Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Teff Tohumu Çayı Yararları

Teff Tohumu Çayı Yapın Zayıflamak İçin Büyük Bir Adım Atın!

Teff tohumu çayı nedir? Teff tohumu çayı özellikle son zamanlarda popülerleşen ve adından söz ettiren bir bitkidir. Teff tohumu besin değeri açısından inanılmaz derece de zengindir. Kuzey Etiyopya’da yetişen teff tohumu dünya üzerinde en besleyici tahıl olarak nitelendirilmektedir. İçeriğinde bulunan vitaminler insan sağlığı için çok önemlidir.

Teff tohumlu çay dünyaca ünlü isimler tarafından tüketilmektedir. Zayıflamak ve sağlıklı kalmak adına tüketimine son derece özen gösterilen teff tohumu çayı mucizevi besinler arasında yer almaktadır. Özellikle zayıflamak isteyenlerin 1 numaralı tercihi olan teff tohumu çayı zayıflamaya yardımcı olma konusunda son derece etkilidir.  Peki, teff tohumu çayı faydaları nelerdir? Tef f tohumu çayı zararları nelerdir? Bakalım…

 

Teff Tohumu Çayı İle Sağlıklı Günlere

Kinoa bitkisine benzeyen teff tohumu lif bakımından oldukça zengindir. Teff tohumlu çay başa teff tohumu olmak üzere içerisinde 20 adet bitkininde bulunduğu bir bitkidir. Teff tohumu yararları oldukça fazladır. Örneğin; diş ve kemik gelişimine faydalıdır, kansızlığı önler, bağışıklık sistemini korur, kan şekerini dengeler, kansere karşı koruyucudur, saç ve cilt güzelliğine yardımcıdır. Teff tohumu çayı tüketimi yalnızca kilo vermek için değil sağlıklı bir yaşam sürmek için de son derece değerlidir.

Teff tohumu çayı faydaları arasında en önemlisi de kilo vermek isteyenlere katkısı.  Enerji kaynağı olan ve uzun süreli doygunluk veren teff tohumu diyet yapanları favori besin kaynakları arasında yer almaktadır.  Yağ yakımını ve metabolik faaliyetleri hızlandıran teff tohumu vücudun yağ oranını düzenler. Teff tohumlu çay zayıflamaya yardımcı olmasının yanı sıra vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olmaktadır.

[widget-87]

Teff Tohumlu Çayda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Teff tohumu çayı zayıflama konusunda oldukça etkilidir.  Fakat tek başına yetersizdir. Öncelikle beslenmeye, beslenme düzenine ve çeşitli aktivitelere özen gösterilmelidir. Teff tohumu çayı zayıflamak için elbette ki yetersiz kalacaktır. Ayrıca teff tohumu çayı bilinçsiz tüketildiği takdirde ciddi sağlık sorunlarına neden olmaktadır.

teff tohumlu çay gibi hızlı ve etkili kilo verilmesine yardımcı olan besinler uzun süre kullanıldığında bağırsak hareketlerini bozmaktadır. Bunun sonucunda kalıcı kabızlık veya kalıcı ishal gibi ciddi sorunlara yol açabilmektedir.  Kilo vermeye yardımcı bitki çayları sadece bağırsaktan su atımına yardımcı olmakta fakat aşırı su kaybı ciddi sağlık sorunlarına sebebiyet verebilmekte hatta ölümle sonuçlanabilmektedir. Bu nedenle teff tohumlu çayı tüketmeden önce diyetisyeninize danışın.

[widget-125]

Yorum Yap