Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Diyetisyenlere Göre Bir Hafta İçerisinde Daha Sağlıklı Görünmenin Yolları

Kendinizi Bambaşka Biri Gibi Hissedeceksiniz! - Sağlıklı Olma Yolları

Uzun süre diyet yapacak vaktiniz yok ya da kurallara uymakta zorlanıyor musunuz? Sadece 1 haftanızı ayırarak daha sağlıklı görünebilir ve hissedebilirsiniz. Sadece 7 günlük bir değişimle uzun zamandır tükettiğiniz sağlıksız gıdaların etkilerinden kurtulabilir, yenilenmeye başlayabilirsiniz. Belki de bu değişimi çok severek sağlıklı yaşamaya devam edebilirsiniz. İşte diyetisyenlerin önerdiği sağlıklı görünmenin yolları:

1. Bol bol su için.

Sağlıklı olmanın yolları arasında bir türlü kaçamadığınız su içmek de var. Su hayattır, diye boşuna söylenmiyor değil mi? Yeteri kadar su içmediğinizde vücudunuzdaki hücreler formunu kaybetmeye başlıyor ve sağlıksız görünmeye neden oluyor.

Hem kilonuzu dengede tutmak hem de daha iyi hissetmek istiyorsanız bol su tüketmeye çalışmalısınız. Sağlıklı görünmenin yolları içinde en önemlilerden biri su içmeyi ihmal etmemektir.

2. Detox yapmayın.

Bazı diyetisyenlere ve uzmanlara göre detox yapmak vücudu toksinlerden arındırıyor. Ancak sağlıklı olmanın yolları arasında yer alan detoks, herkes için uygun değil. Sürekli detox sularından tüketmek yemek yeme alışkanlıklarınızda değişiklik yaratacağı için sağlığınızı bozabilir.

1 hafta içinde daha sağlıklı görünmek istiyorsanız yapmanız gereken şok bir detox diyeti değil, yeterli ve dengeli şekilde aşırı beslenmemektir.

[widget-87]

3. Sodyum tüketin.

1 hafta içinde daha sağlıklı görünmenin yolları arasında sodyum tüketimi de var ancak bu yemeklerde kullandığımız tuz değil. Sodyum kırmızı et, beyaz et, süt ürünleri ve sebzeler gibi besinlerde doğal olarak bulunan bir mineraldir ve vücudun su dengesini korur.

Soya sosu, hamburger, salata sosları, patates kızartması gibi besinlerde bulunan sodyumdan kaçınmanızı öneriyoruz elbette. Sağlıklı yaşam için neler yapmalıyız diyorsanız işte size öneri!

4. Yemekten kısmayın.

Sağlıklı yaşam için neler yapmalıyız diyorsanız kesinlikle az yemenin yanından geçmeyin. Zararlı yiyeceklerden uzak durmakla yemek yemeyi azaltmak arasında dağlar kadar fark var.

1 hafta içinde daha sağlıklı görünmek ve sağlıklı olmanın yollarını keşfetmek istiyorsanız porsiyonlarınızdaki yemek seçeneklerini değiştirmelisiniz. Örneğin; şekerli ve tuzlu yiyeceklerden sadece 7 gün uzak kalarak vücudunuzdaki değişimi görebilirsiniz.

5. Lifli yiyecekler tüketin.

Sağlıklı yaşam önerileri arasında her zamanki gibi lifli besinler var. Kayısı, elma portakal, böğürtlen, kiraz, şeftali, greyfurt, ananas, armut, üzüm, buğday kepeği, yulaf kepeği, kuru havuç, bezelye, soya fasulyesi, fıstık, kuru şeftali, badem, mercimek, arpa unu lif zengini gıdalardan.

Daha dinç ve güçlü hissetmenizi aynı zamanda uzun süre tok olmanızı sağlayacak lifli besinler, sağlıklı görünmenin yolları arasında.

6. Porsiyonlarınızı küçültün.

Sağlıklı yaşam için sadece 1 hafta değil her zaman küçük porsiyonlar tüketmeniz gerekiyor. Son yıllarda geniş tabaklardan yemek yeme moda olduğu için gözünüzün doymasını bekliyorsunuz haliyle. Size önerimiz pasta tabağı kullanarak yemek yemeniz.

Dışarıda yemek yediğinizde ise kesinlikle paylaşımlı yiyecekler söyleyin. Tabağınızdakileri bitirme alışkanlığınız varsa bu durum size kilo olarak geri dönebilir. Sağlıklı görünmenin yolları az yemek yemekte saklı.

7. Pozitif olun.

Sağlıklı görünmenin yolları arasında en önemlilerden biri pozitif düşünmektir. Evet, kilo almış olabilirsiniz ancak bu durumun psikolojinizi bozmasına izin verirseniz zayıflamakta zorlanırsınız.

Kendinizi sevmeyi ve bedeninize saygı duymayı öğrenin. Sağlıklı yaşayacağınıza dair inancınız sağlam olsun. Böylece sadece 1 hafta değil her gün daha sağlıklı görünürsünüz.

Sağlıklı görünmenin yolları ya da sağlıklı yaşam için neler yapmalıyız diyorsanız yukarıdaki diyetisyen önerilerine uymayı deneyin. Yanlış alışkanlıklarınızı değiştirdiğinizde hayat standartlarınızın arttığını ve kendinizi daha iyi hissettiğinizi göreceksiniz. Sağlıklı yaşam önerilerini kulak arkası yapmayın. Sağlıklı yaşam, yeterli ve dengeli beslenme, düzenli uyku ve olumlu bir düşünce tarzı ile daha kolay…

[widget-91]

Yorum Yap