Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Sivilce Lekelerine Çözüm mü Arıyorsunuz? - Sivilceler İçin Bitkisel Maske Önerileri

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer Diyenler İçin Muhteşem Öneriler!

Genellikle ergenlik döneminde karşılaşılan sivilce izleri ve lekelerine artık günümüzde her yaşta rastlamak mümkün. Bu problemden kurtulmak için sivilce izlerine iyi gelecek bitkisel çözümlerden yararlanılabilir. İlaçlar gibi yan etkileri bulunmayan sivilce izlerine iyi gelecek bitkisel çözümler, hem ekonomik hem de güvenilirdir. Doğanın kaynaklarından yararlanarak cildinizi daha pürüzsüz bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Sivilce lekeleri nasıl geçer, sivilceler için bitkisel maske uygulanır mı? Bu sorularınıza yanıt almak ve sivilcelerinizden kurtulmak için sivilce izlerine bitkisel çözüm listemize hemen göz atmanızda fayda var…

1. Yoğurt

Sivilce lekelerine çözüm listemizde olan yoğurt, içerisinde bulundurduğu çinko cildi kirden ve mikroplardan arındırarak sivilcelerin oluşmasını önler.

Sivilce izlerine bitkisel çözüm arasında olan yoğurdu cildinize sürün ve 15dk beklettikten sonra yıkayın. Sivilce lekeleri nasıl geçer sorunuza canlı canlı yanıt alın…

2. Elma Sirkesi

Sivilce izlerine bitkisel çözüm listemizdeki elma sirkesi, içerisindeki asidik yapı sayesinde cilt rengini açar ve cildi sivilcelerden arındırır. Sivilce izleri nasıl geçer diyorsanız sirkeyi listenize ekleyebilirsiniz.

Elma sirkesini ve suyu eşit miktarda olacak şekilde karıştırın ve bir pamuk yardımıyla yüzünüze sürün. Beş dakika bekledikten sonra yüzünüzü soğuk suyla durulayın. Sivilceler için bitkisel maske olan elma sirkesi hücre yenileyici bu uygulamayı düzenli yaptığınız takdirde farkı göreceksiniz.

[widget-87]

3.Bal

Sivilce izlerine bitkisel çözüm listemizde olan her derde deva bünyesinde zarar görmüş dokuların tedavisinde epeyce etkili olan anti-enflamatuar ve antiseptik özellikleri taşıyan bal sivilce lekeleri için kullanılabilir.

1 çorba kaşığı bal ve tercihe bağlı yarım kaşık limon karıştırılarak sivilce olan yüzeye uygulanır ve yarım saat bekletilir ve durulanır. Sivilce izlerine bitkisel çözüm olan bal uygulamasını gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz. Sivilce lekeleri nasıl geçer, gözlemlersiniz.

4. Hindistan Cevizi Yağı Sivilce Maskesi

Sivilce izlerine çözüm yollarından tercihlerinizi Hindistan ceviz yağı maskesinden kullanabilirsiniz. Birçok şeye faydası olduğu gibi sivilce izleri için bitkisel çözüm olarak da kullanılan Hindistan cevizi yağını sivilceli yere masaj ile uygulayın.

Sivilce izlerine bitkisel çözüm olan bu uygulamayı sivilce izi geçene kadar uygulayın. Sivilce izleri nasıl geçer sorunuza doğal yollarla çözüm bulun.

5. Patates

Bünyesinde bulundurduğu nişasta açısından zengin olan patates bulundurduğu nişasta ile ciltteki sivilce lekelerini gidermede oldukça etili. Bu özelliğiyle sivilce izlerine iyi gelen bitkisel çözümler arasında olan patatesi çözüm olarak değerlendirmenizde fayda var.

1 adet patatesi rendelenmiş bir şekilde suda bekletin ve patatesin suyunu sivilce lekesinin olduğu yüzeye pamuk yardımıyla sürerek 20 dk. bekletin. Sivilce lekeleri nasıl geçer diye düşünenler mutlaka bu önerimizi uygulasınlar.

Sivilce lekelerinin oluşumunda bilinçsiz beslenme, yağlı ve tuzlu gıdaların tüketimi ve çeşitli hastalıklar etken olabilir. Bu lekeleri uzmanlara danışarak ve bilinçli bir tedaviyle yok edebilir, sivilce izleri için bitkisel çözümler üretebilirsiniz. Sivilce izlerine bitkisel çözüm önerilerini de doktorunuza sorarak uygulamanızda fayda var. Sağlıklı beslendiğinizde de sivilcelerle daha az karşılaşırsınız, unutmayın... Sivilce lekelerine çözüm için öncelikle bir diyetisyen kontrolünde sağlıklı beslenmeye başlayın, etkileri daha hızlı görün!

[widget-96]

Yorum Yap