Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Sağlıklı Beslenerek Kilo Verilir Mi?

Sağlıklı Beslenme İle Zayıflamak Mümkün Mü?

Günlük hayatta kazanılan yanlış beslenme alışkanlıkları, internette görülen ya da arkadaş ortamında duyulan sağlıksız diyetler, kilo problemlerinin oluşmasına yol açıyor. Hızlı ve kolay uygulanabilecek mucize veya şok diyetler uzun vadede, ciddi sağlık sorunları ile karşılaşmaya neden oluyor. Bu sebeple sağlıklı beslenerek kilo vermek hem kalıcı bir çözüm olarak görülüyor hem de sağlığı tehlikeye atmıyor.

Günümüzde pek çok nedenden dolayı yemek düzeninde değişiklikler ya da yanlış tercihler olabiliyor. Günlük öğünlerin aksatılması, sağlıklı ve dengeli beslenmenin önüne geçiyor ve kişide kilo artışı, vitamin eksikliği, kansızlık gibi sorunlar meydana geliyor. Bu yüzden temel öğünlerin mümkün olduğunca aksatılmaması gerekiyor. Bunun yanında düzensiz beslenmeyle gelen kilo artışı yine düzenli ve dengeli beslenerek ortadan kalkabiliyor. Sağlıklı beslenerek kilo vermek mümkün hale geliyor. Düzenli beslenerek zayıflama şok diyetlerden daha hızlı ve kalıcı etki gösteriyor.

 

Düzenli Beslenerek Zayıflamak İsteyenler Mutlaka Okuyun!

Zayıflamak isteyen kişilerin öncelikle neden zayıflamak istediklerine karar vermeleri gerekiyor. Kilo vermek için bir nedeni olan kişiler, dengeli beslenerek zayıflamayı hayatlarının bir parçası haline getirirler ve diyetlerinden sıkılarak sağlıklı beslenmeyi bırakmazlar. Bu nedenle kararlı olmak sağlıklı beslenmenin sürekliliği için önemlidir.

Sağlıklı beslenerek kilo vermek için düzenli aralıklarla yemek yemek ve öğün atlamamak gerek. Yemeklerin porsiyonlarını da küçük tabaklara göre ayarlamak sağlıklı beslenerek zayıflamak için atılan bir adımdır. Yemek yerken acele etmemek ve lokmaları iyice çiğnemek de kişilerin tokluk hissi duymalarını sağlayacaktır. Her sabah kahvaltı yapmak da gün içerisinde yorgun hissetmemek açısından son derece önemlidir. Sağlıklı beslenerek kilo vermek isteyenlere diyetisyenlerin genel olarak önerileri ise şunlardır:

[widget-87]

  • Sağlıklı beslenerek kilo vermek istiyorsanız bol su için.
  • Dengeli beslenerek kilo vermek için sabahları yumurta yiyin.
  • Düzenli beslenerek kilo vermek isteyenler yeşil çayın zayıflatıcı gücünden yararlanın.
  • Yemeklerinizi zeytinyağı gibi doğal yağlarla pişirin.
  • Sağlıklı beslenerek kilo vermek için tatlandırıcı ve şeker kullanmamaya özen gösterin.
  • Dengeli beslenerek zayıflama için karbonhidratları azaltın.
  • Yağlı kuruyemişler yerine sağlıklı atıştırmalıkları tercih edin.
  • Kaslarınızı sıkılaştıracak egzersizler yapmayı da ihmal etmeyin.
  • Sağlıklı beslenerek kilo vermek için lifli gıdaları tüketin.
  • Dengeli beslenerek kilo vermek için sebze ve meyveyi mutfağınızın merkezi haline getirin.

Dengeli beslenerek kilo vermek için yatmadan en az iki saat önce yemek yemeyi kesmek gereklidir. Düzenli besleyerek zayıflama yollarından biri de bol karbonhidratlı ve şekerli besinler tüketmek yerine kan şekerini düzenleyen lifli besinler tüketmektir. Sağlıklı beslenerek kilo vermek için yapılması gereken en önemli şey ise günde en az 2 litre su içmektir.

Sağlıklı Beslenerek Kendinizi Yenileyin!

Kilolarından şikayet eden kişiler, sağlıklı beslenerek, uyku düzenine dikkat ederek ve düzenli egzersizler yaparak zayıflayabilirler. Ancak sağlıklı beslenme konusunda sıkıntı yaşayan kişiler, bir diyetisyenden yardım alarak bu sıkıntıya çözüm bulabilirler.

Sağlıklı beslenerek kilo vermek istiyorsanız bir diyetisyene danışmanız faydalı olacaktır. Yaşınıza, cinsiyetinize, genel sağlık durumunuza, ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize uygun hazırlanan beslenme programlarıyla doğru ve dengeli beslenerek kilo verebilirsiniz. Diyetisyen yardımıyla kilo vermek daha kolay bir hal alacaktır.

[widget-91]

Yorum Yap