Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

İş Hayatında Başarılı Olmak İsteyen Beslenmesine Dikkat Etmeli!

Başarılı Bir İş Hayatı İçin Sağlıklı Beslenmek Şart!

Kariyer basamaklarını çıkmak ve iş hayatında başarılı olmak için doğru beslenme şart! Neden mi?

Günümüz iş hayatı, masa ve bilgisayar başında uzun çalışma saatleri şeklinde geçiyor. Hareketsiz yaşam tarzı obeziteye varan sonuçlarla bile karşılaşılmasına neden oluyor. Bu durum da beraberinde stresi ve depresyonu getiriyor. Stres ve depresyon da iş performansında düşüklük ve başarısızlıkla sonuçlanıyor.

Kariyer basamaklarını çıkma ve iş hayatında başarılı olma durumları, öncelikli olarak kişinin dış görünümüne özen göstermesi, bilgi ve becerilerini geliştirmesi ile meydana geliyor. Sağlıklı ve fit bir görünüme sahip olan çalışanlar hem patronları hem de çalışma arkadaşları tarafından saygı ve beğeni kazanıyorlar. İş hayatında da daha başarılı oluyorlar. Peki her zaman fit bir vücut tüm kariyer fırsatlarını yakalamanızı sağlar mı? İş hayatında başarının sırları neler? Kariyer basamaklarını çıkmak ile zayıf olma arasında ne ilişki var? Kariyer basamaklarını çıkma yolları neler? Birlikte bakalım…

 

Kariyerinizde Yükselmek İçin Önce İmajınızı Değiştirin!

Kariyer basamaklarını çıkmak öyle sandığımız kadar kolay değil. Hem alanınızda uzman olmanız hem de kendinize iyi bakmanız gerekiyor. Kendinize iyi bakmanızdan kastımız doğru beslenmeniz, egzersiz yapmanız, giyiminize ve imajınıza dikkat etmenizdir. İş hayatında başarının sırları arasında en önemlileri bunlardır. Her zaman ideal kilosunda, güzel giyinen, makyajını yapan ve iletişimi güçlü olan insanlar iş hayatının kazananlarıdır.

Peki kariyer basamaklarını hızla çıkanların özellikleri ne? İşte, iş hayatında başarılı olmanın yolları:

  • Dış görünümünüze özen gösterin. Kariyer basamaklarını çıkmak için biraz havalı olmak şart.
  • Kendinize özgü bir giyiminiz olsun. İş hayatında başarılı olma biraz da farklı olmayı gerektiriyor.
  • İş yerinde dikkatleri üzerinize çekecek bir imaja sahip olun. Kariyer basamaklarını çıkmak için parmakla gösterilir olmalısınız.
  • Sizinle özdeşleşecek bir aksesuarınız olsun. İş hayatında başarılı olma konusunda her detayı değerlendirmelisiniz. Kariyer basamaklarını çıkma yolları öncelikle kişisel imajan geçiyor.
  • İş yerinde sağlıklı beslenin ve sağlıklı beslenmeyi herkese öğütleyin. İşte yükselmek için imajınızı fit bir vücutla desteklemelisiniz.
  • İşe bakımsız gitmeyin. Makyajınızı kesinlikle iş yerinde yapmayın. Kariyer basamaklarını çıkmak için her zaman kendinize özen gösterdiğinizi bilmeliler.
  • Egzersiz yapmayı ihmal etmeyin. Vücudunuzu şekle sokun. İşte yükselmek için sağlıklı bir vücut her zaman ön planda oluyor.
  • Üzerinize oturan kıyafetler giyin, dikkati vücudunuzda en çok güvendiğiniz bölgede toplayın. Kariyer basamaklarını tırmanmak için biraz da algı yönetimi gerek elbette.
  • Diksiyonunuzu ve insan ilişkilerinizi geliştirin. Kariyer basamaklarını tırmanmak için kendinizi iyi ifade edebilmeniz gerektiğini unutmayın.

Unutmayın, ne kadar fit görünürseniz o kadar hızlı yükselirsiniz. Yapılan araştırmalar iş hayatında gözden çıkarılan çalışanların genellikle kilolu olanlar olduğunu gösteriyor. Ne kadar zeki ya da başarılı olduğunuz yerine şirketteki imajınız daha önemli görülüyor. Başarılı olmanın yolları biraz can sıkıcı olsa da gerçekler böyle…

[widget-87]

İş Hayatında Başarının Sırrı Önce Sağlık!

Kariyer basamaklarını çıkma konusunda yapmanız gereken önce sağlıklı beslenmeyi öğrenmek. İş hayatının koşturmasından kahvaltıya vakit ayıramıyorum dememek mesela. Ya da iş stresini azaltıyor zannettiğiniz abur cuburları sık sık tüketmemek.

İş hayatında başarılı olmanın yolları öncelikle fit ve sağlıklı bir bedene sahip olmaktır. Bunun için de iş yaşamınıza uygun beslenme programınızın olması ve egzersiz yapmanız gerekir. Yediklerinize dikkat ederek ve hayatınıza hareket katarak düşlediğiniz görüntüye kavuşabilir, terfilerin aranan ismi olabilirsiniz. Kariyer basamaklarını tırmanmak için elbette fit bir beden ve güçlü bir imaj gerekiyor.

Unutmayın, patronlar her zaman dış görünüşleri ile dikkat çeken kişileri kariyer listelerine alırlar. Bir de işinizde iyiyseniz kısa sürede kariyerinizde sıçramalar yaşayabilirsiniz. Sahip olduğunuz her şey sizin başarınız!

[widget-89]

Yorum Yap