Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası Beslenme

Göğüs Büyütme Ameliyatında İyileşme Süreci

Küçük göğüslerinden şikayetçi olan kişilerin başvurdukları bir yöntem olan göğüs büyütme ameliyatı günümüzde yaygın olarak yapılan bir estetik ameliyatı türüdür. Göğüs büyütme sonrası beslenme konusuna dikkat etmek göğüslerin daha diri kalmasını sağlayacaktır. Bunun yanında doğru sutyen kullanımı ve göğüs bölgesine buz uygulamak da meme büyütme ameliyatını destekleyecektir.

Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında doktor önerilerine uymak, gerekli pansumanları yapmak, hijyene özen göstererek göğüs bölgesini temiz ve kuru tutmak iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Bunun yanında günlük hayatta tüketilen bazı besinler de göğüslerin daha dik ve büyük olmasına yardımcı olacaktır. Meme büyütme ameliyatı sonrası sofralarda göğüs dokusunun büyümesinde etkili olacak besinlere yer vererek göğüslerin diriliğini korumak mümkündür. Peki göğüs büyütme sonrası beslenme nasıl olmalıdır? Meme ameliyatı sonrası yeme-içme alışkanlıklarında neler değişir? Yakından bakalım…

 

Göğüs Büyütme Sonrası Beslenme Nasıl Olmalı?

Dik ve büyük göğüslere sahip olmak pek çok kadının hayalidir. Daha güzel görünmenin sırrını göğüslerini büyütmede bulan kadınlar meme büyütme ameliyatı olmaktadırlar. Ancak göğüs büyütme ameliyatı sonrası göğüslerin diriliğini korumak için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

[widget-87]

  • Göğüs büyütme ameliyatı sonrası süt ve süt ürünleri tüketilmeli, yemeklerde soya sosuna yer verilmelidir.
  • Keten tohumu, arpa, kabak, ay çekirdeği göğüs dokularına etki ederek göğüslerin diri kalmasını sağlayacaktır. Göğüs büyütme sonrası beslenme dikkate alındığında göğüslerin formu korunacaktır.
  • Vücut kıvrımlarının daha belirgin olması için havuç, brokoli, üzüm, kavun, mercimek, kereviz, nohut, bezelye gibi sebze ve baklagiller de göğüs büyütme sonrası beslenme listelerinde muhakkak olmalıdır.
  • Elma, kiraz, üzüm, kavun gibi meyveler tüketmek de göğüslerin daha dolgun gözükmesini sağlayacaktır. Göğüs büyütme sonrası beslenme önerisi isteyenlere duyurulur.
  • Zeytin, yulaf ezmesi, tahıl ürünleri de göğüs büyütme ameliyatı sonrası beslenme sürecinin olmazsa olmazlarındandır.
  • Göğüs büyütme ameliyatı sonrası her operasyonda olduğu gibi vücut su kaybedecektir. Bu nedenle bol su içmeniz önerilmektedir.

Daha büyük göğüslere ulaşmak isteyen kadınların bu gıdaları tüketmesi onları hayal ettikleri görümüne kavuşturacaktır. Bunun yanında meme büyütme ameliyatı sonrası doktorun verdiği tavsiyelere de uymak gerekmektedir.

Büyük Göğüslere Kavuşmak Hayal Değil!

Göğüs büyütme sonrası beslenme listesine vücutta yağ yapıcı gıdalara yer vermek göğüs bölgesindeki dokuların yağlanmasını ve göğüslerin daha çok büyümesini sağlayacaktır. Bunun yanında meme büyütme ameliyatı sonrası vücudu dinlemek ve ameliyatlı bölgeyi korumak oldukça önemlidir.

Meme büyütme ameliyatı sonrası beslenme nasıl olmalı sorusuna cevap arıyorsanız size en yakın diyetisyenden randevu alabilir ve daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Göğüs büyütme sonrası beslenme düzeninizi oluşturarak göğüs büyütme ameliyatı yan etkileri ile mücadele edebilirsiniz. Daha güzel ve özel hissetmenin zamanı geldi…

[widget-104]

Yorum Yap