Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

İdeal Kilo Koruma Yöntemleri Nelerdir?

Kilo Koruma Nasıl Yapılmalıdır? Kilo Koruma Yöntemleri İle Tanışın!

İdeal kiloya ulaşmak ne kadar önemli ise ideal kiloyu korumak da o kadar önemlidir. Kilo koruma, zayıflamaktan daha kolay görünebilir. Fakat bu yanlış bir düşüncedir. İdeal kiloya düşene kadar, belirli bir tempo içerisinde diyet listesine sadık kalınır, beslenme düzeni, uyku düzeni oturtulur. Ancak diyet bittiğinde kilo koruma programı veya kilo koruma diyetleri unutulur.

Çoğu kişi ideal kilosuna ulaştıktan sonra kilosunu korumakta zorlanır. Kilo koruma konusunda başarısız olan kişilerin uzman bir diyetisyenden destek alarak kilo koruma programı veya kilo korumu listesi oluşturması gerekmektedir. Bunun yanında kişiler, forumunu korumak adına çeşitli yollara başvurabilirler.

 

Kilo Korumak İçin Ne Yapılmalı?

Hedefleri doğrultusunda ideal kiloya ulaşan kişiler aynı kararlılığı kilo koruma konusunda da göstermelilerdir. Aksi takdirde yanlış beslenme alışkanlıkları tekrar kazanılabilir ve verilen kilolar geri gelebilir. Kilo koruma yöntemlerinden ilki ideal kiloya düşmeden önceki zamanları hatırlamaktır. O zamandan bu zamana kadar, hayatta neler değiştiği düşünülmelidir. Diyet ve egzersiz, yalnızca zayıflamak için yapılmamalıdır.

 • Kilo koruma konusunda dikkatli olmak için kesinlikle öğün atlamayın.
 • Kilo korumak için ne yapılmalı diyorsanız yeterli ve dengeli beslenin.
 • Kilo koruma yolları arıyorsanız öncelikle yavaş ve küçük porsiyonlarda yemeyi öğrenin.
 • En son ana öğününüz yatmadan 4 saat önce olsun.
 • Kilo koruma için haftada 1 kez tartılın.
 • Günde 2 litre su için.

[widget-87]

 • Her sabah aç karnınıza 1 bardak ılık su için. Sindirim sisteminizin çalışmasına yardımcı olur.
 • Kilo koruma yöntemleri arasından kızartma, kavurma veya tütsülemeden uzak durmayı tercih edin.
 • Günlük hayatınızda asansör yerine merdivenleri kullanmayı tercih edin.
 • Fast food beslenmeden uzak durun.
 • Formunu korumak isteyenler, gün içinde alması gereken kaloriden fazla yiyecek tükettiklerinde yürüyüş yapmalılar.
 • Kilo koruma yöntemleri arasında işlenmiş et ürünlerinden uzak durmak da var elbette. Sağlığınızı düşünüyorsanız işlenmiş gıdaların tamamından uzak durun.
 • Formunu korumak için kuruyemişleri kase ile değil tane ile tüketin.
 • Kilo koruma için alkol ürünlerinden mutlaka durun.
 • Mutfak alışverişlerinizi ise aç karnına yapmayın.

İdeal kiloya ulaştıktan sonra sağlıklı beslenme düzenine devam etmek kilo koruma yollarından biridir. Sağlıklı bir yaşam için de sağlıklı ve dengeli beslenmek çok önemlidir. Kilo koruma yöntemlerinden biri de diyet sonrası egzersizleri yapmaya devam etmektir böylece kişi formunu korumaya devam edecektir. Bunun yanında bir beslenme günlüğü tutulmalıdır. Yaşanılan değişim, gün içerisinde yapılan egzersizler, beslenme düzeni bu günlüğe yazılmalıdır. Böylece kişi kendi kilo koruma programını oluşturabilir.

Kilo korumu yöntemleri ile beraber hem beden ölçünüzü hem de sağlığınızı koruyabilirsiniz. Kilo koruma diyetine devam ederek sağlıklı beslenildiği takdirde kişinin yaşam kalitesi de yükselecektir.

Düzenli Olarak Kilo Kontrolü Yaptırın!

Zayıfladıktan sonra kilo almaktan sakınan kişiler mutlaka kilo koruma yollarına başvurmalılardır. Ancak en etkili kilo koruma programı diyetisyenlerin vereceği beslenme listeleridir. Kişinin kulaktan dolma bilgilerle kilo koruma programı ve diyetleri yapmaması gerekir.

Düzenli olarak diyetisyene gitmek metabolizma hızı, vücuttaki yağ miktarı gibi verilerin ulaşılmasına olanak verir. Bu sayede kilo kontrolünüz gerçekleştirilmiş olur. Kilo koruma yöntemleri ve kilo koruma diyeti hakkında bilgi almak için diyetisyeninizin yolunu tutun…

[widget-91]

Yorum Yap