Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Erkeklerde Yağ Oranı Düşürme - Daha Sıkı Bir Vücuda Sahip Olmak İsteyenler Buraya!

Erkekler Vücut Yağ Oranını Düşürmek İçin Ne Yapmalı?

Son zamanlarda erkekler, daha sağlıklı görünmek için fit bir vücuda kavuşmak istemektedirler. Fit bir vücuda kavuşmak ve kasların daha belirgin olmasını sağlamak için vücuttaki yağ oranının düşürülmesi gerekmektedir.  Bu yüzden de son dönemde erkek vücut yağ oranı düşürme konusu çokça araştırılmaktadır. Siz de vücut yağ oranı nasıl düşürülür diye merak ediyorsanız bu yazımız sizin için bilgilendirici olabilir.

Erkeklerde zayıflamanın yolu yağ ve kas oranının dengeli olmasından geçmektedir. Yağ oranı yüksek olan erkekler bazı basit egzersizler ve beslenme önerileri ile bu dengeyi sağlayabilirler. Erkekler için zayıflama önerilerini dikkate alanlar hayatlarında yapacakları küçük değişiklikler ile daha fit ve sağlıklı bir görünüme kavuşacaklardır.

Erkekler Zayıflamak İçin Ne Yapmalı? - Erkekler İçin Zayıflama Programı

Vücuttaki yağ ve kas oranını dengelemek erkeklerde yağ oranı düşürme konusunda kolaylık sağlayacaktır. Daha sağlıklı bir görünüme kavuşan erkekler de işlerinde ve sosyal hayatlarında daha aktif olacaklardır. Vücut yağ oranını düşürmek için yapılması gerekenler:

1.Bol su içmek

Erkeklerde yağ oranı düşürmek için mutlaka günde en az 2 litre su içilmesi gerekir. Bunun dışında yemeklerden önce içilecek 2 bardak su da yağ yakımını hızlandırması açısında erkekler için zayıflama programında kendine yer bulmalıdır. 

Yemek yemeden önce 2 bardak su içen kişilerin öğünlerden aldıkları kalori düşürecek ve erkeklerde kilo verme için gerekli olan yağ oranında azalma meydana gelecektir. Yemekten hemen önce içilen su kişiyi tok hissettirir ve aşırı yeme isteğinin önüne geçer.

2.Porsiyonları küçültmek

Erkeklerde yağ oranı diyetisyen yönlendirmeleriyle düşürülmelidir. Bunun için atılması gereken adımlardan biri de yemek yenilen tabakları küçültmektir. Tabak boyutları yemeğin porsiyonunu da etkilemektedir. Tabak ne kadar büyük olursa öğünde yenilen yemek miktarı da o derece artacaktır. Bu yüzden öğünlerde küçük tabaklar tercih edilmelidir.

Erkekler için zayıflama diyeti hazırlanırken porsiyon boyutu kısmak tavsiye edilmektedir. Porsiyon boyutunu kısmak öğünlerden alınacak kaloriyi de azaltacaktır. Erkeklerde yağ oranı düşürme küçük porsiyonlarla daha kolay.

[widget-87]

3.Sebze tüketmek

Lif oranı yüksek olan yiyecekler çok iyi yağ yakıcılar olarak bilinmektedir. Bu yüzden lif açısından oldukça zengin olan sebzeler, erkek vücut yağ oranı nasıl düşürülür diyenlere çözüm olacaktır. Sebze tüketmek, yemeklerin hacmini artırır böylece kişi olduğundan daha fazla tokluk hisseder.

Sebze tüketmek sindirim sistemi üzerinde de olumlu etkiler sağlayacaktır. Sebzelerin içinde bulunan lifler, sindirim sistemini düzenler ve bu sistemin sağlıklı bir şekilde devam etmesine yardımcı olur. Erkekler için zayıflama diyeti içinde sebze önemli bir yer tutmaktadır.

4.Limonlu su tüketmek

Sabahları içilecek 1 bardak limonlu su sindirim sistemini hızlıca çalıştırır ve bağırsakların uyarılmasını sağlar. Limonlu su içmek, kişilere gün içerisinde doğal bir enerji desteği de verir. Yüksek kalorili kahvelerin yanında içilen limonlu su, gereksiz kalori alımının da önüne geçer.

Erkek vücut yağ oranı düşürme yolları arasında olan limonlu su tüketimi kişinin c vitamini ihtiyacının üçte birini karşılamaktadır. İçeceklere limon posası eklemek de kişilerin daha fazla tok hissetmelerine yardımcı olmaktadır. Yağ ve kas oranını dengelemek için limonlu su tüketmek aksatılmamalıdır.

5.Yavaş Yemek

Erkeklerde yağ oranı diyetisyen önerilerinden biri de yavaş yemektir. Yavaş yemek doygunluk hissini artıracak ve kişilerin aşırı yemek yeme eğilimlerinin önüne geçecektir. Yavaş yemek yendiği takdirde beyin midenin hızına yetişir ve daha az kalori alınarak doyma hissine ulaşılır. Erkeklerde kilo verme böylece kolaylaşır.

Yavaş yemek için lokmalar arasında 1 yudum su içmek tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda yemek yerden televizyon karşısında oturulmamalıdır. Televizyon karşısında yemek yiyeceklerin tamamen çiğnenmesini engelleyebilir ve yemeklerin daha hızlı tüketilmesine neden olur. Erkeklerde yağ oranı düşürme programında her zaman yavaş tüketim önerilir.

Erkeklerde yağ oranı düşürme uygulamaları kadınlara oranla daha hızlı sonuç verir. Çünkü erkeklerin kas oranı kadınlardan daha fazladır. Erkeklerde zayıflama diyeti ve erkeklerde yağ oranı diyetisyen tavsiyeleri sayesinde kısa sürede forma girmek mümkündür.

Sağlıklı görünmek için fit bir vücuda kavuşmak isteyen erkeklerde kilo verme pek çok yolla uygulanmaktadır. Uzman diyetisyenlerden yardım almak erkek vücut yağ oranı düşürmeyi hem kolaylaştırır hem de zayıflamanın kalıcı olmasını sağlar. Erkekler zayıflamak için ne yapmalı sorunuza yanıt almak ve erkeklerde kilo verme yolları hakkında bilgi sahibi olmak için mutlaka diyetisyeninizi bulmalısınız.

[widget-98]

Yorum Yap