Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Yabancı Ünlülerin Formda Kalma Yöntemleri

Yabancı Ünlülerin Formda Kalma Yöntemleri İle Siz de Mükemmel Bir Vücuda Sahip Olabilirsiniz!

Hepimiz zayıflamak için binlerce yol deniyoruz. Herkes farklı farklı yöntemler kullanarak kilo vermeye çalışıyor. Herkesin vücut yapısına farklı bir diyet listesi uygundur. Bu nedenle önümüze gelen diyeti uygulayamayız.  Peki, yabancı ünlülerin formda kalma yöntemleri neler?

Ünlüler çok fazla göz önünde oldukları için dış görünüşleri oldukça önemlidir. Hele de bu kişiler Hollywood aktörleri, aktirisleri ve şarkıcıları ise daha da önemlidir. Bu ünlülerin zayıflama yöntemleri uygulanabilir fakat oldukça zorlu yöntemlerdir. İşte, Madonna’dan irina shayk’a , jessica alba’dan beyonce’ye  ünlülerin formada kalma sırları…

1. Jessica Alba

Ünlülerin formda kalma yöntemleri arasında en sağlıklı olanlardan biri Jessica Alba’nın uyguladığı yöntem. 37 yaşında olan güzel oyuncu Alba, kahvaltıda yulaf ezmesi ve muz yiyor, iki hafta boyunca sabahları limonlu ılık su içiyor, ardından bu rutine iki hafta ara verdiğini yaptığı röportajda söylüyor.

Fast food yiyeceklerden uzak durduğunu belirten Alba, her gün yoga yaptığını ve bitter çikolatayı çok sevdiğini söylüyor. Siz de “Ünlülerin formda kalma sırları ne?” diyorsanız Alba’nın yöntemini deneyebilirsiniz.

2. Irina Shayk

Ünlülerin formda kalma yöntemleri arasında yüzünü buzlu suyla yıkamak olan 33 yaşındaki Irina Shayk bu sayede yüzündeki şişliklerin ve morarıkların azalttığını belirtmektedir. Formda kalma yöntemleri arasında her sabah kahvaltıda kahve tüketimi de yer almaktadır.

Shayk, aynı zamanda yeşil çay tüketimini de ihmal etmediğini belirtiyor. Ünlülerin zayıflama yöntemleri arasında Irina Shayk’ ın yöntemini denemeye ne dersiniz?

[widget-87]

3. Adrıana Lima

Ünlülerin formda kalma yöntemleri konusundan bahsederken kanatlı meleğimiz olan dünyaca ünlü süper model,  mesleği gereği fiziğini koruyabilmek için bir yıl boyunca beslenmesine dikkat etmektedir.

Ancak özellikle defileye çıkmadan 10 gün önce farklı ve özel bir diyet uygulamaktadır. Uyguladığı bu özel diyette yalnızca toz yumurta içeren bir protein karışımı ile beslendiğini söylüyor. Defileye çıkmadan 12 saat önce vücuduna her hangi bir sıvı almayı kesiyor.

4 Jessıca Sımpson

Ünlülerin formda kalma yöntemleri arasında bolca egzersize yer veren Jessica’  formda kalma sırrı bol bol yürümektir. Gün içerisinde neredeyse 8-10 bin arasında adım atan Jessica vücudunun güzelliğini yürüyüşe bağlıyor.

Bununla beraber haftanın 3-4 günü 1 saatlik egzersiz yapar oldukça dinç bir yaşam sürüyor. Bu sayede ise oldukça güzel bir vücuda sahiptir.

5. Sharon Stone

Yabancı ünlülerin formda kalma yöntemleri arasında oldukça doğal yollara başvuran 60 yaşındaki güzel oyuncu, fit vücudunu dans etmeye, yogaya, platese, yüzmeye ve çok su içmeye borçlu olduğunu söylemektedir.

Sürekli hareket eden güzel oyuncu vücudunda yağ bulunmasından rahatsızlık duyduğunu belirtti.

6. Cindy Crawford

Yılların eskitemediği ünlü model Cindy Crawford’un formda kalma yöntemleri arasında öncelikle meditasyon olarak uyguladığı 10 dakikalık jakuzi keyfi yer almaktadır. Daha sonrasında gününe egzersizlerle devam eden oyunu tramplen ve merdiven koşusu da yaptığını belirtiyor.

Tabi bu egzersizleri yaptıktan sonra bir fincan yeşil çay veya yeşil detox suyu içmeyi ihmal etmediğini de belirtmiştir.

7. Jennifer Aniston

Yabancı ünlülerin formda kalma yöntemleri ile ilgili bir konuda Jennifer Aniston’un güzelliğinin sırrını sormadan olmaz. Güne sıcak ve limonlu bir su içerek başlayan Aniston gününe 20 dakika metidasyon yaparak devam ettiğini belirtmektedir.

Kahvaltısından yeşil bitkilerden yapılan karışımını ve maça kökü tozunu içmeyi kesinlikle ihmal etmediğini belirtiyor. Ayrıca gün içinde yarım saat bisiklet sürüyor ve 45 dakika yoga yapıyor.

8. Beyonce

Ünlülerin formda kalma yöntemleri arasında Beyonce daha çok detox yöntemini uyguluyor. Beyonce en son ”Dreamgirls” filmi için 9 kilo vermişti. Bunu yaparken yalnızca sıvı tüketiminden oluşan bir detox diyeti uygulamıştır.

Bu detox programı içerisinde taze limon, akçaağaç şurubu ve kırmızıbiberden oluşan bir içecekten oluşmaktadır. Bu içeceği gün içerisinde 7-9 defa içerek zayıfladığını belirtmiştir.

9. Madonna

Yabancı ünlülerin formda kalma yöntemleri birbirinden farklılık göstermektedir. Bu noktada Madonna nefesizm inancına göre, insanların hayatta kalmak için yalnızca güneş ışığına ihtiyacı olduğunu savunan bir görüş.

Madonna da bu diyeti uygulayanlardan biri şimdiler de ise organik ürünler ve spor ile fit vücudunu koruduğunu belirtti

Yabancı ünlülerin formda kalma yöntemleri birbirinden farklılık göstermekte. Kimileri daha zor yöntemler kullanırken kimileri daha kolay yollar ile formunu korumaktadır. Ünlülerin formda kalma yöntemleri ile sizde formunuzu koruyabilirsiniz. Fakat vücudunuza en uygun olan beslenme diyetini seçmeye özen göstermelisiniz. Tabi bu sırada bir diyetisyen desteği almanız daha güzel sonuçlar elde edebilmeniz için önemlidir.

[widget-89]

Yorum Yap