Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Moringa Çayının 8 Faydası

Moringa Çayı Faydaları – Moringa Çayı Zayıflatıyor!

Bitkiler arasında son dönemde gözler önünde olanlardan biri de moringa çayı oldu. Mücizevi faydaları olan bu çay Moringa ağacının antioksidan ve vitamin bakımından zengin olan yapraklarından elde edilmektedir. Ülkemizde moringa çayının çok fazla tüketilmesinin nedenlerinden biri moringa çayı faydaları arasında yer alan zayıflatma özelliğidir. Dünyada farklı yerlerde çeşitli türleriyle tüketilen moringa, tüm yapısıyla faydalı olmasından dolayı mucizevi moringa ağacı olarak anılmaktadır. Mücizevi moringa çayı faydalarını sizler için listeledik.

İşte moringa çayı faydaları:

1. Moringa çayı diyabetle mücadelede önemli yer alıyor.

Moringa çayı diyabetle mücadelede kan şekerini düzenler, açlığı bastırır ve glikozile hemoglobini azaltmada oldukça önemli bir besin kaynağıdır.

Diyabetle mücadele moringa çayı faydalarından yararlanmanızda yarar var. Günlük beslenme listenize moringa çayını ekleyerek tedavinizin seyrini olumlu yönde değiştirebilirsiniz.

2. Akne tedavisinde etkilidir.

Herkes yaşamı boyunca en az bir kere acı ve utanç verici sivilcelerle uğraşmıştır. Genelde ergenlik döneminde karşılaşılan bu problem yetişkinlik döneminde de karşılaşılmaktadır. Bu probleme moringa çayı faydaları ile çözüm getirebilirdiniz.

Moringa yapraklarını doğal antifungal ve antibakteriyel özelliğe sahip olmasıyla aknelerle mücadelede etkili bir öğedir. Temiz bir cilde pamuk yardımıyla moringa çayını uygulayabilir ya da düzenli olarak moringa çayını içerek sivilcelerle mücadele edebilirsiniz.

[widget-87]

3. Sindirim sistemi için moringa çayı için.

Yüzlerce yıl boyunca, insanlar sindirim sistemi sorunlarını tedavi etmek için moringanın türevleri ve moringanın çay formüllerinden yararlanılmıştır.

Moringa çayı faydaları arasında sindirim sistemini düzenlemek de vardır. Moringa çayının anti-enflamatutuar özelliği, enfeksiyonlar, karaciğer rahatsızlıkları, gaz ağrıları, kabızlık gibi rahatsızlıkları gidermede önemli etkiye sahiptir. Denemekte yarar var.

4. Anne sütü üretimini arttırır.

Moringa çayı faydaları arasında olan anne sütünü arttırıcı etkisi de dikkat çekmektedir. Bu durum özellikle Hindistan’da çok önemli bir yere sahiptir.

Moringa içerisinde barındırdığı yüksek oranda kalsiyum sayesinde annenin süt miktarını arttırmaktadır. Anne sütünü arttırmak isteyen anneler moringanın faydaları sayesinde bu amaçlarına ulaşabilirler.

5. Moringa çayı kilo vermeyi kolaylaştırıyor.

Moringanın faydaları arasında yer alan moringa çayının zayıflatma özelliği, moringanın lif, protein ve diğer vitamin, mineraller gibi kilo vermeye yardımcı birçok önemli besin maddelerini yapısında bulundurmasına borçlu.

Sağlıklı diyet programlarında ve spor faaliyetlerinde moringa çayını destekleyici besin olarak tüketmenizde yarar var.

6. Moringa çayı saç uzatıyor.

Bireylerin dış görünümünde önemli yere sahip saçlarda moringanın faydaları dikkat çekici bir şekilde görülebilir. Moringa bünyesinde A, E, çinko, demir ve amino asitleri bol miktarda bulundurur. Bu besin maddeleri saçların onarımında ve uzamasında önemli yere sahiptir.

Moringo çayının faydaları arasında yer alan saç uzatma ve onarma için düzenli olarak moringa çayını tüketmeniz sizin için yararlı olacaktır.

7. Moringa kanser hücreleriyle savaşıyor.

Onlarca yıldır kanserle mücadele konusunda önemli yere sahip olan moringa çayı, antioksidan, C vitamini, A vitamini ve E vitamini ve bunların yanında kuersetin, ramnetin ve keampfreol maddeleri içerir.

Moringanın faydaları arasında meme, akciğer, deri kanserinde bulunan kanser hücrelerini bulundurduğu besin maddeleri sayesinde azalttığı gözlemlenmiştir. Doktorunuza danışarak kanserle mücadelede moringanın faydalarından yararlanabilirsiniz.

8. Kolesterolü düşürüyor.

Bazı ciddi sağlık sorunlarına yol açan yüksek kolestrol sorunlarıyla mücadelede moringa çayı etkili bir besin kaynağıdır.

İçerisinde bulundurduğu zengin besin ve vitamin içeriğiyle kolesterolle mücadele moringa çayı faydaları arasında yer almaktadır. Kolesterolünüzü düşürmek istiyorsanız günde 1 bardak moringa çayı için.

Moringa çayı faydaları saymakla bitmez. Yüksek besin değerleriyle hastalıklarda mücadelede yardımcı olan moringa çayını uzman bir doktora danışarak tedavinizde yardımcı etken olarak kullanabilirsiniz. Diyet programlarınızda da zayıflamanıza yardımcı olan moringa çayını diyetisyeninize danışarak kullanabilirsiniz. Uzmanlara danışmadan yapacağınız her uygulamanın sağlığınızı tehlikeye atacağını unutmayın! Doktorunuza ve diyetisyeninize danışarak en uygun tedaviyi uygulayın!

[widget-125]

Yorum Yap