Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

En Etkili Göbek Eritme Yolları!

Göbeğinizden Kurtulmak mı İstiyorsunuz? Göbek Eritme Yöntemleri İle Tanışın!

Göbek bölgesinde bulunan yağlar kötü bir görüntünün ötesinde ciddi sağlık sorunları da oluşturabiliyor. Bu sağlık sorunlarının başında diyabet ve kalp rahatsızlığı geliyor. Aynı zamanda obezite ve insülin direnci düşüklüğü de şekerli gıda tüketiminin artmasıyla birlikte göbek bölgesinde yağlanmaya neden oluyor. Dolayısıyla göbek eritme sağlıklı bir yaşam için gerekli hale geliyor.

Göbek eritme yöntemleri, bel bölgenizdeki yağlardan kurtulabilmeniz için öğrenmeniz gereken en önemli şeylerden biridir. Göbek eritme zor olsa bile abdominal bölgenizdeki yağlar azaltmak için uygulayabileceğiniz göbek eritme yöntemleri mevcuttur. Göbek eritme yöntemleri nelerdir? Göbek eritmenin en etkili yolu nedir? Göbek eritmek için ne yapmalıyım? İşte tüm sorularınızın cevabı...

1.Lifli gıdalar tüketilmeli

Göbek eritmek için lifli gıda tüketimine özen gösterilmelidir. Lifli gıdalar, uzun sürede sindirilen bu sayede de geç acıkmamızı sağlayan besinlerdir. Dolayısıyla göbek eritmenin en etkili yolu, lifli gıda tüketimidir. Ayrıca sindirim sisteminin çalışmasında da etkin rol oynamaktadır. Göbek eritme için tüketilen lifli gıdalar az acıktırdığı için kilo vermemize yardımcı besinlerdir.

Bu nedenle lifli gıdalar hayatınızın merkezine koyun ve bol bol tüketmeye özen gösterin. Tokluk hissi veren lifli besinler göbek eritmenin en etkili yolu olarak gösterilir.

2.Protein içeren besinler tüketin    

Göbek bölgesini eritmek isteyenler için proteinli gıdalar, son derece önemli bir besindir. Protein alımı iştahı azaltır, tokluk hissini veren doygunluk hormonunun salgılanmasına yardımcı olur. Protein içeren besinler metabolizma hızını arttırırken aynı zamanda kilo kaybı esnasında kas kütlesinin korunmasında yardımcı olur.

Birçok araştırma sonucunda fazla protein tüketen bireylerin daha az protein tüketenlere oranla göbek çevresinde daha az yağlanma gözlemlenmiştir. Göbek eritme yolları arasında en etkili olanlardan biri de bu.

[widget-87]

3.Trans yağ içeren gıdalardan kaçının

Göbek eritmek için ne yapmalıyım diyorsanız trans yağlardan uzak durmanızı öneririz. Çünkü göbek oluşumunda etkin rol oynayan besinlerden biri de trans yağlardır. Trans yağlar genellikle paketli gıdalarda bulunur. Trans yağlar göbek yağı oluşturmanın yanında başka hastalıklara da yol açmaktadır.

Göbek eritme ve sağlığınızı koruma amaçlı paketli yiyeceklerin üzerine bakın ve trans yağ bulundurup bulundurmadığına dikkat edin. İçerisinde trans yağ bulunan yiyeceklerden uzak durun. Göbek eritme ve kilo verme gibi bir düşünceniz var ise vücuttaki yağı arttıran trans yağı kullanmayın. Elbette diyet yaparken bir yandan da göbek eriten hareketlerle programınızı destekleyin.

4.Çok şekerli gıdalar tüketmeyin

Fazla şeker tüketimi göbek yağı oluşturmasının yanı sıra birçok hastalığı da beraberinde getirmektedir. Bu hastalıklardan bazıları; kalp hastalığı, diyabet, obezite ve karaciğer yağlanmasıdır. Sadece işlenmiş şekerler değil, doğal şekerlerin de fazlasından kaçınmalıdır.

Gerçek bal gibi sağlıklı şekerler de idareli şekilde tüketilmelidir. İnsülinin çok salgılanması yağ depolamasını arttırmanın yanı sıra fiziksel aktivitelerimizi de olumsuz yansıyacaktır. Göbek eritme yolları arasındaki en önemli adımlardan biri aşırı şeker tüketimini kontrol altına almaktır

Göbek eritme yöntemleri arasında ayrıca;

 • Spor yapmak, fitness egzersizleri ve ağırlık kaldırma ile göbek bölgesindeki yağları eritmek de var.
 • Mutlaka her gün 2 litre su tüketmeyi ihmal etmeyin.
 • Antrenman öncesi C vitamini tüketin. Göbek eritme yöntemleri arasında en etkililerden biridir. 
 • Alkol tüketmeyin.
 • İşlenmiş karbonhidratlardan uzak durun. Göbek eritmenin en etkili yolu, budur.
 • Hindistan cevizi, avokado yağı gibi sağlıklı yağlarla yemek yapın.
 • Düzenli ve yeterli uyuyun.
 • Porsiyonlarınızı küçültün.
 • Balık tüketin. Göbek eritme yöntemleri arasında sağlıklı balıklar en önemlilerdendir.
 • Meyve suyu içmeyin.
 • Salatalarınıza sirke ekleyin. 
 • Yeşil çay için ve acı biberi yemeklerinize katın. 

Göbek eritme amacınıza ulaşabilmeniz için tüketmeniz ve tüketmemeniz gereken besinlere çok dikkat etmelisiniz. Şekerli ve asitli gıdalar, kızartmalar ve alkol göbek bölgenizde yağlanmaya neden olabilir. Göbek eritme yolları ile kilo vermeye çalışsanız bile bir diyetisyen eşliğinde ilerlemeniz sizin için daha faydalı olacaktır. Hem etkili hem de kısa sürede sonuç alabilirsiniz...

[widget-89]

Yorum Yap