Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Göbek Eritme Yolları

Göbek Eritme Hareketlerini Keşfet Göbek Yağlarını Yok Et!

Şişmanlık, fazla kilolar ve bölgesel yağlanma gibi problemler yaşam kalitesini düşürmekle birlikte kişilerin psikolojisi üzerinde de olumsuzluklara neden olabilmektedir. Özellikle göbek, eritilmesi oldukça zor bir bölgedir. Ayrıca göbek bölgesinde yer alan fazlalıklar, sağlık sorunlarına yol açabilir ve mutsuzluğa neden olabilir.

Bölgesel yağlanma ve fazla kiloların en önemli sebebi; sağlıksız beslenme, hareketsizlik, yaşam kalitesine özen gösterilmemesidir. Göbek eritme yolları uygulanmadan önce bir uzman tarafından vücut kitle indeksine ve yağ oranına bakılmalıdır. Daha sonra kişiye uygun bir program verilmelidir. Böylece daha hızlı sonuç alınabilir. Peki, göbek eritme yolları nelerdir? Göbek eritme hareketleri hangileridir? Göbek eritme egzersizleri nasıl yapılır? İnceleyelim…

Göbek eritme yolları;

1.Lifli gıdalar tüketin

Göbek eritme yolları arasında yer alan lifli gıdalar, uzun sürede sindirilen bu sayede de yemekten sonra geç acıkmanızı sağlayan tokluk hissi veren gıdalardır. Ayrıca bu gıdalar sindirim sisteminin iyi çalışmasına da yardımcı olmaktadır.

Göbek eritme yolları arasında bulunan lifli gıdalar az acıktırarak kilo vermenizi sağlar. En önemlisi bu gıdalar göbek yağlarına karşı savaşmaya yardımcı olabilirler. Yapılan gözlemsel bir çalışmada lif içeren besinleri tüketen kişilerde göbek yağı oluşumunda azalma görülmüştür.

2.Fazla alkol tüketiminden kaçının

Göbek eritme yolları arasında yer alan önemli bir nokta da alkol tüketimidir. Alkol az tüketildiğinde yararlı olabilir fakat fazla tüketildiği takdirde çok ciddi zararlar oluşturabilir.

Göbek eriten yöntemler arasında alkol tüketimini azaltmak oldukça önemlidir. Alkolün aşırı tüketilmesi bel çevresi ve göbek yağlanmasına neden olmaktadır.  Bu nedenle göbek eritme yolların arasında olukça önemli olan alkol tüketimi tamamen bırakılmasa da azaltılmalı.

[widget-87]

3.Göbek eritme egzersizi yapın

Göbek eritme yolları arasında tabi ki göbek eritme egzersizleri de yer almaktadır. Göbek eritme egzersizleri daha sağlıklı olmak ve kalori yakmak için oldukça etkilidir.

Göbek eritme hareketleri arasında yer alan bu egzersiz oldukça etkili bir yöntemdir.  Göbek eritme hareketleri ne kadar sık yapılırsa o kadar fayda sağlayacaktır. Ayrıca yapılan bir çalışmada menopoz sonrası kadınların haftada 300 dakika aerobik egzersiz yapması sonucu tüm bölgelerinden oldukça fazla yağ erittikleri gözlemlenmiştir.

4.Stresi azaltın

Göbek eritme yolları arasında yer alan bir diğer önemli konu hayatımızdaki stres. Stres, stres hormonu olarak da bilinen kortizol üretmek için adrenalin bezlerini tetikleyerek göbek yağlarının oluşumunu arttırabilir.

Göbek eritme yolları arasında yer alan stres azaltma birçok noktada faydalı olacaktır. Araştırmalar sonucunda yüksek kortizol düzeylerinin iştahı bununla beraber göbek yağı oluşumunu arttırdığı gözlemlenmiştir. Ayrıca, geniş bel yapısına sahip kadınlar strese yanıt olarak daha fazla kortizol üretirler ve bu yüzden göbek bölgelerindeki yağlanmayı arttırırlar.

Göbek eritme yolları göbeğini eritmek isteyenlerin deneyebileceği basit yöntemlerdir. Göbek eritme yolları arayan bireyler hem beslenmelerine hem egzersizlerine hem de ruhsal durumlarına dikkat etmelidir. Göbek eritme yöntemleri uygulanmadan önce ve uygulandığı sırada bir diyetisyen desteğinin alınması sağlık açısından çok faydalı olacaktır. Bu nedenle göbek eritme yöntemlerinden sağlıklı bir sonuç alınabilmesi için bir diyetisyen ile işbirliği içerisinde bulunulmasını öneririz.

Göbek eriten egzersizler, göbek eritme hareketleri ve göbek eritme yöntemleri için mutlaka size özel beslenme ve egzersiz programlarından destek alın…

[widget-109]

Yorum Yap