Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Erkekler Neden Zayıf Kadınlardan Hoşlanır?

Belirgin Hatlar ve Güzel Bir Vücuda Erkekler Karşı Koyamıyor!

Hepimiz karşı cinste belli özellikler ararız. Kimimiz uzun olsun isteriz kimimiz zayıf. Eskiden beğendiğimiz bir özelliği bugün beğenmeyebiliriz. Güzellik algısı her geçen gün değiştiği için bizler de çağa ayak uydururuz. Örneğin; eski zamanlarda erkeklerin hoşlandığı balıketi kadınların yerini bugün zayıf hatta sıska kadınlar aldı.

Çağımızın güzellik anlayışıyla birlikte erkekler kilolu kadınlarla birlikte olmayı çok tercih etmiyorlar. Belki toplum baskısı belki de estetik kaygılar yanlarında zayıf kadınları istemelerine neden oluyor. Peki erkekler neden zayıf kadınlardan hoşlanır? Erkekler neden kilolu kadın sevmez? Erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır? Gelin yakından bakalım…

 

Moda ve Güzellik Algısı Kadınları Zayıf Olmaya Zorluyor!

Erkekler neden zayıf kadın ister dediğimizde günümüzdeki moda ve güzellik algısından bahsetmek gerekir. Modanın sadece zayıflar için üretildiği çağımızda kilolu kadınların seçenekleri o kadar az ki. Üstüne bir de mankenlerin ilgi çekici hayatları, sosyal medyanın güzelliği zayıflıkla ilişkilendirmesi, güzel ve zayıf olanın beğenilerinin artması, fenomenlerin markaların reklamını yapması giderek kadınları zayıf olmaları konusunda zorlamaya başladı.

Victoria Secret mankenlerinin dikkat çekici hayatları, ünlülerin vücutlarını korkusuzca sergilemeleri, kilolarından utananların daha da kabuklarına çekilmesine neden oldu. Bunun yanında erkekler de bu moda akımlarına ayak uydurarak yanlarında her zaman fit ve güzel kadınların olması gerektiğini düşünmeye başladı. Dolayısıyla erkekler kilolu kadınlardan uzak durmaya gayret ediyor günümüzde. Erkekler neden zayıf kadınlardan hoşlanır sorusunun cevabı aslında bu. Erkekler neden kilolu kadın sevmez dediğimizde var olan bu estetik algıdan söz etmek gerekir.

Erkekler Nasıl Kadın Sever? Zayıf Mı Balık Etli Mi?

Bahsettiğimiz gibi artık moda, ünlüler, sosyal medya ve çağın beğeni algısının değişmesiyle birlikte erkekler zayıf kadınlardan hoşlanıyorlar. Beğenilme arzusuyla birlikte oldukları kadının da kendileri gibi fit ya da manken vücutlu olmalarını istiyorlar. Bu ne kadar mümkün tartışılır ancak erkeklerin beğenilerinin bu yönde olduğu açık. Erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır sorunuza daha ayrıntılı yanıt verecek olursak:

  • Atletik Vücut

Erkekler neden zayıf kadınlardan hoşlanır diyorsanız artık erkeklerin kendine bakan kadınları beğendiği konusunda herkesin hemfikir olduğunu bilmelisiniz. Güçlü, fit bir vücut erkeğe sağlıklı çocuklar taşıyabilecek ve onlara bakabileceğiniz imajı veriyor. Bu nedenle erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır sorusunun cevabı elbette atletik vücuda sahip olanlardır.

  • Uzun Bacaklar

Herkes manken değil elbette ama erkekler nasıl kadınları sever dediğimizde akla ilk gelenlerden biri uzun bacaklardır. Bacaklara karşı erkeklerin bir zaafı olduğu çok açık bir durumdur. Çünkü bacaklar uzadıkça iki bacağın birleştiği kısım daha çok dikkat çeker ve bu erkeğe, daha çok çocuk taşıyabileceği mesajını vermektedir. Dikkat edin mankenler hep uzun bacaklı ve bakışları üzerlerinde topluyorlar.

[widget-87]

  • Büyük Göğüsler

Erkekler hangi kadınlardan hoşlanır sorunuzun bir diğer cevabı da elbette büyük göğüslerdir. Erkeklerin kadınlarda en çok beğendiği bölgelerden olan göğüsler, ne kadar dolgunsa o kadar ilgi görüyor. Ancak yine de kadın zayıf olacak diyor erkekler…

Ayrıca düz bir karın, yuvarlak kalçalar, düzgün bir sırt, uzun bir boyun yine erkeklerin dikkatini çeken özelliklerden. Erkekler neden zayıf kadınlardan hoşlanır dediğimizde tamamen sosyal ve dijital baskının yanında yıllardır süregelen beğeni algılarının da olduğunu unutmamak gerekiyor. Erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır biliyoruz ancak bu durumun karşı tarafı kıracak şekilde olmamasını temenni ediyoruz.

Erkekler İçin Değil Sağlığınız İçin Zayıflayın!

Erkekler neden zayıf kadınlardan hoşlanır sorunuza yanıt verdik. Peki gerçekten zayıf olmak zorunda mısınız? Erkekler neden kilolu kadın sevmez diyerek kendinizi açlığa mı mahkum edeceksiniz? Tabi ki hayır. Ancak kilolarınız sağlığınızı etkiliyorsa sizin için ideal olan kiloya ulaşmanız gerek. İlerleyen yaşlarda hastalıklarla uğraşmamak için mutlaka diyetisyen kontrolünde kilo vermelisiniz.

Unutmayın, siz her halinizle güzelsiniz. Erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır ya da erkekler neden zayıf kadınlardan hoşlanır gibi endişelerinizi bir kenara bırakın, sağlıklı olmaya bakın. Vücudunuzu olduğu gibi sevdiğinizde var olan estetik kaygılar ya da yadırgamalar sizi üzmeyecektir. 

[widget-89]

Yorum Yap