Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

İş Yerinde Sevilen Biri Olmanın 2 Altın Kuralı: Sağlıklı Beslenme ve Fit Olma

Fit Olmak İçin Sağlıklı Beslenme - Güçlü Bir İmaj Tüm Kapıları Açar!

İş yerinde sevilen biri olmak ve saygı duyulmak her çalışanın isteyeceği bir durumdur. Huzurlu bir çalışma ortamına sahip olmak ve patronu ile diğer çalışanlardan takdir görmek hayali kurulan bir şeydir. Bu isteklerin gerçekleşmesini sağlayacak en önemli şeylerden biri iş yerinde güçlü bir imaja sahip olmaktır. Güçlü bir imaj ise giyimden beslenmeye, diksiyondan iletişim gücüne kadar farklı etmenlerle birlikte bir bütündür.

İş yerinde sevilen biri olma aslında birkaç püf noktaya dikkat edilerek kolayca gerçekleşecektir. İş yerinde sevilen biri olmak için ne yapmak gerekir, insanlarla nasıl doğru iletişim kurulur, iş yerinde sağlıklı beslenmek mümkün müdür? Fit olmak için sağlıklı beslenmek için neler yapılabilir? Bu soruların yanıtı yazımızda. Siz de görünümünüze dikkat ederek ve doğru beslenerek iş arkadaşlarınızı ve patronunuzu etkileyebilirsiniz…

 

İş Yerinde Sağlıklı Beslenmek Mümkün Müdür?

İş yerinde sevilen biri olmak için imajınızı doğru oluşturmanız gerektiğini söylemiştik. Bunlardan en önemlisi elbette fit olmaktır. Unutmayın, iş görüşmelerinde dahi zayıf olanlar kilolu oranlara nazaran daha avantajlı. Hatta işten çıkarmalarda öncelikli olarak kilolu olanlar ilk sırada yer alıyor.

Peki iş yerinde mutlu olmak ve iş yerinde sağlıklı beslenmek için neler yapmanız gerekiyor. Uzman diyetisyenlerin de üzerinde sıklıkla durduğu noktalara değinelim. İş yerinde beslenme ve fit olma yolları:

  • Kahvaltıyı atlamayın: İş yerinde sevilen biri olmak için kendinize iyi bakmanız gerektiğini söylemiştik. Bu nedenle güne zinde ve mutlu başlamanızı sağlayacak kahvaltıyı kesinlikle atlamamalısınız.
  • Bol su için: Fit olmak için beslenmenin anahtarı sudur. Bu nedenle çalışma masanızda her zaman su bulunsun. Hareketsiz çalıştığınız zamanlarda kurtarıcınız su olacaktır.
  • Doyurucu ve sağlıklı öğle yemekleri tüketin: “İş yerinde sağlıklı beslenmek çok zor.” dediğinizi duyar gibiyiz. Ancak iş yerinde sevilen biri olmak için çalışma arkadaşlarınıza örnek olmanız şart. Fast food gıdalarla beslenen, şekerli içecekler tüketen birinin ne kadar saygı göreceğini düşünüyorsunuz ki?
  • Sağlıklı atıştırmalıklar tüketin: İş yerinde beslenme her ne kadar sağlıklı olmasa da siz olabildiğince doğru beslenerek fit kalmaya devam edin. Bunun için yanınızda her zaman açlığınızı yatıştıracak kuru meyveler, ceviz ve badem gibi sağlıklı kuruyemişler olsun.
  • Çay ve kahve miktarını azaltın: İş yerinde sevilen biri olmak için sohbetlere dahil olmanız, sohbetlerin olmazsa olmazı çay-kahvenizi yanınızdan ayırmamanız gerekiyor ancak çay-kahvenin zararı yararından fazla, unutmayın. Sağlıklı görünümünüzü korumanız için bu içecekleri azaltın, bunlar yerine meyve suları ya da detox suları tüketin.
  • Hareketli kalın: İş yerinde sevilen biri olmak için daima pozitif görünün ve olun. Fit olmak için sağlıklı beslenmek kadar hareketli olmak da önemli. Sürekli yerinde oturan bir çalışan çevresiyle ne kadar iletişime girebilir ki? 2 saatte bir kalkın, 5 dakikalık kısa yürüyüşler yapın, asansör yerine merdiven kullanın.

İş yerinde mutlu olmak için yapmanız gereken güçlü bir iletişim ve doğru bir imaja sahip olmaktır. Bunun için de kendinizi sürekli geliştirmeye devam etmeli, sağlıklı beslenmeyi öğrenmeli, diğer çalışanlarla iletişiminizi sağlamlaştırmalısınız.

[widget-87]

Güzel ve Yakışıklı Görünmek Çok Zor Değil!

İş yerinde sevilen biri olmak için elbette kendinize iyi bakmanız, giyiminize özenmeniz, sağlıklı beslenmeniz ve sağlıklı görünmeniz gerek. Günümüzde dünya genelinde geçerli olan bu kurumsal algıyı kıramayacağınız için yapmanız gereken bu algıya ayak uydurmak. İsterseniz diyetisyeninizle isterseniz tamamen ihtiyaçlarınıza göre uygulayacağınız beslenme programlarıyla iş yerinde sağlıklı beslenebilirsiniz.

İş yerinde beslenme ve iş yerinde sevilen biri olma hakkında merak ettiklerinizi işin uzmanlarına sorabilirsiniz. Unutmayın, kurumsal hayatta güzel ve bakımlı olmak, fit olmak için sağlıklı beslenmek her zaman bir adım önde olmanızı sağlıyor.

[widget-89]

Yorum Yap