Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Güzel ve Zayıf Kadınlar İş Hayatında Daha Mutlu

Dikkat Çekici Kadınlar İş Hayatında Her Zaman Bir Adım Önde!

Kimse güzelliğe karşı koyamaz değil mi? İş yaşamında da bu durum böyle. Güzel ve sağlıklı bir vücuda sahip kadınlar iş hayatında da dikkat çekiyor ve daha pozitif bir algı uyandırıyorlar. Kendine bakan, sağlıklı beslenen, zayıf görünen, güzel olan ve pozitif bir imaja sahip olan kadınlar erkeklerden fazla kariyer olanağıyla karşılaşıyorlar.

Miami Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmada güzel kadınların çalıştıkları iş yerlerinde daha fazla ikramiye aldıkları ve maaşlarının daha yüksek olduğu ortaya çıkmış. Erkeklerin görünümlerinin maaşlarını etkilememesine karşın güzel kadınların, güzel olmayan kadınlara nazaran maaşları daha yüksekmiş. Ayrıca güzel kadınlar iş hayatında mutlu! Yani görülüyor ki güzellik, iş yerinde mutlu olmanın yolları arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Peki gerçekten güzel kadınlar iş hayatında mutlu mu? İş yerinde mutlu olmanın yolları güzellikten mi geçiyor? Güzel olmayanlar iş yaşamında mutluluk yakalayamaz mı? Gelin bakalım…

 

Dış Görünüşünden Memnun Olanlar İş Dünyasında Daha Başarılı! İş Yerinde Mutlu Olmanın Yolları Neler?

İş hayatında herkese eşit mesafede olmak patronun etik görevlerinden biri ancak güzel kadınların iş yaşamında bir adım önde olduğu da su götürmez bir gerçek. Güzel kadınlar iş hayatında mutlu çünkü kendilerine daha fazla imkan tanınıyor ve kolaylık sağlanıyor. Sahip oldukları doğal çekicilik, kariyer basamaklarını hızla çıkmalarını sağlıyor. Bunun yanında güzel kadınlar kendilerini işte daha huzurlu hissediyorlar, stres ve baskı düzeyleri düşük oluyor. Güzel kadınlar iş hayatında mutlu çünkü daha iyi ilişkiler kurabiliyorlar. İş yerinde mutlu olmanın yolları genel olarak güçlü bir imajdan geçiyor.

“Önemli olan iç güzelliktir.” desek de dış güzelliğe karşı gardımızı koruyamayız. Yapılan araştırmalar güzel ya da yakışıklı insanların, karşısındaki insanları ikna etmekte daha az zorlandığını ortaya koyuyor. Bu da iş dünyasında daima bir avantaj sağlıyor. Harvard Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada iş başvurusu yapan adaylar arasından güzel bir yüze sahip olanların öncelikli değerlendirildiği tespit ediliyor. Yani görülen o ki; iş yerinde mutlu olmak için güzel olmak yetiyor.

[widget-87]

Peki iş yerinde mutlu olmanın yolları neler? Mutluluğun sırrı fit bir beden ve güzel bir yüz mü? Diyetisyenlerden öneriler şunlar:

  • Yöneticilerinizin tarzını örnek alın. Onların pozisyonlarına aday olabileceğinizi gösterin. Güzel kadınlar iş hayatında mutlu çünkü aynı zamanda azimli oluyorlar.
  • Ölçülü makyaj yapın. Evet güzel kadınlar bir adım önde ancak sadeliğinizi korumayı unutmayın. İş yerinde mutlu olmanın yolları arasında bu da var.
  • İddialı renklerden kaçının. İş yerinde mutlu olmak için güzel olmak tek başına yeterli olmayabilir. Bu nedenle güzelliğinizi doğru kullanın. Giysilerinizde abartılı renkleri tercih etmeyin. İş yerinde mutlu olmak için çok da dikkat çekmenize gerek yok.
  • Güzelliğinizi doğru bir saç kesimi ile ortaya çıkarın. Araştırmalar iş hayatına en uygun saç boyunun omuz hizası olduğunu gösteriyor. Uzun saç, profesyonel bir imaj yaratmıyor. İş yaşamında mutluluk imajla orantılı.
  • İş yaşamında mutluluk abartıdan uzak durarak doğru takıları doğru kıyafetlerle bütünleştirmekten geçiyor. Sade birkaç takınız mutlaka olsun.
  • Tırnaklarınıza da özen göstermeyi unutmayın. Fazla uzatmamaya ve soft renklerde oje kullanmaya dikkat edin. İş yerinde mutlu olmanın yolları arasında temiz biri olarak anılmak da var.

Evet güzel kadınlar iş hayatında mutlu ancak bunun sırrı kendilerine iyi bakmaları ve güzelliklerini doğru kullanmalarıdır. İş yerinde güzel olmak her zaman avantajlı olmasa da kadınların kariyer basamaklarını çıkmalarında oldukça etkili bir faktördür.

Başarılı Bir Kariyer İçin Sağlıklı Yaşamaya Bugünden Başlayın!

İş yerinde mutlu olmanın yolları sağlıklı bir beden ve dikkat çekici bir imajda saklı. Siz de güzel bir kadın olduğunuzu düşünüyorsanız güzelliğinizi fit bir beden ve yeteneklerinizle birleştirmelisiniz. Beslenmenize dikkat ederek ve egzersiz yaparak daha güzel bir vücuda sahip olmalısınız. Böylece kariyer basamaklarını daha hızlı çıkarsınız.

Güzel kadınlar iş hayatında mutlu evet ama yine de bu mutluluğu doğru şekilde kullanmak gerekiyor. Her zaman dikkat çekici ve fit olmak mümkün değil. Diyetisyen desteğiyle iş yerinde sağlıklı beslenmek ve beğenilen biri olmak için siz de bugünden harekete geçebilirsiniz. İş yerinde mutlu olmak için kendinize güvenmeniz şart. Mutluluğun sırrı sizde, unutmayın!

[widget-89]

Yorum Yap