Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Kinoanın Zayıflamaya Etkisi

Mucize Besin Kinoa İle Zayıflamak Senin Elinde

Kinoa güney Amerika'da yetişen ve görüntüsüyle tahılı andıran bir bitkidir. Amerika bölgesinde uzun zamandır kullanılan kinoanın zayıflamaya etkisi duyulduğunda bu bitki elbette popülerleşmiştir. Oldukça besleyici olan kinoa bitkisinin tüketilen kısmı tohumlarıdır. Bitkisel gıdalar arasında en fazla protein oranına sahip olan kinoanın zayıflamaya etkisi son derece fazladır.

Mucize besin kinoa küçük tohumlara sahip olmasına karşın oldukça besleyicidir. İnsan vücudu için gerekli 20 aminoasitten 9’ dışarıdan besleyici gıdalar tarafından karşılanır. Mucize besin kinoa ise bu 9 aminoasitin tümünü barındırmaktadır. Kinoanın zayıflamaya etkisi en önemli özellikleri arasında yer almaktadır.  Peki, kinoanın zayıflamaya faydası nelerdir? Kinoanın zayıflamaya etkisi nasıldır? Bakalım…

 

Kinoa Tohumu Kullanarak Zayıflamak

Kinoanın zayıflamaya olan etkisi hemen hemen herkes tarafından bilinmektedir. Diyet listelerinde yerini alan kinoa bitkisi sağlıklı zayıflamak isteyenlerin tercihidir. Kinoa içeriğinde yüksek miktarda protein içerir, tokluk hissi verir, metabolizmayı hızlandırır, ödem oluşumunu engeller, spor yapanlar için vücuda enerji sağlar, kas ve kemik sağlığının korunmasına yardımcı olur. Peki, kinoanın zayıflamaya etkisi dışında nasıl faydaları vardır?

Kinoanın zayıflamaya faydası elbette aşikardır. Fakat zayıflamak dışında sağlık için pek çok nokta da faydalıdır. Kanser oluşumunu önler, kemikleri güçlendirir, yüksek tansiyona iyi gelir, kalp sağlığını korur, anne sütünü arttırır, yaraları iyileştirir, kansızlığa iyi gelir, yaşlanma karşıtıdır ve kabızlığa oldukça iyi gelmektedir. Kinoa ile zayıflama ve sağlıklı bir yaşam kaçınılmazdır.

[widget-87]

Kinoa İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Kinoanın zayıflamaya etkisi, kinoanın zayıflamaya faydası ve kiona ile zayıflama yöntemi hakkında bilinçlenmek oldukça önemlidir. Kinoanın zayıflamaya etkisi konusunda önemli bir nokta da besin değerine oranla sahip olduğu yağ oranıdır. Bu sayede kilo almayı engellemektedir. Aynı zamanda hazmedilmesi kolay olduğundan dolayı bütün yaş grupları için tüketilmesi uygundur.

Kinoanın kendine has aroması vardır. Fakat baskın bir tat ya da kokuya sahip değildir. Birçok gıdadan alınabilecek besin ihtiyacını kinoa tek başına karşılayabilmektedir. Çölyak hastalığı başta olmak üzere pek çok hastalığın tedavisinde ve önlenmesinde kullanılabilecek oldukça değerli bir besin kaynağıdır. Özellikle kinonın zayıflamaya etkisi ile diyet listelerinde oldukça önemli bir yere sahip olmuştur. Tabi kinoanın zayıflamaya etkisi ne kadar fazla olsa diyetisyeninize danışarak kullanmanız önerilir.

[widget-125]

Yorum Yap