Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Hayatınızı Düzenleyerek Formda Kalın! Sağlıklı Yaşamın Etkisini Göz Ardı Etmeyin!

Yaşam Kalitesini Yükseltmek İsteyenler Buraya!

Başkalarından duyulan veya internette okunan şok diyetler, ağır egzersiz programları ya da arkadaşlarının diyet listeleri kişilerin zayıflamasını sağlamak yerine onların sağlığını bozarak daha fazla kilo almalarına neden oluyor. Bu yüzden bilinçsiz yapılan diyetleri bir kenara bırakmak ve formda kalmak için hayatı düzenlemenin önemli olduğunu unutmamak gerekir.

Ezbere oluşturulan diyet listelerinin ya da popüler diyetlerin birkaç aldatıcı reklam aracılığıyla olumlu sonuç vereceği düşündürülür. Ancak bu listeler, kişilerin sağlıklı beslenmeleri için büyük tehlike oluşturmaktadır. Sağlık bozan bu diyet listelerini uygulamak yerine hayatı düzenlemek ve alışkanlıkları değiştirmek, kişilerin hem sağlıklı yaşama kavuşmasına yardım edecek hem de hayat standartlarını yükseltecektir. Özetle zayıflamanın ve formda kalmanın yolları hayat tarzını değiştirmekten geçmektedir. Peki formda kalmak için hayatımızı nasıl değiştireceğiz? Yaşam kalitesini yükseltmenin yolları ve formda kalmak için dikkat edilecekler yazımızda…

 

Hayat Tarzını Nasıl Değiştiririz? Formda Kalmanın Yolları

Kilo vermek isteyen kişiler, kısa sürede olumlu bir sonuç almak umuduyla şok diyetlere başvuruyorlar. Ancak bu şok diyetlerle verilen hızlı kilolar uzun vadede sağlık sorunlarına dahi neden oluyor. Zayıflamak isteyenler, sabırsız davranarak verdikleri kiloları geri alıyorlar. Bu yüzden formda kalmanın en etkili yolu kendini yenilemek ve hayatı düzenlemek olarak karşımıza çıkıyor. Diyetisyen desteğinin temeli de bu bilinçten geliyor. Çünkü diyetisyenler kişilerin hayatlarını düzene sokmak için kişiye özel programlar hazırlıyorlar.

Kişi hayatı düzenlemeye öncelikle kendini yenilemekle başlamalı. Hayatında stres varsa, onu strese sürükleyen şeylerden uzaklaşmalıdır. Stres kan şekerini yükselttiği için kişilerin zayıflamasının önündeki en büyük engel olmaktadır. Bunun yanında düzenli uyumak, sağlıklı beslenmek, düzenli yürüyüşler yapmak da formda kalmanın yolları arasındadır. Formda kalmak isteyen kişiler öncelikle sağlıklı yaşamak için günlük hayatlarında yaptıkları yanlışlıkları düzeltmelidirler. Günde en az 8 saat uyumalı, dengeli ve düzenli beslenmeli, günlük egzersizlerini aksatmamalılardır.

[widget-87]

Ayrıca formda kalmak için yapılması gerekenler şunlardır:

  • Fast food tüketmeyi bırakın.
  • Sağlıklı yaşam için kızartma ve hazır gıdalardan uzak durun.
  • Yaşam kalitesini yükseltmek için yoga, meditasyon ya da pilates gibi egzersizler yapın.
  • Formda kalmak için alkol ve tütün mamulleri kullanmayın.
  • Tuz ve şekeri hayatınızdan çıkarın.
  • Sağlıklı yaşam için düzenli uyumaya dikkat edin.
  • Formda kalmak için porsiyonlarınızı küçültün.
  • Akşam 6’dan sonra yemek yememeye dikkat edin.
  • Hayatı düzenlemek için mutlaka spora başlayın.
  • Sosyalleşin ve mutlu olduğunuz hobiler edinin.

Yaşam kalitesini yükseltmek adına kendini yenileyen ve fazla kilolarından kurtulan insan hem sağlığına kavuşur hem de hayata daha mutlu gözler ile bakar. Sağlıklı yaşam şartlarına uyan kişiler, okulda, işte, sosyal yaşantılarında kendilerine daha fazla güvenir hale gelirler. Formda kalmak için sadece diyet yapmak değil tüm hayatı değiştirecek kararlar almak gerekir.

Hayatınızı Düzenlemek İçin Diyetisyeninize Danışın!

Formda kalmak, sağlıklı yaşamak, kendini yenilemek, yaşam kalitesini yükseltmek veya zayıflamak için kendinizde o kararlılığı göremiyorsanız bir danışmandan yardım alabilirsiniz. Diyetisyenler, kilo vermek ve formda kalmak için günlük hayatınız ile uyumlu kişiye özel programlar hazırlayarak size yardımcı olurlar.

Hiçbir yaş formda kalmak için geç değil. Siz de bugünden itibaren kendini yenilemek ve sağlıklı yaşam için bir adım atın ve mutlu bir hayatın peşinizden geldiğini görün. Formda kalmak ve kendini yenilemek mutluluğun anahtarı!

[widget-89]

Yorum Yap