Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

NLP Nedir? Düşünce Gücüyle Zayıflamak Mümkün Mü?

Beslenme Alışkanlıklarınızı Zihninizle Yönlendirin! Düşünce Gücüyle Zayıflama!

Son yıllarda sıklıkla duyduğumuz NLP nedir? NLP (Zihin Dili Programlama) ilk olarak Amerika’da ortaya çıkmış bir çeşit düşünce ve zihin kontrolü yöntemidir. Bu yöntem sayesinde kilo vermek isteyen bireyler zihinlerini kontrol ederek kilo problemlerinin önüne geçmeye çalışmaktadırlar. Peki gerçekten düşünce gücüyle zayıflamak mümkün mü? Yapılan araştırmalara göre düşünce gücüyle zayıflamak söz konusu. Çünkü diyet esnasında birçok besinin yasaklanması beyinin yanlış yönlendirip daha çok kilo almaya sebep olabiliyor.

Kendimize hakim olmayı öğreniyoruz…

NLP ise bu noktada devreye girerek beynin kontrol altına alınması ile yasaklara göre değil seçimlere göre hareket etmeyi sağlıyor. NLP sayesinde birey zihnine doğru mesajları götürerek yememesi gereken şeyleri kodluyor ve bunların önüne geçebiliyor.

NLP nedir? Düşünce gücüyle zayıflamak mümkün mü? NLP ne işe yarar ve nasıl uygulanır? NLP kimler için kullanılır? Bu yazımızda sizler için, NLP konusuna detaylı bir şekilde değindik.

 

NLP Ne İşe Yarar? Zihni Kontrol Ederek Zayıflama Nasıl Gerçekleşir?

NLP ile kilo vermek isteyen kişilerin yapması gereken ilk olarak bu yönteme inanmak ve bunu başarabileceklerini kabul etmektir. NLP teknikleri uygulanırken bir yandan da diyet yapmak gerekir. Unutmayın, sadece düşünce gücü ile zayıflama mümkün değildir. Bu bir destek yöntemidir ve kişinin zihnini kontrol ederek diyetinin dışına çıkmasını engeller ve diyetin bir işkenceye dönüşmesinin önüne geçer. Ancak NLP ile uygulanan diyetler bilinen diyetler kadar kesin çizgilere de sahip değildir. İşin büyük bir kısmı zihinde halledilmektedir. Düşünce gücüyle zayıflama felsefesine dayanan NLP ile kişi kendine hükmetmeyi öğrenmektedir.

[widget-87]

NLP ile zayıflamak sandığınızdan kolay…

NLP nedir diyenler için NLP aslında bir çeşit zihni kontrol etme yöntemidir. Yaşamımız boyunca oluşturmuş olduğumuz algılama, düşünme ve davranış süreçlerini, bilinçli hale getirme ve geliştirme üzerine yapılan araştırmalar neticesinde Amerika’da ortaya çıkmış bir zihin kontrol modelidir. Bu yöntem ile sadece kilo vermek değil, stres, hastalık ve psikolojik sorunlar dahil pek çok problem çözülebilmektedir. NLP teknikleri kişiye kişisel yetenek ve becerilerin açığa çıkarılıp pekiştirilmesinde yardımcı olur ve düşünce, davranış gibi kalıpların bilinçli hale getirilip hedefe odaklanmayı sağlar. Böylelikle kişi eğer zayıflamak istiyorsa NLP teknikleri ile birlikte hedefe kolayca odaklanır ve sorununun çözümüne doğru emin adımlarla ilerler. Kişi bu yöntem ile hayatında gerçekleştirmekte zorluk çektiği her türlü sıkıntıyı aşabilir. Düşünce gücüyle zayıflamak da kilo problemleri için kullanılır.

Düşünce gücüyle zayıflama teknikleri ise şunlardır:

  • NLP ön varsayımlar tekniği: NLP ile zayıflama sırasında ihtiyacınız kadar yemek yeme davranışınızı bu teknikle düzenlersiniz. Davranış modelinizi değiştirirsiniz.
  • NLP değişim tekniği: NLP nasıl uygulanır diyenler için bu teknikte kilo almanıza yol açan davranışları belirlersiniz ve değişime başlarsınız.
  • NLP hoşlanma hoşlanmama tekniği: Düşünce gücü ile zayıflama tekniğinde zevklerinizi ve beğenilerinizi beyninizde nasıl kodladığınızı ve değiştireceğiniz öğrenirsiniz.
  • NLP manivela tekniği: NLP teknikleri arasında olan manivela, aşırı yemek yeme davranışının kaynağını öğrenerek motivasyon desteğiyle bu durumu değiştirmeyi amaçlar.
  • NLP hedef belirleme ve yap tekniği: Zihin gücüyle zayıflama sırasında en önemli bu aşamada belirlediğiniz hedefe nasıl ulaşacağınızı bulmanıza yardımcı olunur.

