Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Diyetisyen Konsültasyonu Fiyatları

Diyetisyen Ücretleri Neye Göre Belirleniyor?

Alıştığınız diyetisyen görüşmelerinin dışında, tamamen size özel, sağlığınıza ve yaşam stilinize uygun, kendi kendinizin diyetisyeni olacağınız diyetisyen konsültasyonu için Türkiye’nin farklı illerinden beslenme uzmanları hizmet veriyorlar. Diyetisyen konsültasyonu fiyatları ise bazı kriterlere göre belirleniyor.

Diyetisyen konsültasyonu fiyatları belirlenirken; danışmanlık süresi, kilo problemlerinin şiddeti, kullanılan yöntemler ve beklentiler etkili olmaktadır. Kişinin yaşın, cinsiyet, beslenme alışkanlıkları, yapılacak vücut analizleri, genel sağlık durumu, beklenti ve ihtiyaçları da diyetisyen ücretleri üzerinde etkili oluyor. Diyetisyen konsültasyon fiyatları neye göre değişir? Diyetisyen ücretleri pahalı mı? Gelin, birlikte bakalım…

1. Danışmanlık Süresi

Diyetisyen konsültasyonu fiyatları, danışmanlığın ne kadar süreceği ile yakından ilgilidir. Farklı uzmanlarla birlikte hem sağlığınızı hem de bedeninizi düşünen bir program olan diyetisyen konsültasyonunun uzun soluklu olması beklenir. Bu nedenle diğer diyetisyen ücretleri ile karşılaştırıldığında rakamlar yüksek gelebilir.

Diyetisyen konsültasyonu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için şehrinizde önerilen diyetisyenlerle görüşmenizi tavsiye ederiz. Kişiye özel belirlenen diyetisyen ücretleri hakkında net bir rakam vermek zor.

2.  Kullanılacak Yöntemler

Diyetisyen konsültasyonu fiyatları kullanılacak yöntemlerden de etkilenir. Diyetisyen muayene fiyatları açısından bakıldığında kişinin kilo verme mi yoksa koruma programına mı ihtiyacı olduğu ücretleri etkilemektedir.

Zayıflamak için kullanılacak yöntemler ve programın kapsamı belirlendikten sonra özel diyetisyen fiyatları ortaya çıkmaktadır.

[widget-87]

3. Klinik ve Özel Hastane Olması

Diyetisyen konsültasyonu fiyatları diyetisyenin kendi kliniği olup olmaması ile özel ya da devlet hastanelerinde çalışmasına göre değişebilir. Özel ve devlet hastanelerinde çalışanların diyetisyen ücretleri daha ekonomik olurken kendi ofisinde hizmet veren diyetisyenlerin fiyatları yüksek olabilir.

Diyetisyen muayene fiyatları hakkında net bilgi almak için özel hastaneleri, devlet hastanelerini ve diyetisyen ofislerini aramanızı öneririz.

4. Yaşanılan Şehir

Bulunduğunuz şehir de diyetisyen konsültasyonu fiyatları üzerinde etkili olacaktır. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Eskişehir, Adana ve Mersin şehirlerinde diyetisyen ücretleri yüksekken daha küçük ve az nüfuslu olan Yozgat, Çankırı, Hatay, Antep, Muş gibi illerde diyetisyen fiyatlarının ekonomik olmasını bekleyebiliriz.

Beslenme uzmanı sayısının fazlaca olduğu bir kentte diyetisyen ücretleri düşük de olabilir. Şehrinizin gelişmişliği de diyetisyen konsültasyonu fiyatları üzerinde etkili olacaktır.

5. Diyetisyenin Uzmanlığı ve Ünü

Diyetisyen konsültasyonu fiyatları, diyetisyeninizin ünüyle de doğru orantılıdır. Türkiye genelinde tanınan diyetisyenlerin muayene ücretleri daha yüksektir.

Kadın programlarında gördüğümüz, instagram fenomeni olan, sosyal medyada bilinen, gazetelerde köşe yazıları olan ve danışanları tarafından tavsiye edilen uzmanların diyetisyen muayene fiyatları diğer beslenme danışmanlarına göre fazla olmaktadır.

Diyetisyen konsültasyonu fiyatları; diyet uzmanınızla yapacağınız ilk kontrolde netleşecektir. Zayıflama ve kilo koruma programlarından hangisinin seçileceği, yaşınız, cinsiyetiniz, sağlık sorunları ve diğer faktörler değerlendirilerek diyetisyen ücretleri belirlenecektir. Online diyetisyen fiyatları, özel diyetisyen ücretleri ve diyetisyen muayene ücretleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız diyetisyeninizi hemen bulun…

[widget-117]

Yorum Yap