Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Nefes Darlığına İyi Gelen Bitkiler

Nefes Darlığına Bitkisel Çözüm!

Nefes darlığı, kişilerin nefes alıp vermekte zorlanmasıdır. Nefes darlığı toz, duman ve koku gibi çeşitli uyaranlarla karşı karşıya kalınması sonucunda ortaya çıkar. Aynı zamanda kirli hava, sanayileşme ve havadaki nem oranı da nefes darlığının oluşmasında etkin rol oynamaktadır.

Nefes darlığı birtakım hastalıklara da sebebiyet verebiliyor. Bu hastalıklar astım, bronşit  ve zatürre gibi hastalıklar görülebiliyor. Peki, nefes darlığına ne iyi gelir? Nefes daralmasına iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir? Nefes darlığına iyi gelen bitkiler nasıl kullanılır? Şimdi hep beraber nefes darlığına ne iyi gelir sorumuzun yanıtına bakalım.

Nefes darlığına iyi gelen 3 bitki

1.Lavanta

Nefes darlığına iyi gelen bitkiler arasında lavanta oldukça önemlidir. Lavantayı birkaç farklı şekilde tüketebilirsiniz.  Lavantayı tatlılara ekleyerek veya demleyerek çay olarak tüketmeniz mümkün. Nefes darlığına iyi gelen şifalı bitkiler içerisinde yer alan lavanta temiz ve taze kokusu eşliğinde buhar banyosu yapmak oldukça etkili olacaktır.

Evinizde kaynar suyun içine damlatacağınız 10 damla lavanta yağı güzel bir koku ve rahat bir nefes sağlayacaktır. Nefes darlığına ne iyi gelir diyorsanız mutlaka lavantayı deneyin.

2.Zencefil

Nefes darlığına iyi gelen bitkiler arasında yer alan zencefil doğal bir ilaç olarak nitelendirilebilir. Atımın yanı sıra pek çok hastalık için ev ilacıdır.

Nefes darlığına iyi bitkiler arasında oldukça belirgin bir yere sahip olan zencefil, solunum yolu iltihabıyla savaşır ve solunum kaslarını rahatlatır. Alternatif olarak zencefil çayı da nefes darlığına iyi gelen şeyler arasında yer alır. Nefes darlığına iyi gelen bitiler arasında yer alan zencefilin günde bir kez alınması nefes darlığının giderilmesinde oldukça etkili olacaktır.

[widget-87]

3.Biberiye

Nefes darlığına iyi gelen bitkilerden bir diğeri de biberiyedir. Biberiyenin içerisinde bulunan maddeler ve bu maddelerin özelikleri nefes almayı kolaylaştıran ve rahat nefes alıp vermeyi sağlayan bir etkiye sahiptir. Biberiye solunum yollarının açılmasında oldukça etkili bir besindir.

Nefes darlığınızın geçmesi için biberiye tüketimini de ihmal etmemeniz gerekir. İçerisinde bulunan önemli maddeler nefes darlığına iyi gelen bitkiler içerisinde yer almasını sağlamaktadır.

Nefes darlığına ne iyi gelir sorumuzu cevapladık. Sizlere nefes darlığına iyi gelen bitkiler nelerdir anlattık.  Bu besinlerin tüketimine özen gösterilmesinde yarar var aksi takdirde nefes darlığı rahatsızlığı sizi oldukça rahatsız edecektir. Nefes darlığına iyi gelen bitkiler sağladıkları faydalar ile yaşantımıza etkili bir dokunuşta bulunuyorlar. Nefes darlığına iyi gelen bu bitkilerin tüketimi elbette ki önemli fakat bir doktor tavsiyesinde kullanılmasını tavsiye ederiz.

[widget-100]

Yorum Yap