Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Meme Küçültme Sonrası Beslenme Önerileri

Meme Küçültme Sonrası Beslenmede Önemli Noktalar

Göğüsleri normalden daha büyük olan kadınlar sırt ve boyun ağrıları, göğüslerin altının aşırı terlemesi, solunum yolu enfeksiyonu gibi rahatsızlıklar geçirebilirler. Bu yüzden büyük göğüslü kadınlar meme küçültme ameliyatı olarak rahatsızlıklarından kurtulup daha estetik bir görünüme kavuşabilirler. Günümüzde göğüs küçültme ameliyatı en sık yapılan ameliyatlardan biri olmuştur.

Göğüslerin aşırı büyük olması, fazla kilolardan kaynaklanabileceği gibi hormonal sebeplerden veya kalıtımsal özelliklerden de kaynaklanabilir. Bu durumu ortadan kaldırmak, daha hafif hissetmek  ve orantılı göğüslere sahip olmak için meme küçültme ameliyatı tercih edilmektedir. Ancak göğüs küçültme ameliyatı sonrası göğüslerin elde edilen formunu koruması için dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Peki, meme küçültme sonrası beslenme nasıl olmalıdır? Göğüs küçültme ameliyatı sonrası beslenme ilkeleri neler? Birlikte inceleyelim…

 

Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonrası Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Günümüzde teknolojinin artmasıyla birlikte estetik ameliyatı olmak herkes için mümkün hale gelmiştir. Büyük göğüslere sahip olan bayanlar da göğüslerini küçültmek için meme küçültme ameliyatı olmaktadırlar. Ancak göğüs küçültme ameliyatı sonrası beslenme konusuna dikkat edilmez ise göğüsler eski büyüklüklerine geri döneceklerdir. Bu yüzden göğüs küçültme ameliyatı sonrası beslenme oldukça önemlidir.

[widget-87]

Meme küçültme ameliyatı olan kişilerin bol lifli gıdalar tüketmelerinde fayda vardır. Çünkü lif bakımından zengin besinler tüketmek kişilerin zayıflamasına yardımcı olacaktır. Bu bakımdan göğüslerde yağ birikiminin de önüne geçecektir. Bol su içmek ve tuz tüketiminden kaçınmak da vücutta ödem oluşmasını engelleyecektir böylece göğüsler olduğundan daha büyük görünmeyecektir. Ayrıca günde en az 2 litre su içmek vücuttan toksin atamaya da yardımcı olur. Bunun yanında C vitamini içeren besinler tüketmek de cildin diri kalmasını sağlar ve göğüslerin kendini salmasını engeller. C vitamini açısından en zengin besin olan limonu suya sıkarak tüketmek göğüslerin küçük kalması için çok etkili bir yöntem olacaktır. Meme küçültme sonrası beslenme sürecinde suyun önemi yadsınmamalıdır.

Meme küçültme ameliyatı sonrası göğüslerin sarkmasını engelleyecek egzersizlere yer vermek ve devamlı dik oturmak göğüslerin tekrar büyümesini engellemek açısından oldukça önemlidir. Meme küçültme sonrası beslenme ve egzersiz ile birlikte sağlıklı bir hayat mümkündür.

Küçük Göğüsler İçin Yediklerinize Dikkat Edin! Meme Küçültme Sonrası Beslenme

Meme küçültme sonrası beslenme göğüslerin tekrar büyümemesi açısından çok önemlidir. Ancak bunun yanında spor yapmak, kan basıncını engelleyen sutyen giymemek, dik oturmak, fazla kilolardan kurtulmak da oldukça etkili olacaktır.

Meme küçültme ameliyatı sonrası göğüslerin tekrar büyümesini engellemenin yollarını detaylı bir şekilde öğrenmek için alanında uzman diyetisyenlerden ve meme küçültme ameliyatı yapan uzmanlardan randevu alarak sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Meme küçültme sonrası beslenme doğru ve yeterli olduğunda daha sağlıklı bir hayat mümkündür.

[widget-104]

Yorum Yap