de tedavi edici etki yaratacak. Peki zayıflamaya yardımcı baharatlar neler? Kilo verdiren bitkiler hangi sorunlara iyi geliyorlar? Gelin, birlikte bakalım…

 

Hangi Baharat Ne İçin Kullanılıyor?

Şanslıyız ki kilo vermeye yardımcı baharatlar ülkemizde bol bol bulunuyor. Her biri birbirinden lezzetli ve etkili baharatlar belli gruplara ayrılıyor. Kilo verdiren baharatlar sınıflandırıldığında karşımıza söyle bir tablo çıkıyor:

 • Yaprak ve sebze baharatlar (Zayıflamaya yardımcı baharatlar): Kırmızıbiber, yeşilbiber, süs biberi, nane, dereotu, tere, kekik, maydanoz vb.
 • Kök baharatlar (Zayıflatan baharatlar): Çöven otu, salep, sarımsak vb.
 • Meyve ve tohum baharatlar (Kilo vermeye yardımcı baharatlar): Rezene, çörekotu, kişnil, hardal, vanilya, karabiber, hindistan cevizi, kimyon, yenibahar, mahlep, sumak, anason, kuş üzümü vb.
 • Çiçek ve Dal baharatlar (Kilo verdiren bitkiler): Tarçın, karanfil, ıhlamur
 • Antimikrobiyal baharatlar (Zayıflamaya yardımcı baharatlar): Sarımsak, hardal, kekik, kırmızı biber, tarçın karanfil, yenibahar
 • Antioksidatif baharatlar (Zayıflatan baharatlar): Biberiye, adaçayı, kekik, sumak, karanfil
 • Gaz söktürücü baharat: Anason
 • Kuvvet verici baharat: Çemenotu

Kilo verdiren baharatlar, kullanım amacına göre her derde deva oluyor. Ödem söktürüyor, yağ yakıyor, rahatlatıyor, huzurlu bir uyku ve dinç bir vücut vaat ediyor. Sağlıklı zayıflamak isteyenler için mükemmel bir çözüm oluyor. Zayıflatan baharatlar sayesinde hem yemeklerinizin tadını arttırırken hem de vücudunuzdaki fazlalıklardan kurtuluyorsunuz.

[widget-87]

Mucizevi Baharatlar Ne İşe Yarıyor?

Zayıflatan baharatlar aynı zamanda farklı sorunlarınızın da çözümü oluyor. Kilo vermeye yardımcı baharatlar, metabolizma sorunlarından bağışıklık sistemi hastalıklarına kadar her şeye çare sunuyor.

 • Karabiber: Zayıflamaya yardımcı baharatlar arasında olan karabiber, sindirime yardımcı olur ve metabolizmayı hızlandırır.
 • Kimyon: Güçlü bir demir kaynağı olan kimyon, vücuda enerji vermesinin yanında sindirime de yardımcı olur. Zayıflatan baharatlar arasında kimyon çokça tercih edilir.
 • Tarçın: Zayıflatan baharatlar arasında yer alan tarçın, kan şekeri seviyesini düzenler, tokluk hissi yaratır.
 • Kırmızıbiber: Kilo vermeye yardımcı baharatlar içerisinde etkisini en hızlı gösterenlerden olan kırmızıbiber, metabolizmayı ve yağ yakımını hızlandırır.
 • Zencefil: Zayıflamaya yardımcı baharatlar arasındaki zencefil, bağışıklık sistemini güçlendirir ve mikropları öldürerek vücuda direnç kazandırır.
 • Zerdeçal: Zayıflamaya yardımcı baharat olan zerdeçal, sindirim sorunları ve eklem ağrıları için kullanılır. Metabolizmanın harcadığı enerji miktarını arttırır ve yağın sindirim sistemi tarafından işlenmesini kolaylaştırır.
 • Tere tohumu: Zayıflatan baharatlar arasındaki tere tohumu, metabolizmanın canlanmasına yardımcı olur. Tiroidi tembel kişilerde daha verimli çalışmasını sağlar.
 • Karanfil: Toksin atmaya yardımcı olan karanfil, kilo verdiren baharatlar arasındadır.
 • Kekik: Zayıflatan baharatlar listemizdeki kekik, kolesterolün düşmesine yardımcı olur. Özellikle kekik suyu olarak tüketildiğinde yağ metabolizması üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Tüm diyetisyenlerin zayıflatan bitkilerden biri olan kekiği, sofranızdan eksik etmeyin...
 • Wasabe: Japonlara özgü baharatlardan yapılan bir acıdır. Metabolizmayı canlandırır ve hızlandırır. Zayıflatan baharatlar listemizde belki de uzak duracağınız tek baharattır.
 • Mercan Köşk: Sindirmeye yardımcı olan mercan köşk diyet yemeklerinde kullanılabilir. Zayıflamaya yardımcı baharatlar arasında diyetisyenlerin önerdiği baharatlardandır.

Zayıflamaya yardımcı baharatlar ile siz de sağlıklı bir zayıflama sürecine girebilirsiniz. Kilo verirken yemeklerinize bu baharatları katarak hem lezzetli hem de dengeli beslenebilirsiniz. Diyetisyenler tarafından onaylanan baharatları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Kilo Verdiren Baharatlar ve Zayıflatan Bitkiler İşinizi Kolaylaştıracak!

Zayıflamaya yardımcı baharatlar sayesinde devam ettiğiniz diyetlerden daha verimli sonuçlar alabilirsiniz. Yaşam şeklinize adapte edilmiş beslenme programlarına diyetisyeninizin onayıyla birlikte sayfamızda bahsettiğimiz baharatları ekleyebilir, yemeklerinizde ve içeceklerinizde kullanabilirsiniz.

Biliyorsunuz, doğa ananın bereketi her derde şifa oluyor. Yüzyıllardır hastalıkların tedavisinde kullanılan bitkiler şimdilerde modern diyetisyenlik uygulamalarının vazgeçilmezi oluyor. Siz de sağlıklı kilo vermek için doğa ananın bereketinden yararlanabilirsiniz. Kilo verdiren baharatlar ve zayıflatan bitkiler arasından damak tadınıza uygun olanları deneyin, değişimi hemen fark edin…

[widget-89]

Yorum Yap