Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Gentest Nedir? Nasıl Yapılır?

Genlerin Ne Yemeni Söylüyor? Gentest Nedir?

Gentest, genetik yapınızın incelenmesi anlamına gelir. Gentest nedir diye merak edenler için genel olarak genetik yapınıza özel beslenme programı oluşturmak için kullanılan nutrigenetik analizleri kapsamaktadır. Gentest internet üzerinden ya da diyetisyen ofislerinde yaptırabileceğiniz bir test değildir. Sadece bu konuda özel eğitim almış yetkili diyetisyen ve hekimlerce uygulanır.

Hayatınızda 1 kez yaptırabileceğiniz gentest sonrasında bilimsel veriler ışığında size özel beslenme programları ve diyet listeleri hazırlanabilir. Genellikle diyetlerinden sonuç alamayan ve bir türlü kilo veremeyen kişilere uygulanan gen testi sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi sağlamaktadır. Peki gentest nedir? Gentest nasıl yapılır? Sonuçları güvenilir midir? Sizin için araştırdık…

 

Gentest Kimlere Uygulanır? Gentest Nasıl Yapılır?

Gentest, genetik ihtiyaçları doğrultusunda sağlıklı beslenmeyi hedefleyen herkese uygulanabilir. Ayrıca uyguladığı diyetlerden sonuç alamayan, beden kütle endeksi 30’un altında olan, obezite sınırlarında olan veya hali hazırda kronik hastalıkları bulunan kişilere uzman hekim önerisiyle gentestdiet (genetik test) yapılabilir.

[widget-87]

Kalıcı şekilde kilo vermek, gen yapısını öğrenerek hastalıklardan korunmak, sağlığını iyileştirmek, daha dinamik ve enerjik olmak isteyen herkes gentest yaptırmalıdır. Gentest nedir ve gentest nasıl yapılır sorularını bir de diyetisyeninize sorun.

Gentest Nasıl Yapılır?

Gentest nasıl yapılır diyenler için işlemin hiç de korkutucu olmadığını başından belirtelim. Genetik beslenme testi yapılırken yanak içi mukozanızdan pamuklu bir çubuk yardımıyla doku örneği alınır. Kansız ve acısız şekilde sadece yanağınızın içine sürtülerek doku alınması söz konusudur. Gentest işlemi 2 dakika sürer. Sonuçlar 4 hafta içinde diyetisyeninize ulaşır. Gentest nasıl yapılır sorunuzun çok da endişe verici bir cevabı yok, görüyorsunuz ki…

Gentest diyet sonuçları ile birlikte:

 • Vitamin ve mineral gereksiniminiz,
 • Yağ türlerine olan gereksiniminiz,
 • Tuz duyarlılığınız,
 • Alkol duyarlılığınız,
 • Kafein duyarlılığınız,
 • Laktoz intoleransınız,
 • Gluten intoleransınız,
 • Antioksidan gereksiniminiz,
 • Detoks gereksiniminiz,
 • Beslenme programınızın glisemik yükü,
 • İnflamasyondan korunma gereksiniminiz,
 • Sizin için doğru olan egzersiz düzeyi ortaya çıkmış olur.

Gentest sayesinde vücudunuzu daha yakından tanımış olur, hangi besinlere ihtiyacınız olup olmadığını da öğrenirsiniz. Genetik beslenme testi olarak da duyabileceğiniz gentest ile birlikte yıllardır veremediğiniz kilolardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Gentest Fiyatları Nedir? Nerede Yaptırabilirsiniz?

Gentest fiyatları; testin uygulandığı kliniğin fiyat politikasına göre değişkenlik gösterebilir. Türkiye’nin her yerinde önerilen uygulama fiyatı vardır ancak yine de diyetisyeninize ve hastanenize fiyat danışmanız sağlıklı olacaktır.

Gen testi uzman hekimler ve diyetisyenler tarafından yapılmalıdır. Bu nedenle gentest yaptığını söyleyen yetkisiz kişi ve kuruluşların belgelerini görmek isteyin ve güvenmediğiniz yerlerde bu testi yaptırarak paranızı boşa harcamayın. Gentest nedir, gentest nasıl yapılır, gentestdiet nasıl uygulanır gibi sorularınızı diyetisyeninize sorarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

[widget-114]

Yorum Yap