Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Zayıflama Korsesi İşe Yarıyor Mu?

Bel Korsesi Nasıl Kullanılır? Zayıflamaya Katkısı Var Mı?

Zayıflamak için denenmeyen yol yoktur herhalde. Bu yollardan biri de zayıflama korsesi ya da bel korsesi denen ürünlerin kullanımıdır. Bel korsesi nedir diyorsanız karın bölgesini sıkıştırarak zamanla belin incelmesine yardımcı olan son yılların modası diyebiliriz. Farklı işlevleri ve modelleri olan bel korseleri sıvı ve kilo kaybına neden olduğu için kadınların zayıflamanın dışında özel günlerde de kullandığı iç giyim ürünlerindendir.

Peki zayıflama korsesi ne işe yarar? Zayıflama korsesi nasıl kullanılır? Zayıflama korsesi ile kilo verilir mi? Zayıflama korsesi kullananlar bu ürünler hakkında neler diyorlar? Cevabı yazımızda…

Bel Korsesi Zayıflamada Nasıl Bir Görev Görür?

Zayıflama korsesi ya da bir diğer adıyla bel korsesi, beli inceltmek ve şekle sokmak için tasarlanmıştır. Zayıflama korsesi kullananlar, günlük faaliyetlerini engellemeyecek kadar hafif bir basınç kullanarak vücutlarına şekil verirler. Sadece zayıflama amacıyla değil dar kıyafetlerin altına giyilmek üzere kullanılırlar ve belirli bir süre zarfında zayıflatıcı ve sıkılaştırıcı etki yaratırlar.

Bel korsesi zayıflatır mı dediğimizde bir dizi kanca veya diğer genişlik ayarı formlarıyla belde oluşturulan basınç sayesinde belin şekillenmesini ve buna bağlı olarak zayıflamayı kolaylaştırdığını söyleyebiliriz. Bazı korselerde sıvı tutma eğilimi olduğu için terlemeyi ve buna bağlı olarak kilo vermeyi kolaylaştırdığını söylemek mümkündür. Bazılarında ise karın bölgesine şekil vermek amaçlı kullanım sağlanır. Yağ yakımıyla birlikte belin şekillenmesine de yardımcı olur.

Bel korsesi kişinin tenine uygun ve sağlıklı kumaşlardan üretilmelidir. Aksi halde ciltte alerjik reaksiyonların görülmesine neden olabilir. Zayıflama korsesi pamuklu kumaştan, kaşınmaz ve yapışmaz olmalıdır.

[widget-87]

Zayıflama Korsesi Nasıl Kullanılır?

Bel korsesi ya da zayıflama kemeri ile istediğiniz görünüme ulaşmaya çalışırken sağlığınızı kaybetmemelisiniz. Zayıflama korsesi nasıl kullanılır ve ne kadar süre takılır öğrenmelisiniz. Merak edenler için bu soruların cevabı şöyle:

  • Zayıflama korsesi kullanırken kısa sürelerle test ederek en fazla 30 dakika kullanarak başlayın.
  • Zamanla bel korsesine alışmak için kullanım süresini yavaş yavaş arttırın.
  • Bel korsesi kullanırken herhangi bir acı hissederseniz korseyi hemen çıkarmalısınız.
  • Zayıflama korsesi kullananların uyurken bu kemeri çıkarması gerekir. 
  • Adet döneminizde zayıflama korsesi kullanmayın.
  • Bel korsesinin ayaktayken kullanmaya özen gösterin.
  • Yemek yedikten sonra bel kemerini takılı tutmayın.

Bel korselerini günlük hayatta rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ağır işler yaparken zayıflama korsesi kullanmamaya özen göstermelisiniz. Güvenilir markalar dışında zayıflama korsesi satan firmalara temkinli yaklaşmalısınız.

Zayıflama Korseleri İle Hem Kilo Verin Hem De Duruşunuz Düzelsin!

Bel korsesi ne işe yarar dediğinizde daha dik durmaya, düz oturmaya, duruş bozukluklarını düzeltmeye ve zayıflamaya yaradığını söyleyebiliriz. Omurga problemleri için de tedavi edici amaçlarla bel korsesi kullanılabilir.

Zayıflama kemeri de kilo verme odaklı kullanıldığı için vücudu şekle sokmakta oldukça avantajlıdır. Ancak yine de diyet ve egzersiz kadar etkili olmamaktadır. Dengeli ve yeterli beslenme ile haftada en az 3 gün spor yaparsanız daha sağlıklı kilo verebilirsiniz. Bel korsesi nasıl kullanılır, zayıflama korsesi zayıflatır mı gibi sorularınızı diyetisyeninize sormanızda yarar var.

[widget-89]

Yorum Yap