Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Tembeller İçin 10 Zayıflama Önerisi

Spor ve Diyet Yapmaktan Üşenen Tembeller İçin Kilo Verme Önerileri

Diyet ya da spor yapmak size zor geliyor olabilir. Alışık olduğunuz beslenme düzeninden vazgeçmek istemiyor olabilirsiniz, tatlılar ve hamur işleri sizi cezbediyor ya da diyet yapmaya üşeniyor olabilirsiniz. Peki yine de kilo vermenin bir yolu yok mu? Tabi ki var! Tembeller için zayıflama önerileri kurtarıcınız olabilir. Çok fazla yorulmadan ve diyet yapmanıza gerek kalmadan kilo verebilirsiniz. Tembeller de sağlıklı yaşamayı hak ediyor değil mi?

Tembeller için zayıflama önerisi arayanlara, spor ya da diyet yapamıyorum nasıl zayıflarım diyenlere kolay kilo verme yolları şunlar:

1. Yemeklerden önce bir bardak su için.

Tembeller için zayıflama önerisi isteyenlere öncelikle her yemekten önce 1 bardak su içmelerini öneriyoruz.

Çünkü su içmek tok kalmayı kolaylaştırıyor ve aşırı yemek yemeyi de engelliyor. Sindirimi de kolaylaştırdığı bir gerçek elbette. Ne kadar zahmetsiz değil mi? Tembeller için zayıflama önerileri arayanlar bu kolay kilo verme yolları size göre!

2. Hayır, demeyi bilin!

Kilo veremeyenlerin en büyük sorunu hayır demeyi bilmemektir. Eğer spor ve diyet yapamıyorsanız mutlaka ikram edilen yiyeceklere hayır demelisiniz. Toplumuzda “İkram geri çevrilmez.” gibi bir tabu olsa da bunun kabalıkla bir alakası olmadığını bilmelisiniz.

Kilo verme yolları arasında farkında olmadığınız ama en etkili olanlardan biri budur. Tembeller için zayıflama önerileri; tok olduğunuzda ikram edilenleri geri çevirin!

3. Yavaş yiyin

Tembeller için kilo verme önerileri listemizde kilo almanın en büyük nedeni olan hızlı bir tempoyla yemek de yer alıyor. Yavaş yemeyi alışkanlık haline getirdiğinizde kilo vermenin daha kolay olduğunu göreceksiniz.

Aksi halde kısa bir sürede yediğiniz yiyecekler aynı şekilde kısa bir süre için tokluk hissi yaratacak ve hemen acıkmanıza neden olacak. Kilo verme önerileri arasında yavaş yemek yemenin önemini çok sık duyacakasınız!

4. Akşam yemeklerini erken saatte yiyin.

Tembeller için zayıflama önerisi  olarak sunabileceğimiz konulardan biri de akşam yemeğinin saatidir. Geç saatlerde çok fazla yemek, sindirim ve uyku sorunlarına yol açacağı için akşam yemeğinizi erken saatlerde yiyin ve mutlaka hafif gıdaları tercih edin.

Kızartmalar, hamur işleri yerine haşlama ve ızgara yoluyla pişirilmiş besinleri tüketin. Uykuya yakın saatlerde yemek yerseniz daha çok kilo alma sorunuyla karşılaşırsınız. Tembeller için zayıflama önerileri aslında çok basit!

5. Uzun süre aç kalmayın.

Öğün atlamak ve uzun süre aç kalmak sandığınız gibi kilo verdirmez. Tüm gün aç kalıp akşam yediğiniz ağır yemekler size kilo olarak geri dönecektir. Vücudunuz uzun süren açlığın kaybettirdiği enerjiyi özellikle bel bölgesinde yağ depolayarak karşılayacaktır.

Ani kan şekeri düşüşlerine izin vermeyin, sağlığınızdan olmayın. Tembeller için kilo verme önerileri arıyorsanız, öğün atlayın diyenlere kanmayın!

[widget-87]

6. Porsiyonlarınızı küçültün.

Çok tembelim, kilo veremiyorum diyorsanız normalde tükettiğiniz öğünleri yavaş yavaş küçültün.

Hatta küçük tabaklarda yemek yemeyi tercih edin. Böylece tabağınız gözünüze daha dolu gelir hem de zayıflamanız kolaylaşır. Tembeller için zayıflama önerileri arıyorsanız işte bu yöntemler tam size göre!

7. Tatlı olarak siyah çikolatayı tercih edin.

Zayıflama önerisi olarak söyleyebileceğimiz en önemli şeylerden biri de tatlı seçiminiz üzerine olacak.

Pasta, kurabiye, baklava gibi ağır sonuçları olan tatlılar yerine bitter çikolata yiyin. Daha fazla kalori almayı böylece engellemiş olursunuz. Tembeller için zayıflama önerileri arasında sizi belki de en üzecek olan bu…

8. Şekerli içecek tüketmeyin.

Yediğiniz yemek miktarını azaltamıyorsanız içeceklerinizi kontrol altına almakla işe başlayın. Kola, meyve suyu, milk shake gibi ağır kalorili içecekleri tüketmeyin.

Şekerli içecekler yerine ayran, ev yapımı limonata, soda, salatalık ve limonlu su için. Tembeller için zayıflama önerileri hem sağlıklı hem kolay.

9. Sağlıklı atıştırmalıklar seçin.

Tembellerin en çok yaptığı şey TV ya da bilgisayar karşısında cips, mısır vb. atıştırmalıkları tüketmektir. Ancak bu durum daha çok kilo almaya neden olacaktır. Kilo verme yolları arasında ilk sırada sağlıksız alışkanlıkları değiştirmek yer alır.

Siz de öncelikle atıştırmalıklarınızı bol lif içeren gıdalardan ve sağlıklı kuruyemişlerle değiştirebilirsiniz.

10. Daha fazla uyuyun.

Zayıflamanın sırları arasında bedeninizi dinlendirmeniz de var. Uykusuzluk, gün boyu fazla yemenize neden olacağı için mutlaka gece en az 7 saat uyumalısınız. Uyku sırasında metabolizmanız daha hızlı çalışacağı için kilo vermeniz de kolaylaşacaktır.

Tembeller için kilo verme önerileri sayesinde geç saatte yemek yemeyerek ve uyuyarak kendinize bir iyilik yapabilirsiniz. Tembeller için zayıflama önerileri şimdilik bunlar!

Tembeller için zayıflama önerileri listemiz şimdilik bu kadar. Siz de sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız ilk olarak önerdiğimiz gibi kötü yeme-içme alışkanlıklarınızı bir kenara bırakın. Daha kolay kilo verdiğinizi fark edeceksiniz. Bu durum da tembelliği bırakmanız, spora ve diyete başlamanız konusunda sizi cesaretlendirecek! Profesyonel birinden tembeller için kilo verme önerisi almak istiyorsanız sizlere diyetisyene gitmenizi öneririz.

[widget-89]

Yorum Yap