Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Bölgesel Zayıflama Nedir? Bölgesel Zayıflama İçin En Etkili 5 Yöntem

Bölgesel Zayıflama İle Kilolarınıza Kısa Sürede Veda Edin!

Kadınlarda ve erkeklerde hormonlara bağlı olarak farklı bölgelerde yağlanmalar oluşur. Kadınlarda daha çok kalça bölgelerinde yağlanma olurken erkeklerde ise bel gölgesinde yağlanma meydana gelir. Kilo vermeye çalışırken de en çok bu bölgeler sorun çıkartır. İşte bölgesel zayıflama dediğimiz şey de bu bölgelerdeki yağlardan kurtulmaya yönelik, bölgesel kilo verme yöntemleri dizisidir. Bölgesel zayıflama aslında o bölgede bulunan yağları parçalayarak vücudun geri kalanına yayma çabası olarak tanımlanabilir. Bölgesel zayıflama ile birlikte sıkılaşmak da beraberinde gelir.

Ancak sanılanın aksine uygulanan diyet ve zayıflatan egzersizlerle bölgesel incelme mümkün olmamaktadır. Bu tarz uygulamalar yağ yakımını vücudun her bölgesinde gerçekleştireceği için sadece istediğiniz kısmında yağ yakmayı başaramazsınız. Onun yerine bölgesel yağ yakmaya yarayan özel yöntemler ve egzersizler uygulamalısınız.  Peki bölgesel zayıflama yöntemleri nelerdir? Soğuk lipoliz, medikal ozon tedavisi, akustik dalga terapisi, ultrakavitasyon, karboksiterapi gibi bölgesel incelme yöntemleri işe yarıyor mu? Birlikte inceleyelim…

Bölgesel Zayıflama İçin 5 Etkili Yöntem

Bölgesel zayıflama için her bölgede farklı yöntem uygulamak gerekmektedir. Çünkü karın, basen ve bel bölgeleri farklı şekillerde çalışmaktadır. Bu nedenle her bölge için farklı bir yöntem mevcuttur. En iyi bölgesel zayıflama yöntemleri şunlardır:

1. SOĞUK LİPOLİZ

Özel bir alet yardımıyla uygulama yapılacak olan alanda vakum yaparak deri ve deri altı dokusunu kendisine çekerek o bölgede kan dolaşımını yavaşlatır. Böylece o bölgedeki yağ dokuları hareketsiz hale getirilmiş olur. Ardından soğuk ile yağ hücrelerinin donmasını sağlar böylece hücreler yavaş yavaş ölerek yağlar vücuttan atılır. En çok tercih edilen bölgesel zayıflama yöntemi olarak bilinmektedir.

2. MEDİKAL OZON TEDAVİSİ

Bölgesel zayıflama yöntemi olan medikal ozon tedavisi, %5 ozan ve %95 oksijenden oluşan bir bölgesel incelme tekniğidir. Ozon ve oksijen dolaşım bozukluklarında, cilt mantarları ve enfekte cilt lezyonlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Bölgesel incelme yöntemleri arasında son yıllarda popüler olanlardan biridir.

[widget-87]

3. AKUSTİK DALGA TERAPİSİ

Akustik dalga terapisi, yıllardır selülit gibi bir problemi kolayca çözen bir yöntemdir. Bu bölgesel incelme yöntemi uygulanırken hiçbir kimyasal madde kullanılmamaktadır. Ayrıca lazer uygulaması da yoktur. Sadece güçlü ses dalgaları ile vücuda yapılan darbelerden oluşmaktadır. Bölgesel incelme yöntemleri arasındaki bu uygulamayla hem selülitlerden hem de sarkama problemlerinden kolayca kurtulmak mümkündür.

4. ULTRAKAVİTASYON

Bu bölgesel zayıflama yöntemi cerrahi olmayan bir yöntemdir. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması ile gerçekleştilir. Bunun sonucunda yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç meydana gelir. Bölgesel incelme yöntemleri arasındaki ultrakavitasyon ile yağ sıvılaştırılarak vücuttan atılması sağlanır.

5. KARBOKSİTERAPİ

Karboksiterapi, karbondioksit gazının deri altına enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen bir yöntemdir. Çok kolay bir tedavi yöntemi olması sebebiyle son yıllarda oldukça popülerleşmektedir. Bu bölgesel incelme yöntemi lokal yağların giderilmesine ve cildin gençlendirilmesine yardımcı olur.

Yaşadığınız problemlere bağlı olarak hangi bölgesel zayıflama yönteminin daha etkili olacağı durumu değişmektedir. Yapmanız gereken bir uzman tavsiyesiyle hareket ederek kendinize en uygun yöntemi tercih etmenizdir. Her şeyde olduğu gibi bu yöntemlerin de kendi içlerinde dezavantajları bulunmaktadır. Kimi yöntemler daha çok radyasyon içerirken kimisi daha az içerir. Bunlar da göz önüne alınarak hangi yöntemin size daha uygun olduğuna karar vermelisiniz.

Hangi Bölgesel İncelme Yöntemi Daha Etkilidir?

Bölgesel zayıflama tabii ki hiç bir zaman tek başına tam anlamıyla fayda etmez. Bölgesel zayıflama seansına başladığınız takdirde bunu destekleyecek beslenme alışkanlıkları da yaratmanız gerekir. Ayrıca kimi yöntemler bazı hastalıkları olan kişiler için önerilmez. Bu nedenle bir diyetisyen desteği alarak, en uygun yönteme karar vermeniz çok önemlidir.

Ayrıca başladığınız seansı bitirmeden yarım bırakmak da yapılan hataların başında gelmektedir.
Asla başladığınız bir bölgesel zayıflama yöntemini yarım bırakmayın. Yarım bıraktıktan sonra alınan yağlardan daha fazlası tekrar vücudunuza geri dönebilir hem de aynı zamanda sarkmalar yaşayabilirsiniz. Size uygun bölgesel zayıflama yöntemi hakkında bilgi almak için diyetisyeninize ulaşın.

[widget-109]

Yorum Yap