Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Nutrigenetik Diyetisyenliği Nedir?

Genlerinize Göre Beslenin, Kilo Sorunlarınıza Dur Deyin!

Her bireyin genetik yapısı ve bu yapı doğrultusunda besinlere verdiği yanıtlar farklıdır. Bir besinin belirli bir miktar alımı bazı bireyler için risk iken, diğerlerine yarar sağlayabilir. Genetik yapıya bağlı olan bu durumun tespiti ve kişinin yaşam kalitesinin yediği besinler nedeniyle düşmemesi için beslenme planının ve besin desteklerinin (vitamin, mineral ve diğer besin destekleri) bireylerin genlerine uygun olması gerekmektedir.

Nutrigenetik Diyetisyenliği de bu aşamada devreye girerek kişinin genlerine uygun beslenmesini sağlamaktadır. Gentest uygulamaları ile sağlıklı beslenme stratejileri oluşturulmaktadır. Gentestdiet olarak da bilinen gentest çalışmalarından sonra beslenme programları daha sağlıklı olmaktadır.

GentestDiet ile daha mutlu bir beden!

Nutrigenetik Diyetisyenliği (gentestdiet) bireyin belirli bir diyete, genetik yapısında bulunan polimorfizmler (varyasyonlar) nedeni ile verdiği tepkiyi incelemekte ve bu tepkiye göre besin programları hazırlamaktadır. GentestDiet adı verilen bir testle genetik yapınız doğrultusunda size özel beslenme listeleri ortaya çıkarılmaktadır. Yaşamınız boyu sadece bir kez yaptıracağınız gentest sonucunda kendinize özgü sağlıklı yaşam tarzına kavuşmuş olacaksınız.

Gentestdiet hazırlığında genetik test standart olarak danışana uygulanır, gentest diyet yöntemlerinden en doğru olanına karar verilir. Genetik test sonrasında kişinin direnç ve alerji gösterdiği gıdalar da belirlenmiş olur.

 

Nutrigenetik Diyetisyenliği Neden Olmalı?

Sadece sizin genlerinizin özelliklerine göre hazırlanan bir beslenme planınız olsun istemez misiniz? Daha doğrusu vücudunuzun ihtiyaçlarının net bir şekilde belirlenmesi ile yaptığınız diyetlerden hızlı sonuç almak ve yaşam kalitenizi arttırmak ister misiniz? Cevabınız evetse nutrigenetik diyetisyenliği (gentestdiet) sayesinde artık sadece sizin genleriniz için hazırlanmış bir beslenme programı edinebilirsiniz. Nutrigenetik beslenme danışmanlığı gentestdiet sayesinde daha kaliteli bir yaşam sürebilirsiniz.

Yaptığınız diyetler işe yaramıyorsa genetik yapınıza bir baktırın!

Farklı yağ türlerine olan ihtiyacınızı, tuz ve alkol duyarlılığınızı, laktoz intoleransınızı, vitamin ve minerallaere duyduğunuz gereksinimi, antioksidan ve detoks ihtiyacınızı belirleyecek olan nutrigenetik diyetisyenliği (gentestdiet) ile yaşam tarzınız tamamen değişecek. Gentest diyet uygulamaları sayesinde vücudunuzun ihtiyaçları karşılanacak.

Nutrigenetik Diyetisyenliği Hizmetine:

[widget-87]

  • Genlerinize uygun beslenmek için,
  • Vücudunuzun ihtiyaçlarını ve beklentilerini ortaya çıkarmak için,
  • Alerjiniz olan ve tüketmemeniz gereken besinleri öğrenmek için,
  • Yaşamınızın her döneminde sağlığınızı korumak için,
  • Genetik test ile sağlıklı beslenme ilkelerini öğrenmek için,
  • Gentest ile sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için,
  • Kilo problemlerinden korunmak için ihtiyacınız vardır.

Nutrigenetik Diyetisyenliği ile kilo verememe sorununuzun altında yatan genetik faktörleri öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda hangi besinlerin sizin için zararlı olduğunu öğrenerek hayatınızdan bu besinleri çıkarabilirsiniz.

Nutrigenetik Diyetisyenliği İle Hayatınız Baştan Aşağı Değişecek!

Nutrigenetik Diyetisyenliği (gentestdiet) ile kişinin genlerine uygun beslenme listeleri hazırlayarak yetersiz, dengesiz ve sağlıksız beslenmesinin önüne geçilmektedir. Nutrigenetik diyet uygulamaları gentest sonrasında kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Nutrigenetik Diyetisyenliği (gentestdiet) başlangıcında ilk olarak sağlık geçmişiniz öğrenilir. Açlık ve tokluk kan şekeri, ilaç türü ve dozu, beslenme alışkanlıkları, günlük tükettiğiniz kalori miktarı ve yiyecekler öğrenilir. Böylece gentest diyet hazırlanması daha kolay olur.

Diyetiniz genetik yapınıza göre hazırlanıyor!

Sağlıklı ve dengeli beslenebilmeniz için Gentest sonuçlarına göre öğün saatleri, öğünlerde alacağınız enerji ve karbonhidrat miktarları, yiyebileceğiniz ve yemenizin yasak olacağı yiyecekler belirlenir. Gün içinde yeterli beslenmenizi sağlayacak beslenme listeleri ve gentest diyet hazırlanır. Gentest sonuçlarına göre genetik yapınıza uygun beslenebilmeniz için bilinç kazandırmak amaçlı eğitimler de verilir. Beslenme Eğitimi ile uzman diyetisyenler yeme alışkanlıklarınızı değiştirecek bilgilendirmeler yaparlar. Haftalık kontrollerde kilonuz ölçülür, diyetinizin durumunuzu ne kadar etkilediği gözlenir.

Diyetisyenler, nutrigenetik diyetisyenliği (gentestdiet) ve gentest beslenme danışmanlığında sağlığınıza dost ve hayatınızı olumlu yönde değiştirecek beslenme programlarına imza atarak size destek olmaktadır. Ayrıntılı bilgi almak için diyetisyeninize ulaşın.

[widget-114]

Yorum Yap