Diyetisyen Misin?

Diyet Uzmanı - Türkiye'nin Sağlıklı Yaşam Merkezi

Çabuk Kilo Vermek İsteyenler İçin Yoğurt İle Şok Diyet

Yaz Mevsimine Yoğurt Diyeti İle Fit Girin!

Yaz mevsimi yaklaşıyor ve kendinizi kilolumu hissediyorsunuz? Kilolarınızdan kurtulamıyor musunuz? Çabuk kilo vermek isteyenler için yoğurt ile şok diyet hazırladık. Diyetisyeninizden onay alarak uygulayacağınız yoğurt diyeti, istediğiniz görünüme kavuşmanızda yardımcı olacak.

Zayıflamayı yoğurt diyeti yaparak sağlayabilirsiniz. Yoğurt metabolizmayı hızlandırıp bağırsakların daha çok çalışmasını sağlar. Bu nedenle yoğurt tüketimine önem verilmesi gerekmektedir. Yoğurt diyeti yoğurdun düşük kalori ve tok tutucu özelliğinden dolayı uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Peki yoğurt diyeti nasıl yapılır? Yoğurt diyeti yaparak zayıflamak mümkün mü? Yoğurt kürü ile kilo vermek ne kadar sürer? Yakından bakalım…

 

Yoğurt İle Zayıflanır Mı? Yoğurdun Zayıflamadaki Rolü Nedir?

Yoğurdun bölgesel zayıflamalarda etkisi çok fazladır. Özellikle göbek ve kalça bölgesindeki yağlanmalardan şikâyetçi olan kişiler yoğurt diyeti uygulayabilir. Yoğurt sadece zayıflatmaz, kişiyi tok tutar ve ani gelişen tatlı krizlerini önler. Bunun yanında kas kitlesini korur. Bağışıklık sisteminde de büyük bir etkisi vardır.

Yoğurt suyunda bolca riboflavin, enerji oluşumunu sağlar ve cildi korur. Yoğurdun bulundurduğu kalsiyum yağ yakımını sağlar ve bu sizin daha rahat zayıflamanıza neden olur. Yoğurdun yağları çok hızlı parçalamasını istiyorsanız yoğurt diyeti yaparken yoğurdun yanında protein ağırlıklı yiyecekler tüketmeniz zayıflamanız için dikkat edilmesi noktalardan biridir. Bu diyet sayesinde uygulayan danışanların 1 ayda 10 kilo verdikleri görülmüştür.

[widget-87]

Hızlı Kilo Vermek İçin Yoğurt İle Şok Diyet Uygulamaları

Diyetisyenden de onay alarak hızlı kilo vermek için yoğurt ile şok diyet listeleri uygulayan kişiler hem hızlı hem de bölgesel zayıflar. Yoğurt ile şok diyet diyetisyen kontrolünde uygulanmalıdır. Aksi halde rast gele uygulayacağınız şok diyet listeleri sağlığınıza zarar verebilir. Hızlı kilo vermek için yoğurt ile şok diyet uygulamalarının yanında günlük 2 litre su içmekte gereklidir.

İdeal Kiloya Kavuşmak İçin Yapılan Yoğurt Diyetleri

Hızlı zayıflama yollarından biri olan yoğurt diyeti bölgesel zayıflamak için çokça tercih edilen diyetler arsında yer alır. Kilo vermeyi en kolay hale getiren yoğurt diyeti için uygulamalar şu şekildedir:

Zayıflamanın yollarından biri de stresten uzak kalmaktır. Çünkü kişi stresli olduğu zaman daha çok yemek tüketir ve kortizol hormonu daha çok çalışarak vücudun yağlanmasına neden olur. Bu öneriler dikkate alındığı takdirde sağlıklı kilo verme daha kolay hale gelecektir.

  • İlk gün: 6 su bardağı yoğurt ile 5 haşlanmış patates
  • İkinci gün: 6 su bardağı yoğurt ile 200gr haşlanmış tavuk eti
  • Üçüncü gün: 6 su bardağı (taze) yoğurt ile 200gr balık
  • Beşinci gün: 6 su bardağı yoğurt ve aç kalmayacak şekilde yeteri kadar sebze ve meyve tüketilmeli. (üzüm ve muz dâhil değil)
  • Altıncı gün: 1 kilo yoğurt tüketimi yapılır
  • Yedinci gün: 1 kilo yoğur tüketimi yapılır

Tüketilen yoğurdun hazır olmamasına özen gösterimeniz gerekir. Öğle ve akşam yemeklerinde protein ağırlıklı besinler tüketilmesi gerekir. Et ve haşlanmış patates gibi. Çabuk kilo vermek isteyenler için yoğurt ile şok diyet listesi uzman diyetisyenler kontrolünde uygulanması tavsiye edilir.

Diyetisyenler İle İş Birliği Yapın

Bedeninize en iyi gelecek diyeti uygulamak için diyetisyenlerden yardım alın. Zayıflamak kadar sağlığın da önemli olduğunu unutmayın. Kişinin kilosuna, boyuna, mesleğine ve kişinin hastalıklarına göre çabuk kilo vermek isteyenler için şok diyet programlarını diyetisyeninizle tasarlayarak çok hızlı ve sağlıklı bir şekilde zayıflayacaksınız.

Alanında uzman diyetisyenlerden destek alarak istediğiniz kiloya kavuşun

Çabuk kilo vermek için yoğurt diyeti uygulamasını bilinçsiz bir şekilde gerçekleştirmek kişilerin ani zayıflamadan kaynaklı vitaminsiz kalmasına ve hasta olasına neden olabilir. Bu yüzden çabuk zayıflamak için şok yoğurt diyetini tercih etmeden önce uzman diyetisyenlere başvurarak diyetin doğru bir şekilde uygulanmasını sağlayın.

Yoğurtla zayıflama diyeti ile fit bir görünüme kavuşmak ve yağlarınızdan kurtulmak için diyetisyen kontrolü altında diyet uygulamaları yapmanız gerekir. “Yoğurt diyeti yaparak zayıflamak mümkün mü? Yoğurtla zayıflanır mı?” gibi sorularınızı diyetisyeninize sorarak ayrıntılı bilgi alabilir, hızlı kilo verdiren yoğurt diyeti sayesinde fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

[widget-125]

Yorum Yap