Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Güzellik ve Estetik Uygulamalar – Ameliyatsız Estetik Uygulamalarda Rekor!

Günümüzün En Dikkat Çeken Güzellik ve Estetik İşlemleri

Son yıllarda güzellik ve estetik uygulamaların çeşidi ve bu uygulamaları yaptıran kişi sayısı oldukça arttı. İlerleyen teknolojik gelişmeler ve yöntemlerle birlikte yalnızca birkaç saat süren ameliyatsız güzellik ve estetik uygulamalar sayesinde 10 – 15 yaş gençleşmek, birkaç beden incelmek ve sıkılaşmak mümkün oluyor.

Özellikle yüzdeki kırışıklıklar, genişlemiş gözenekler, lekeler, tüyler, cilt kuruluğu, yağ yakma gibi geniş bir alanda uygulanabilen güzellik ve estetik uygulamalar; hem sağlıklı bir görünüm kazandırıyor hem de kişinin estetik kaygılarını gideriyor. En çok tercih edilen; botoks, peeling, boyun gerdirme, kaş kaldırma, bölgesel zayıflama, selülit giderme, yağ aldırma, kavitasyon, vakum terapi, lenf drenaj, radyofrekans, plazmajel ve dolgu uygulamaları ile estetik kusurlar gideriliyor ve kısa sürede kişi yeni hayatına adapte olabiliyor.

Peki son yılların modası güzellik ve estetik uygulamalar neler? Güzellik uygulamaları ve estetik uygulamaları neden bu kadar çok tercih ediliyor? Yakından bakalım…

 

Ameliyatsız Güzellik Uygulamaları Tamamlayıcı ve Canlandırıcı!

Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği tarafından yapılan araştırmalara göre son yıllarda ameliyatsız estetik uygulamalar daha çok tercih ediliyor. Kayıtlı verilere göre tüm dünyadaki toplam cerrahi olmayan uygulama sayısı 8 milyon 759 bin 187. Güzellik uygulamaları arasında cerrahi tekniklerin en büyük rakibi monopolar radyofrekans ve soğuk lipoliz. Bu teknikler yüz ve vücut germe uygulamasını ameliyatsız gerçekleştirmeyi sağladığı için tercih ediliyor. Aynı zamanda yaşlanmayla birlikte gevşeyip incelen kolajen yapının uyarılarak kısaltılıp kalınlaştırılması şeklinde çalışan bu yöntem cildi sıkılaştırır ve toparlar.

[widget-87]

Bunun dışında botoks, plazmajel ve dolgular da cilt kusurlarını gidermek ve kırışıklıkları ortadan kaldırmak için kullanılan ameliyatsız estetik uygulamalardır. En çok tercih güzellik ve estetik uygulamalar:

 • Botoks
 • Radyofrekans
 • Lipoliz
 • Kaş kaldırma
 • Yüz gerdirme
 • Bölgesel incelme
 • Dolgu
 • Selülit tedavisi
 • Kavitasyon
 • Vakum terapi
 • Leke ve iz tedavisi
 • Yağ dokusu enjeksiyonu

Güzellik uygulamaları arasından özellikle anti-aging yöntemler olan dermal dolgular, botulinum toksini ve yağ enjeksiyonları ile iğnesiz olarak uygulanan modern kimyasal soyma yapan ürünle ince kırışıklıkların giderilmesini sağlıyor. Ameliyatsız estetik uygulamaları hastanede yatış gerektirmemesi ve kısa sürede iyileşme sağlamasıyla güzellik dünyasında mihenk noktası olarak kabul ediliyor.

Estetik uygulamaları her geçen gün sayıca artsa da hekimler geçerliliği kanıtlanmış olanlar daha çok talep görüyor. Ameliyatsız estetik uygulamalar güzellik salonu ve güzellik merkezi adı altında hizmet veren kuruluşlarda yapılıyor.

Botoks İle 2 Dakikada Gergin ve Genç Bir Cilt!

Güzellik ve estetik uygulamalar arasında en çok tercih edilen botoks. Bunun nedeni kısa sürede yapılması ve diğerlerine göre daha ekonomik olmasıdır. Özellikle alın ve göz çevresi kırışıklıklarının giderilmesi için son zamanların en ideal yöntemidir. Ameliyatsız estetik isteyenler için birebir olan botoks işleminde 2 dakika içinde kişi farklı bir görünüme kavuşabilir.

Botoks; mimik ve kırışıklığa neden olan kasların hareketlerini minimalize ederek, cilt yüzeyindeki kırışık bölgelerin düzelmesini sağlamaktır. Uzman ellerde yapılmadığında sonuçlar beklenildiği gibi olmamakta hatta istenmeyen durumlar ortaya çıkmaktadır. Güzellik ve estetik uygulamalar yapılırken mutlaka uzman kontrolünde gerçekleştirilmelidir. Ameliyatsız estetik yapılması sonuçların her zaman yüz güldürücü olacağı anlamına gelmez.

[widget-109]

Yorum Yap