Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Yabancı Ünlülerin Formda Kalma Yöntemleri

Yabancı Ünlülerin Formda Kalma Yöntemlerini Biliyor musunuz?

Hepimiz zayıflamak için binlerce yol deniyoruz. Herkes farklı farklı yöntemler kullanarak kilo vermeye çalışıyor. Fakat herkesin vücut yapısına farklı bir diyet listesi uygundur. Bu nedenle önümüze gelen diyeti uygulayamayız. Peki, sahip oldukları formlarıyla hepimizi hayran bırakan ünlülerin formda kalma yöntemleri neler?

Ünlüler çok fazla göz önünde oldukları için dış görünüşleri oldukça önemlidir. Hele de bu kişiler Hollywood aktörleri, aktristleri ve şarkıcıları ise daha da önemlidir. Bu ünlülerin zayıflama yöntemleri uygulanabilir fakat oldukça zorlu yöntemlerdir. Üstelik ülülerin zayıflama formülleri yalnızca beslenmeleriyle de ilgili değil. Hayatlarından sporu asla eksik etmiyorlar. Şimdi gelin, birlikte Madonna’dan Irina Shayk’a, Jessica aAlba’dan Beyonce’ye  kadar ünlüler formunu nasıl koruyor, bakalım...

1. Jessica Alba

Ünlülerin formda kalma yöntemleri arasında en sağlıklı olanlardan biri Jessica Alba’nın uyguladığı yöntem. 37 yaşında olan güzel oyuncu Alba, kahvaltıda yulaf ezmesi ve muz yiyor, iki hafta boyunca sabahları limonlu ılık su içiyor, ardından bu rutine iki hafta ara verdiğini yaptığı röportajda söylüyor.

Fast food yiyeceklerden uzak durduğunu belirten Alba, her gün yoga yaptığını ve bitter çikolatayı çok sevdiğini söylüyor. Siz de “Ünlüler formunu nasıl koruyor?” diyorsanız Alba’nın yöntemini deneyebilirsiniz.

2. Irina Shayk

Ünlülerin formda kalma yöntemleri arasında yüzünü buzlu suyla yıkayan 33 yaşındaki Irina Shayk'ın stili de var. Shayk, bu sayede yüzündeki şişliklerin ve morarıkların azalttığını belirtmektedir. Formda kalma yöntemleri arasında her sabah kahvaltıda kahve tüketimi de yer almaktadır.

Shayk, aynı zamanda yeşil çay tüketimini de ihmal etmediğini belirtiyor. Ünlülerin zayıflama yöntemleri arasında Irina Shayk’ ın yöntemini denemeye ne dersiniz?

[widget-87]

3. Adrıana Lima

Ünlülerin formda kalma sırlarından bahsederken kanatlı meleğimiz olan dünyaca ünlü süper model Adriana Lima'dan bahsetmeden olmaz.

Bildiğiniz gibi yabancı ünlülerin formda kalma yöntemleri oldukça meşhur. Çünkü beslenme programları, onların yaşamı için bir alışkanlık. Adriana Lima da defileye çıkmadan 10 gün önce farklı ve özel bir diyet uyguluyor. Uyguladığı bu özel diyette yalnızca toz yumurta içeren bir protein karışımı ile beslendiğini söylüyor. Defileye çıkmadan 12 saat önce vücuduna herhangi bir sıvı almayı kesiyor.

4 Jessica Simpson

Ünlülerin formda kalma sırlarında sırada Jessica Simpson var. Hayatında bolca egzersize yer veren Jessica’nın formda kalma sırrı bol bol yürümektir. Gün içerisinde neredeyse 8-10 bin arasında adım atan Jessica vücudunun güzelliğini yürüyüşe bağlıyor.

Bununla beraber haftanın 3-4 günü 1 saatlik egzersiz yaparak oldukça dinç bir yaşam sürüyor. Bu sayede ise oldukça güzel bir vücuda sahip. Yabancı ünlülerin formda kalma yöntemlerinden hangisi sizin için daha uygunsa onu tercih edebilirsiniz.

5. Sharon Stone

Yabancı ünlülerin formda kalma yöntemleri arasında oldukça doğal yollara başvuran 60 yaşındaki güzel oyuncu, Sharon Stone da var. Fit vücudunu dans etmeye, yogaya, pilatese, yüzmeye ve çok su içmeye borçlu olduğunu söylüyor.

Sürekli hareket eden güzel oyuncu vücudunda yağ bulunmasından rahatsızlık duyduğunu belirtti.

6. Cindy Crawford

Ünlüler formunu nasıl koruyor, diyenlere yılların eskitemediği ünlü model Cindy Crawford’un formda kalma yöntemlerini sıralayabiliriz. Listesinin ilk sırasında  meditasyon olarak uyguladığı 10 dakikalık jakuzi keyfi yer almaktadır. Daha sonrasında gününe egzersizlerle devam eden oyunu tramplen ve merdiven koşusu da yaptığını belirtiyor.

Tabii bu egzersizleri yaptıktan sonra bir fincan yeşil çay veya yeşil detox suyu içmeyi ihmal etmediğini de belirtiyor..

7. Jennifer Aniston

Yabancı ünlülerin formda kalma yöntemleri ile ilgili bir konuda Jennifer Aniston’un güzelliğinin sırrını sormadan olmaz. Güne sıcak ve limonlu bir su içerek başlayan Aniston gününe 20 dakika metidasyon yaparak devam ettiğini belirtiyor.

Kahvaltısından yeşil bitkilerden yapılan karışımını ve maça kökü tozunu içmeyi kesinlikle ihmal etmediğini de ekliyor. Ayrıca gün içinde yarım saat bisiklet sürüyor ve 45 dakika yoga yapıyor.

8. Beyonce

Ünlülerin zayıflama formülleri arasında Beyonce daha çok detox yöntemini uyguluyor. Beyonce en son ”Dreamgirls” filmi için 9 kilo vermişti. Bunu yaparken yalnızca sıvı tüketiminden oluşan bir detox diyeti uygulamıştı.

Bu detox programı, içerisinde taze limon, akçaağaç şurubu ve kırmızıbiberden oluşan bir içecekten oluşmaktadır. Bu içeceği gün içerisinde 7-9 defa içerek zayıfladığını belirtmişti.

9. Madonna

Yabancı ünlülerin formda kalma yöntemleri birbirinden farklılık göstermektedir. Bu noktada Madonna nefesizm inancına göre, insanların hayatta kalmak için yalnızca güneş ışığına ihtiyacı olduğunu savunan bir görüşte.

Madonna da bu diyeti uygulayanlardan biri şimdiler de ise organik ürünler ve spor ile fit vücudunu koruduğunu belirtiyor.

Yabancı ünlülerin formda kalma yöntemleri işte böyle... Kimileri daha zor yöntemler kullanırken kimileri daha kolay yollar ile formunu korumaktadır. Ünlülerin formda kalma sırları ile siz de formunuzu koruyabilirsiniz. Fakat vücudunuza en uygun olan beslenme diyetini seçmeye özen göstermelisiniz. Tabii bu sırada bir diyetisyen desteği almanız daha güzel sonuçlar elde edebilmeniz için önemlidir.

[widget-89]

Yorum Yap