Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Zayıflama Diyetisyeni Fiyatları

Diyetisyen Ücretleri Neye Göre Belirleniyor?

Estetik kaygıları ortadan kaldıran, kişileri hayallerindeki görünüme kavuşturan ve bambaşka biri haline getiren diyetisyen uygulamaları, zaman ve sabır isteyen uygulamalardır. Aynı zamanda kişinin iradeli ve kararlı olmasını gerektirir. Zayıflama diyetisyeni fiyatları ise her diyetisyen ve hastanenin kurumsal bakış açısıyla şekillenir.

Zayıflama diyetisyeni fiyatları belirlenirken; danışmanlık süresi, kilo problemlerinin şiddeti, kullanılan yöntemler ve beklentiler etkili olmaktadır. Zayıflama diyetisyeni fiyatları; her danışan için özel olarak belirlenir. Kişinin yaşına, cinsiyetine, beslenme alışkanlıklarına, vücut analizlerine, genel sağlık durumuna, beklenti ve ihtiyaçlarına göre diyetisyen ücretleri değişkenlik gösterir. Peki tam olarak diyetisyen fiyatları hangi koşullara göre belirlenir? Diyetisyen ücretleri pahalı mı? Gelin, birlikte bakalım…

1. Danışmanlık Süresi

Zayıflama diyetisyeni fiyatları, kişiye özel olarak belirlendiği için diyetisyen ücretleri üzerindeki en büyük etki danışmanlığın süresidir. Uygulanacak olan diyet programının ne kadar süreceği diyetisyen ücretleri üzerinde en çok etkili olan kriterdir. 150 kiloluk bir kişinin ideal kilosuna ulaşma süresi ile 70 kiloluk bir kişinin ideal kilosuna ulaşma süresi birbirinden farklı olacaktır.

Ayrıca zayıflama diyetisyeni fiyatları üzerinde sonuç koruma programlarının da etkisi vardır. Kilo koruma programlarına devam eden danışanlar daha fazla diyetisyen ücreti öderler.

2.  Kullanılacak Yöntemler

Zayıflama diyetisyeni fiyatları etki faktörleri arasında kullanılacak yöntemler de vardır. Diyetisyen muayene fiyatları öncelikle yöntem belirlemek için verilir. Devam edilen programda da farklı diyetisyen fiyatları uygulanır.

Zayıflamak için kullanılacak yöntemler ve programın kapsamı belirlendikten sonra özel diyetisyen fiyatları ortaya çıkmaktadır.

[widget-87]

3. Klinik ve Özel Hastane Olması

Zayıflama diyetisyeni fiyatları diyetisyenin kendi kliniği olup olmaması ile özel ya da devlet hastanelerinde çalışmasına göre değişebilir. Genelde üniversite sonrası özel ve devlet hastanelerinde çalışanların diyetisyen ücretleri hastane ile birlikte belirlendiği için daha ekonomik olabilir.

Diyetisyenin özel muayenesinde ise danışanla daha yakından ilgilenmek, daha iyi hizmet vermek söz konusu olacağından karşılaşılan diyetisyen muayene fiyatları değişebilir.

4. Yaşanılan Şehir

Bulunduğunuz şehir de zayıflama diyetisyeni fiyatları üzerinde etkili olacaktır. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Eskişehir, Bursa ve Kocaeli diyetisyen ücretleri yüksekken daha küçük ve az nüfuslu illerde diyetisyen fiyatlarının ekonomik olmasını bekleyebiliriz.

Ya da tam tersi; diyetisyen sayısının fazlaca olduğu bir bölgede diyetisyen ücretleri daha düşük olabilir. Şehrinizin gelişmişliği ve diyetisyen ihtiyaçlarının ne kadar karşılandığı da zayıflama diyetisyeni fiyatları üzerinde etkili olacaktır.

5. Diyetisyenin Uzmanlığı ve Ünü

Zayıflama diyetisyeni fiyatları, diyetisyeninizin ünüyle de doğru orantılıdır. Ülke çapında tanınan diyetisyenlerin muayene ücretleri yoğunluklarından ötürü daha yüksek rakamlardadır.

TV programlarında karşımıza çıkan, kişisel bloglarından binlerce kişiye ulaşan, köşe yazıları olan, panellerde ve konferanslarda konuşmaları olan, kitaplar yayımlamış, alanının tavsiye edilen isimleri arasında yer alan uzmanların diyetisyen fiyatları diğer beslenme danışmanlarına göre fazla olmaktadır.

Zayıflama diyetisyeni fiyatları; ilk diyetisyen kontrolünde netleşecektir. Kilo problemlerinin kaynağı ve şiddeti, kişinin beklentileri ve talepleri ile kullanılacak yöntemler diyetisyen ücretleri için belirleyici olacaktır. Online diyetisyen fiyatları, özel diyetisyen ücretleri ve diyetisyen muayene ücretleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız diyetisyeninizi hemen bulun…

[widget-117]

Yorum Yap