NLP teknikleri sayesinde hem sağlıksız yeme alışkanlıklarınızı bir kenara bırakır hem de diyet yapmak için gerekli motivasyonu kendinizde bulursunuz. Düşünce gücüyle zayıflamak sandığınızdan daha kolay ve zahmetsiz olur.

Düşünce Gücüyle Zayıflama İçin Kime Başvurmalıyız?

Düşünce gücüyle zayıflama amacı olanlar bu konuda eğitim almış kişilerin yardımlarına başvurabilirler. 2010’lu yıllarda NLP’nin zayıflamak için kullanılmasının yaygınlaşması ile beraber bu dalga ülkemizde geldi ve şu an Türkiye’de birçok uzman tarafından NLP ile zayıflama kampları düzenlenmektedir.

Bu kamplarda kişiler NLP teknikleri uygulayarak zayıflamaya çalışmaktadırlar. Subliminal teknik ve telkinler, bilinç farkındalığı, bilinçaltı kodlama, motivasyon gibi teknikler öğrenen kişiler bu uygulamalar sayesinde zayıflayabilmektedirler.

Nlp (düşünce gücüyle zayıflama) hangi durumlarda kullanılır?

NLP ile zayıflama kişinin diyet sonrası veya esnasında çok çabuk verdiği kiloları almaya başladığı görüldüğünde kullanılabilmektedir. Çünkü bu kişiler zihinlerde ve bilinçaltlarında kilo problemini halen yenememişlerdir ve kilo verseler dahi ilerleyen süreçlerde verdiklerinden daha fazla almaktadırlar. Zaten NLP teknikleri bu noktada devreye girerek kişiye kalıcı bir çözüm sunmaktır. Kilo vermemenin veya almanın en temel nedeni zihinsel ve psikolojik problemlerdir. NLP bu gibi durumlarda kişilere yardım etmektedir.

Siz de düşünce gücüyle zayıflama hakkında detaylı bilgi almak, NLP nasıl uygulanır ve NLP ile kilo vermek mümkün mü gibi sorularınıza yanıt almak için diyetisyeninizle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca diyete sadık kalma konusunda da sıkıntı yaşayan bireyler NLP yöntemine başvurabilir ve uzmanlardan yardım alabilirler. Bu sayede diyet dışında diyeti bozacak yiyecekler uzak kalmanın yolları öğrenilebilmektedir.

NLP’den Ne Kadar Sürede Sonuç Alınır?

Düşünce gücü ile zayıflama uygulamasından 1 ayda sonuç almaya başlanır. Çünkü uygulanan metotları öğrenmek ve uygulamaya gerçekten başlamak biraz zaman alabilmektedir. Ancak bu süreç yine kişiye göre değişebilmektedir. Sonuç olarak NLP bir zihin işidir ve ne kadar çabuk kilo vermeyi kabullenir buna kendinizi alıştırırsanız sonuçlar da o kadar çabuk gelecektir. NLP’de kararlı olmak en önemli noktadır.

Nlp ile kalıcı zayıflamak mümkün mü?

NLP ile kilo verme uygulamasının ana hedeflerinden birisi verilen kiloları kalıcı kılmak ve sonu gelmeyen diyetlerin önüne geçmektir. Bu nedenle kişinin sadece bilinçaltın kontrol altına almayı öğrenmesi gerekecek ve gerisi kendiliğinden gelecektir.

NLP ile zayıflama ya da zihin gücüyle zayıflama tekniklerini öğrenmek, NLP uygulamasını denemek istiyorsanız siz de diyetisyeninizden destek alabilirsiniz. NLP’ye ihtiyacınız olup olmadığını öğrenebilir, hayatınıza düşünce gücüyle hükmederek alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz.

[widget-103]

Yorum Yap