Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Ünlülerin Kilo Vermek İçin Uyguladıkları Garip Yöntemler

Ünlüler Nasıl Zayıflıyor? Hayranlık Duyduğumuz Ünlü İsimler ve Sırları!

Hayatlarının çoğu kameraların karşısında geçen ünlülerin kilo alıp verme hikayelerini hep merak etmişizdir. Hatta onların zayıflama yöntemlerini uygulamaya çalışmışızdır. Hayranları ve seyircileri onları nasıl görmek istiyorsa öyle olmaya çalışan ünlülerimiz, kilo vermek uğruna garip yöntemler deneyebiliyorlar. Ünlülerin kilo verme yöntemleri uzmanların önermediği yöntemler olsa da demek ki onlarda işe yarıyor.

Peki ünlülerin kilo verme yöntemleri neler? Ünlüler nasıl zayıflıyor? Hep merak edilen ünlülerin kilo verme sırları ne? Gelin bu ilginç yöntemlere birlikte bakalım…

1. Natalie Portman

Oscarlı oyuncu Natalie Portman, kendisine Oscar kazandıran Black Swan filminde bir balerini canlandırmak için oldukça zorlu bir zayıflama sürecine girmiş. Bütün gün sadece yarım greyfurt, havuç ve bir avuç badem yiyormuş. Ünlülerin kilo verme yöntemleri arasında en sancılı olanlardan birine sahipmiş maalesef.

Role hazırlanmak için 1 yılı aşkın süre boyunca Mary Helen Bowers denetiminde yoğun bir fitness programı uygulayan Natalie, bu program boyunca aynı zamanda bir vegan diyeti de yapmış.

2. Beyonce

Ünlülerin kilo verme yolları listemizde ünlü şarkıcı Beyonce da var. Dreamgirls filmindeki rolü uğruna 20 kilo vermek için 2 hafta boyunca sadece limon suyu, biber ve akçaağaç şurubu ile su içmiş, bazen sebze tüketmiş.

Beyonce’nin limonata diyeti, toksin attırarak vücuttaki fazlalıklardan kurtulmayı sağlamış ancak halsizlik ve yorgunluk gibi istenmeyen sonuçlar doğurmuş. Ünlülerin kilo verme sırları bazen mantıksız olabiliyor.

3. Matthew McConaughey

Bir başka Oscar ödüllü oyuncu olan Matthew McConaughey, ünlülerin zayıflama yöntemleri arasında en dikkat çekicilerden birine sahip. Dallas Buyers Club filmi için 4 ay boyunca son derece düşük kalorili bir diyet uygulamış ve bunun sonucunda 30 kilo vermiş.

Ünlü oyuncu kilo verdikçe enerjisinin azaldığını ve hala eskisi gibi olamadığını söylüyormuş. Ünlülerin kilo verme yöntemleri çok da sağlıklı değil.

4. Reese Witherspoon

Ünlüler nasıl kilo veriyor diyenler için Reese Witherspoon’un zayıflama sırlarından bahsedelim. Reese Witherspoon doğum yaptıktan sonra, bebek maması yiyerek zayıflamış.

“Bebe maması” diyeti, Amerikalı ünlü antrenör Tracy Anderson tarafından düzenlenen bir beslenme şekliymiş. Bebek mamasından gün içinde 14 porsiyon (sebze ağırlıklı) yedikten sonra akşam sağlıklı bir akşam yemeği yeniyor. Ünlülerin zayıflama yöntemleri hayli ilginç.

[widget-87]

5. Anne Hathaway

Ünlülerin kilo verme sırları listemizde Anne Hathaway de var. Les Miserables filmindeki rolü için zayıflaması gereken oyuncu, 3 hafta içinde 8 kilo vermek için günde 500 kalorilik bir diyet yapmış.

Ünlüler nasıl kilo veriyor derseniz Anne Hathaway gibi kuru yulaf ezmesi, birkaç turp ve humus tüketerek diyebiliriz.

6. Christina Aguilera

Ünlüler nasıl kilo veriyor diyorsanız Christina Aguilera’nın garip bir beslenme alışkanlığı varmış: Sadece aynı renkte olan gıdaları tüketiyormuş. Ünlülerin kilo verme yöntemleri arasında en ilginçlerden olan bu diyette; salatalık, ıspanak, brokoli aynı gün tüketiliyor; lahana, turp, karnabahar aynı gün…

Ünlülerin kilo verme yolları arasından bu yolu dener misiniz, bilemeyiz…

7. Madonna

İleri yaşlarda dahi fit kalmak istiyorsanız Madonna’yı yakından takip etmenizi öneririz. Ünlülerin zayıflama yöntemleri arasında sizi en şok edeceklerden biri Madonna’nın uyguladığı diyet olsa da denemekte yarar var.

Madonna ne zaman 1 – 2 kilo fazla alsa, yemekleri sadece kokluyor ve tuzlu su çorbasından başka bir şey yemiyormuş. Ünlülerin kilo verme yöntemleri arasında en ilginç olanlardan biri bu.

8. Nicole Kidman

Ünlüler nasıl kilo veriyor sorusunun bir diğer yanıtı olan Nicole Kidman, doğumdan sonra ağır bir diyet yapmış. Kahvaltıda 1, öğlen yemeğinde 1, akşam ise 2 haşlanmış yumurtadan oluşan bu diyet oldukça zorlu.

Sağlıksız bir şekilde kilo veren ünlü oyuncunun kendini zar zor topladığı söyleniyor. Siz siz olun, ünlülerin zayıflama yöntemleri ve önerilerini denemeden önce diyetisyeninize danışın.

Ünlülerin kilo verme sırları bunlar ancak bu yöntemlerin sağlıklı olup olmadığı sorgulanır. Ünlülerin kilo verme yolları sadece onlar için geçerli olabilir. Her kişinin diyetinin ve beslenme programının kendine özel olması gerektiğini unutmayın ve ünlülerin kilo verme yöntemlerini denemeyin…

[widget-89]

Yorum Yap