Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Karın Gerdirme Ameliyatı Sonrası Beslenmenin Önemi

Karın Gerdirme Ameliyatı Sonrası Diyet Yapılmadığında Eski Görüntü Tekrar Oluşuyor!

Spor ile istediği görüntüye ulaşamayanlar soluğu ameliyatlar ve estetik operasyonlarında alıyor. Günümüzde istenilen bölgeye ameliyat ile müdahale edebilmek mümkün. Yapılan bu müdahalelerden biri de karın gerdirme ameliyatı. Tabi karın gerdirme ameliyatı sonrası beslenme de oldukça önemli.

Çağımız teknoloji çağı ve artık istediğimiz her şeyi yapmamız olağan. Tıptaki gelişmeler de aşikar. Estetik anlamda isteğimiz şekilde görünmemiz mümkün. Yapılan bu ameliyatlar ile bambaşka görüntülere ulaşılıyor. Karın gerdirme ameliyatı da bunlardan biri. Tabi bunların sonrasında beslenmeye de dikkat etmek gerekiyor.  O halde karın gerdirme ameliyatı sonrası beslenme nasıl olmalı? Karın gerdirme ameliyatı sonrası diyet programı nasıl olmalı? Karın gerdirme ameliyatı sonrası nasıl beslenmeli?

 

Karın Gerdirme Ameliyatı Sonrası Nasıl Beslenmeli?

Karın gerdirme ameliyatı sonrası güzel bir görüntüye sahip olmanın yanı sıra dikkatli bir beslenme sürecine girmiş olursunuz. Karın gerdirme ameliyatı sonrası bir süreliğine gaz ve şişkinlik sorunu yaşayabilirsiniz. O yüzden karın gerdirme ameliyatı sonrasında beslenme konusunda oldukça hassas davranmalısınız. Gaz ve şişkin problemine yol açacak yiyecek ve içeceklerden uzak durmalısınız.

[widget-87]

Gaz yapan besinleri daha açıklayıcı bir şekilde söyleyecek olursak; nohut, mercimek, barbunya, salatalık, ayran, pırasa, sarımsak, cacık, lahana, soğan, karnabahar, portakal, kavun, üzüm ve diğer çiğ sebzeler karın gerdirme ameliyatı sonrası beslenme listesinde bulunmaması gereken yiyecekler arasında yer almaktadır.

Tüm bunların yanı sıra karın gerdirme ameliyatı sonrası beslenme döneminde aşırı besin tüketiminden kaçınılmalıdır. Sağlıklı yaşamın en önemli kurallarından biri olan öğün atlamamaya dikkat edilmelidir. Tüketilen yağ miktarına özen gösterilmelidir. Bunun dışında ideal kilo korunmalıdır. Sağlıklı besinler tüketilmeli ve bol bol su tüketimine dikkat edilmeli.

Karın Gerdirme Ameliyatı ve Sonrası

Karın gerdirme ameliyatı olunmasının elbette ki öncelikli sebebi çekici bir vücuda sahip olmaktır. Tabi bu ameliyat öncesinde tetikler tam anlamıyla yapılmalı. Ameliyatın riskleri öğrenilmeli ve yapılması gerekenler hakkında bilinçlenmelidir. Karın gerdirme ameliyatı öncesinde doktorun istediği kiloya ulaşılması en sağlıklısı olacaktır. Bu nedenle ameliyat sonrasında spor ne kadar önemliyse öncesi içinde önemlidir.

Ameliyat öncesinde ideal kiloya ne kadar yaklaşırsanız ameliyat sonrasında sonuçtan o kadar memnun kalırsınız. Bu nedenle istediğiniz gibi bir sonuç alabilmek için doktorunuzun uyarılarını dikkate alarak beslenme ve egzersiz konusunda dikkatli davranmalısınız.  Yediğiniz yiyeceklerin miktarı ve türü de oldukça önemlidir. Kısacası karın gerdirme ameliyatı sonrası beslenme konusuna ne kadar özen gösterirseniz sonuçtan o kadar memnun kalırsınız.

[widget-104]

Yorum Yap