Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Yakışıklı ve Fit Erkekler Daha Çok Para Kazanıyor!

İş Yaşamındaki Rekabet Sağlıklı Olmayı Gerektiriyor!

İş dünyasının acımasız rekabet koşulları kadınları olduğu kadar erkekleri de etkiliyor. İş hayatında sadece kadınların değil erkeklerin de sağlıklı, fit ve zayıf görünmeleri gerekiyor. Hatta son yıllarda dikkat çekici bir fiziksel görünüm başarılı olmalarının dahi önüne geçiyor. ABD’de yapılan araştırmalara göre yakışıklı erkekler meslektaşlarına göre %5, güzel kadınlar ise %4 daha fazla para kazanıyor. Evet yanlış duymadınız, yakışıklı fit erkekler daha çok para kazanıyor! 

Para kazanmak istiyorum diyen erkekler bu nedenle iş hayatına atılmadan önce sağlam bir imaja sahip olmalılar. Kırışıklıklar, dökülen saçlar, bölgesel kilolar ve kötü bir giyim, kariyer yolunda en büyük engel olarak karşılarına çıkacaktır. Neden yakışıklı fit erkekler daha çok para kazanıyor, iş hayatında erkekler de ayrımcılığa uğruyor mu, çok para kazanmak için yakışıklı mı olmak gerek? Para kazanmanın yolları neler? Gelin, birlikte bakalım.

Erkekler Artık Kendine Bakıyor! 

ABD’de yapılan araştırmalar son 15 yılda erkeklere uygulanan estetik cerrahi işlemlerin %100’ün üzerinde arttığını ortaya koyuyor. Görünümünden mutlu olmayan ve kilolarının hayatına engel olmasını istemeyenler de yağ aldırma işlemlerine başvuruyor. Aşırı kilolar nedeniyle elde edemedikleri işleri zayıflayarak ya da yağ aldırarak elde ediyorlar.

Ergenlik döneminde başlayan estetik kaygılar, iş dünyasında güzel ve yakışıklı olanlara yapılan pozitif ayrımcılığı görünce daha da artıyor. Kariyer fırsatlarının güzel ve yakışıklı olanlar için daha fazla olduğunu görmek kilolu olanları zayıflamaya itiyor. Ayrıca çok para kazanmak da güzellik ve yakışıklılıkla orantılı oluyor.

[widget-87]

İş dünyasında her zaman iyi okullardan mezun olmak, tecrübe ve iletişim önemli oluyor ancak bunun yanında prezantabl da olmak gerekiyor. Prezantabldan kasıt; fit bir vücut, iyi giyim ve doğru bir imaj elbette. Yakışıklı erkekler daha çok para kazanıyor, dikkat çekiyor ve yöneticiler tarafından taktir görüyor. İş hayatında erkekler, çok para kazanmak istiyorum diyorlarsa kadınlar gibi kendilerine bakmalılar.

Diyetisyene En Çok Pazarlama ve İletişim Uzmanları Gidiyor!

Para kazanmak istiyorum diyenlerin mutlaka kurumsal hayatta kendilerine özgü bir imajlarının olması gerekiyor. Bunun farkında olanlar ise soluğu diyetisyende alıyorlar. Kendilerinden 50 kilo az ve genç birinin koltuklarında oturmasını istemiyorlar. Özellikle pazarlama ve iletişim uzmanları diyetisyenlerin kapısını çalıyor.

Ekran önünde olanlar, reklamcılar, yöneticiler, takım liderleri, öğretmenler, eğitmenler ve doktorlar dahi kariyer hayatlarında hak ettikleri yerde olmak için kilo vermeye çalışıyorlar. Genç, sağlıklı, mutlu ve formda görünmenin daha önemli olduğu bu meslek gruplarında çok para kazanmak için rakipleri geçmek gerekiyor.

Doğru beslenme ve egzersiz sayesinde fit bir görünüm kazanmak mümkün hale geliyor. Ardından vücudunuza yakışacak kıyafetler seçmek ve iletişiminizi güçlendirerek yeteneklerinizi sergilemek size kalıyor. Yakışıklı fit erkekler daha çok para kazanıyor mu kazanmıyor mu kendiniz deneyimliyorsunuz haliyle.

Özgüven Kazanmak ve Başarılı Bir Çalışan Olmak İçin Kendinize İyi Bakın!

Yakışıklı fit erkekler daha çok para kazanıyor, bu doğru. Yakışıklıysanız ancak fazla kilolarınız varsa mutlaka diyetisyene gitmelisiniz. Yakışıklı erkekler daha çok para kazanıyor tekrar tekrar hatırlayın. Satışta ikna edici güçleri daha fazla oluyor, güzel bir görünüm karşı tarafı daha fazla etkiliyor.

Eğer yakışıklı olmadığınızı düşünüyorsanız spor ve sağlıklı beslenmeyle birlikte vücudunuzu şekle sokmalısınız. Aynı zamanda giyiminize özen göstererek ve iletişiminizi güçlendirerek iş dünyasında saygın bir yer edinebilirsiniz. Yakışıklı fit erkekler para kazanıyor ben de para kazanmak istiyorum diyorsanız kilo vererek ilk önce özgüveninizi tazeleyin. Yaşayacağınız değişim iş ve sosyal yaşamınıza pozitif anlamda fark katacak. Dış görünüşünüzde olumlu değişiklikler oldukça daha sağlıklı beslenecek ve daha sık spor yapacaksınız. İş hayatında para kazanmanın yolları sizde saklı…

[widget-89]

Yorum Yap