Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Özel Hastanelerde Diyetisyen Muayene Ücreti Ne Kadar?

Özel Hastane Diyetisyen Ücretleri Neye Göre Belirleniyor?

Diyetisyenlik mesleği; devlet hastanelerinde, özel hastanelerde, üniversite hastanelerinde, özel branş hastanelerinde, özel kliniklerde, toplum sağlığı merkezlerinde, kadın doğum ve çocuk hastanelerinde, diyaliz merkezlerinde, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde, özel klinik ya da polikliniklerde, belediyelerde, yaşlı bakım evlerinde, çocuk esirgeme kurumlarında ve diğer sosyal hizmet kurumlarında yapılabiliyor. Her bir kurum muayene ücretlerini kendi fiyat politikalarına göre belirliyor. Özel hastane diyetisyen ücretleri de bu nedenle değişiklik gösterebiliyor.

Özel hastanede diyetisyen ücretleri; şehirden şehre farklı aralıklarda karşımıza çıkabiliyor. Özel hastane diyetisyen fiyatları üzerinde; hastanenin ününden diyetisyenin deneyimine kadar çeşitli faktörler etkili oluyor. Peki diyetisyen muayene ücreti özel hastane ve kliniklerde neye göre belirleniyor? Özel hastanelerde diyetisyen ücretleri aralıkları ne? Yakından bakalım…

 

Özel Hastanede Diyetisyen Var Mı? Danışmanlık Fiyatları Ne?

Özel hastanede diyetisyen var mı dite düşünüyor olabilirsiniz. Çünkü diyetisyenlerin genelde kendi ofislerinde hizmet verdiği gibi bir algı var. Ancak her özel hastanede mutlaka diyetisyen olmak zorunda. Hangi hastanelerde diyetisyen olduğunu öğrenmek için, ALO 182 hattını arayabilirsiniz. Aradığınız hat sizi operatöre bağlayacaktır. Bağlandığınız zaman T.C. kimlik numaranızı vermeniz istenir. Operatöre randevu almadan önce, hangi özel hastanelerde diyetisyen olduğunu sorabilirsiniz. Size en yakın hastaneyi operatörünüz söyleyecektir.

[widget-87]

Bununla birlikte Türkiye’de özel hastane diyetisyen ücretleri şehrinize göre belirlenmektedir. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde özel hastanelerde hizmet veren diyetisyenlerin ücretleri yüksekken Van, Hakkari, Ağrı, Siirt vb. küçük illerdeki özel hastanelerde diyetisyen fiyatları daha uygundur. Ayrıca büyük şehirlerde diyetisyen sayısı fazla olduğu için rekabet de söz konusu olmaktadır. Bu nedenle ünlü diyetisyenlerin görüşme ücretleri çok yüksek rakamlara kadar çıkabilir. Yani özel hastanede diyetisyen ücretleri, devlet hastanelerine göre %200’e varan oranlarda yüksek olabilir.

Diyetisyen muayene ücreti özel hastane için yüksekken görüşme paketleri daha ekonomik olabilir. Danışmanlık planlaması sonrasında yapılacak görüşme sayısına göre diyetisyenler ücretlendirme yapmaktadır. Özel hastane diyetisyen ücretleri; aylık ya da yıllık olarak belirlenmekte olup ortalama 100 TL ile 1000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Son olarak belirtmek gerekir ki özel hastane diyetisyen fiyatları; danışmanlık süresine, yapılacak tahlillere, kişinin herhangi bir sağlık sorunu olup olmamasına, ek hizmetlere göre belirlenmektedir. Özel hastanelerde diyetisyen ücretleri hakkında bilgi almak için gitmek istediğiniz hastaneyi aramalısınız.

Özel Hastanelerde Diyetisyen Ücretleri Çok Mu?

Özel hastane diyetisyen ücretleri bütçenizi biraz zorlayabilir ancak almak istediğiniz hizmetin daha kaliteli olması açısından devlet hastaneleri dışında özel hastaneleri de değerlendirmenizi öneririz. Diyetisyenler kendi kliniklerinde de özel hastanelerde istedikleri ücretler kadar danışmanlık fiyatı istiyorlar. Bu nedenle diyetisyene gitmek istiyorsanız fiyatlarından çok deneyimlerine ve danışanları tarafından önerilip önerilmediklerine dikkat edin.

“Özel hastanede diyetisyen paralı mı?” sorunuza yanıt verebildiysek sizleri şimdiden sağlıklı bir yaşama giden yolda attığınız adımdan dolayı tebrik edebiliriz. Türkiye’nin en iyi diyetisyenleri sayesinde dilediğiniz kiloya ve sağlıklı bir hayata kavuşmanız çok kolay olacak, inanın…

[widget-117]

Yorum Yap